Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  dla sądu do zmiany sposobu korzystania z nieruchomości wspólnej, zwłaszcza jeżeli dotychczasowy sposób korzystania z podzielonej nieruchomości nie był w żaden sposób związany (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  : zaświadczenie sądu opiekuńczego o dacie wystąpienia do sadu o przysposobienie dziecka, zawierające datę urodzenia dziecka lub jego kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez płatnika składek (...)

 • Doręczanie pism w postępowaniu karnym

  stanowiąca o odebraniu pisma przez daną osobę dotarła do sądu najpóźniej w dniu rozprawy. Brak zwrotki w momencie rozpoczęcia sprawy będzie najczęściej skutkował odroczeniem sprawy. Sądom (...)

 • Porada prawna na temat brak zwrotki dla sadu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat brak zwrotki dla sadu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zniesienie służebności gruntowej

  . Warto zwrócić uwagę na tezę orzeczenia Sadu Najwyższego z dnia 24 marca 1976 r., III CRN 17/76 (LexPolonica nr 309262): „dla oceny, czy służebność przechodu nie jest konieczna (...)

 • Zbycie nieruchomości bez zgody współmałżonka

  podając przy tym żadnego racjonalnego powodu. Dla mnie szczególne znaczenie ma możliwość zapewnienia synowi mieszkania a będzie to możliwe gdy uzyskam fundusze, po sprzedaży sadu. Dobro naszego (...)

 • Co jeśli Policja nie chce ścigać przestępstwa?

  oskarżenia prywatnego zażalenie na postanowienie prokuratora o odmowie wszczęcia lub o umorzeniu postępowania przygotowawczego rozpoznaje prokurator nadrzędny, jeżeli postanowienie zapadło z uwagi na brak

 • Przekroczenie terminu na złożenie zażalenia

  właściwych wymagań, przewidzianych ogólnie dla wszystkich pism procesowych lub dla szczególnego ich rodzaju. Art. 130 ma zastosowanie w razie takich braków formalnych, które uniemożliwiają (...)

 • Dywidenda rzeczowa - praktyczne aspekty podatkowe

  przeniesienia na wspólnika lub akcjonariusza składników majątkowych wydawanych w ramach dywidendy rzeczowej. Dla przykładu w wyroku z dnia 25.01.2011 r., sygn. akt III SA/Wa 3068/10, WSA (...)

 • Kiedy zasadny jest wniosek o ubezwłasnowolnienie? - opinia prawna

  więc właściwie opłacić (znakami opłaty sądowej bądź też przelewem na rachunek bankowy wydziału tego sadu, do którego jest on kierowany). Najkorzystniej będzie jednak wcześniej skontaktować (...)

 • Pijanemu rowerzyście można zakazać prowadzenia wszelkich pojazdów!

  reakcji karnej. Zdaniem Sadu, roztropne wykorzystanie oddanych do dyspozycji sądu instytucji jest w stanie zapobiec zjawisku represjonowania sprawców przestępstw z art. 178a § 2 k.k. ponad rozsądną (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane