Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Posiadanie broni

  Co jest uznawane za broń? Do broni zalicza się: broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową, broń pneumatyczną, miotacze gazu obezwładniającego, (...)

 • Zmiany w ustawie o bronii i amunicji

  bezprawnejWprowadzono możliwość wydania pozwolenia na broń osobie, która co prawda nie ma ukończonych 21 lat (z zastrzeżeniem, że ma ukończone 18 lat, a broń jest wydawana tylko do celów (...)

 • Użytkowanie i przechowywanie broni pneumatycznej

  Chciałbym kupić broń pneumatyczną (np. wiatrówkę lub pistolet na śrut) do celów rekreacyjnych. Chodzi o taką broń, co do której nie jest wymagane pozwolenie na jej posiadanie. Czy istnieją (...)

 • Porada prawna na temat broń

  Nie szukaj dłużej informacji na temat broń, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rząd nie chce broni dla nietrzeźwych przestępców

  zabezpieczona broń przez dorosłych członków rodziny staje się łatwo dostępna dla nieletnich, którzy nie umiejąc się z nią w należyty sposób obchodzić, stają się zagrożeniem (...)

 • Pistolet kupimy legalnie w e-sklepie

  ;rym ktoś zginął lub został ranny. Tak samo będzie, gdy sprawca wypadku ucieknie z miejsca zdarzenia. Pistolet tylko dla zrównoważonych Pozwolenie na broń dostaną tylko osoby, które (...)

 • Zasady przechowywania i użycia broni palnej

  wejściowe do pomieszczenia, w którym przechowywana jest broń i amunicja, poprzez wzmocnienie ich blachą stalową o grubości co najmniej 2 mm oraz wyposażenie w blokadę przeciwwyważeniową i (...)

 • Pozwolenie na broń palną

  za to przestępstwo posiadacz broni użyje jej w celu sprzecznym z interesem bezpieczeństwa lub porządku publicznego. pozwolenie, broń palna, jazda pod wpływem alkoholu, decyzja,

 • Pozwolenie na broń to nie nagroda za osiągnięcia

  przeciwwskazań (art. 15 ustawy o broni i amunicji), zobowiązuje organy Policji do wydania pozwolenia na broń (decyzja związana).Stosownie do art. 10 ust. 3 pkt 3 ustawy o broni i amunicji, pozwolenie (...)

 • Prowadzenie strzelnicy

  : lekarza i psychologa, stwierdzające, że nie należy ona do osób wymienionych w punktach 2-4, i potwierdzające, że może ona dysponować bronią.Ponadto - broń i amunicję należy przechowywać (...)

 • Pogrzeb prezydenta: będzie zakaz noszenia broni

  , instytucjom, zakładom, przedsiębiorcom i innym podmiotom, których pracownikom broń jest niezbędna do ochrony osobistej w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków pracowniczych związanych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalne broń, bez nr. i pozwolenia.

  Witam. Mój pradziadek, człowiek wiekowy, bo liczący sobie 98 lat, jest posiadaczem niezłego zabytku. Robiąc u niego porządki w piwnicy odnalazłem (...)

 • Kusza to też broń??

  Należe do Bractwa Rycerskiego. Interesuje mnie zakup repliki kuszy średniowiecznej. Jeszcze kiedyś wymagane było na jej zakup pozwolenie na broń. (...)

 • Legalna broń palna bez pozwolenia.

  Witam, Kolega z pracy ostatnio poinformował mnie że posiada broń palna, legalną, bez pozwolenia i badań lekarskich. Byłem deczko w szoku, ale się (...)

 • Broń

  Witam Czy można nosić przy sobie broń hukowa? Chciałby taka kupić ale nie wiem czy to jest dozwolone.

 • Bandyci łatwiej zdobędą broń?

  Witam, wchodzi w życie nowa ustawa która pozwoli na zakup broni przez internet oraz na wydawanie pozwoleń np. dla grup rekonstrukcji historycznych, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane