Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Procedury budowlane

  morskich wód wewnętrznych, niestanowiących konstrukcji oporowych brak procedury brak procedury brak procedury pochylnie przeznaczone dla osób niepełnosprawnychc brak (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy u podatnika VAT stosującego metodę kasową?

  oznacza powstanie obowiązku zapłaty podatku. Nie można jednak nie zauważyć, że jest to rozwiązanie mimo wszystko korzystne dla podatnika.  Pomimo tego, że brak zapłaty ze strony (...)

 • Brak zapłaty wynagrodzenia za pracę

  ciążącego na nim obowiązku zapłaty wynagrodzenia?        Brak zapłaty pensji w terminie powoduje, że nasze roszczenie o wynagrodzenie staje się wymagalne. (...)

 • Porada prawna na temat brak zapłaty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat brak zapłaty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Brak zapłaty czynszu dzierżawnego

  zapłaty zaległego czynszu. Powołany przepis znajduje zastosowanie w sytuacji opisanej w pytaniu. W istocie wezwanie dzierżawców do zapłaty nie jest warunkiem niezbędnym do skutecznego domagania (...)

 • Brak zapłaty za wykonane dzieło

  wydany w nim nakaż zapłaty (kwoty zaległej wraz z ustawowymi odsetkami). umowa o dzieło, postępowanie upominawcze, zapłata, brak zapłaty, pozew, droga sądowa

 • Brak zapłaty przestępstwem

  żądaniem zapłaty ceny za sprzedaną nieruchomość. prokuratura, niewykonanie zobowiązań, przestępstwo, kara

 • Podstawa wystawienia faktury

  (brak zapłaty powoduje, że obowiązek podatkowy powstanie 30. dnia od dnia podpisania protokołu). Brak możliwości wystawienia faktury miałby miejsce wtedy tylko, gdyby ani z protokołu, (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  wezwał ubezpieczającego do zapłaty z zagrożeniem, że brak zapłaty w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania spowoduje ustanie odpowiedzialności.Art. 815. § 1.  Ubezpieczający (...)

 • Milczące uznanie długu

  zwleka z zapłatą należności mojej firmie czy w takim przypadku brak odpowiedzi jak i zapłaty będzie można uznać za uznanie roszczenia a ewentualna moja propozycja rozłożenia zapłaty (...)

 • Brak zapłaty za wykonaną pracę

  (zmawiającego) do zapłaty, wyznaczając jednocześnie odpowiedni termin do spełnienia roszczenia. Wezwania najbezpieczniej dokonać w formie pisemnego, przedsądowego wezwania do zapłaty (najlepiej (...)

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

  , gdy skutek taki przewidywała umowa lub ogólne warunki ubezpieczenia, a ubezpieczyciel po upływie terminu wezwał ubezpieczającego do zapłaty z zagrożeniem, że brak zapłaty w (...)

 • Zachowek od obdarowanego - opinia prawna

  weksel do zapłaty wystawcy albo jego spadkobiercom oraz w przypadku, gdy nie zostaną dotrzymane warunki zapłaty i w razie odmowy zapłaty sumy wekslowej wraz z odsetkami remitent ma prawo (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  powstaje obowiązek zapłaty opłaty skarbowej. Pozostałe zasady naliczania i zapłaty opłaty skarbowej za złożenie pełnomocnictwa to m.in.: brak obowiązku zapłaty opłaty skarbowej (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  nakaz zapłaty, a przewodniczący podejmuje odpowiednie czynności. § 2. Jeżeli po wydaniu nakazu zapłaty okaże się, że pozwany w chwili wniesienia pozwu nie miał zdolności sądowej, zdolności (...)

 • Na jakich zasadach mały podatnik może wybrać metodę kasową rozliczeń z VAT?

  tego nabywcy nie otrzymał zapłaty. W związku z tym ustawodawca postanowił wprowadzić metodę rozliczeń, która uzależnia moment powstania obowiązku podatkowego od chwili dokonania zapłaty (...)

 • Kiedy i w jaki sposób likwidator spółki może zrezygnować z funkcji - opinia prawna

  wykonywania czynności likwidacyjnych oraz brak zapłaty za pełnioną funkcję. Proszę pamiętać o zachowaniu formy pisemnej przy składaniu rezygnacji oraz o zachowaniu dowodu nadania pisma zawierającego (...)

 • Odmowa przyjęcia korespondencji przez adresata

  Adresat oficjalnie odmówił przyjęcia wezwania do zapłaty od innej osoby prywatnej za dzierżawę gruntu. Grunt dzierżawiony jest przez 3 osoby, dwie odebrały wezwania do zapłaty. Jak traktować

 • Brak zapłaty czynszu za lokal użytkowy

  wypowiedzenie byłoby możliwe dopiero po jego upływie. Przy czym jeśli zapłata zostałaby dokonana, to wypowiedzenie nie byłoby dopuszczalne. Brak, zapłaty, czynszu, za lokal, użytkowy

 • Rozliczenia stron w kwocie netto oraz brutto

  kwotą netto, czy brutto (co zostanie niżej wyjaśnione), obowiązek zapłaty podatku VAT obciąża wyłącznie sprzedawcę (wykonawcę usługi). Nawet brak zapłaty ze strony nabywcy oznacza (...)

 • Ustawa prawo wekslowe

  uważany za weksel własny dokument, któremu brak jednej z cech, wskazanych w artykule poprzedzającym, wyjąwszy przypadki, określone w ustępach następujących.Weksel własny bez oznaczenia terminu

 • Fikcyjna umowa sprzedaży

  człowiek doprowadził, mogę zażądać zapłaty lub unieważnienia sprzedaży wspomnianej nieruchomości ze względu na brak zapłaty? Poniżej  zostały wskazane ogólne możliwie (...)

 • Napisałeś w umowie, że dostałeś pieniądze, a było inaczej? Dowiedz się czy możesz je odzyskać! - opinia prawna

  części ceny sprzedaży nieruchomości będzie się Pan musiał liczyć z obowiązkiem wykazania okoliczności, na jakie się Pan powoła - czyli na brak zapłaty ceny sprzedaży. Zważywszy (...)

 • Brak protokołu odbiorczego podstawą zakwestionowania faktury

  części), wykonawca ma obowiązek wystawić fakturę (brak zapłaty powoduje, że obowiązek podatkowy powstanie 30. dnia od dnia podpisania protokołu). W przytoczonym przepisie istotny jest bowiem (...)

 • Podatek niezapłacony w terminie

  poprzez brak zapłaty należnego podatku osoba odpowiedzialna za zapłatę naraża się na odpowiedzialność karnoskarbową, gdyż wymieniony czyn  może stanowić wykroczenie skarbowe (Art. (...)

 • Wypowiedzenie umowy z ważnych powodów

  największym stopniu opisać ważne powody skutkujące wypowiedzeniem umowy. Dobrą próbą będzie choćby przykładowy opis przypadków, które strony kwalifikują jako ważne powody: np. brak zapłaty, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • brak zapłaty

  Do końca ubiegłego roku, pracowałem na podstawie kontraktu zawartego z firma w Szwajcarii. Praca jednak wykonywana była na statku wycieczkowym w Polsce. (...)

 • Dług-zobowiązanie-wniosek do sądu-dowody-dyktafon-pomocy!!!

  Witam wszystkich użytkowników forum i odwiedzających z ?doskoku?. Jestem nowym użytkownikiem i jest to mój pierwszy post, tak więc proszę o wyrozumiałość. Sprawa (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Umowa wykonana - brak zapłaty

  Witam, wiem, że wątek jednostronnie dotrzymanej umowy był już poruszany, niemniej jednak proszę o Państwa pomoc/konsultacje w wypadku poniższej (...)

 • Dług znajomego - sposób postępowania.

  Witam, mam problem i chciałbym uzyskać odpowiedź czy moje postępowanie jest dobre i co jeszcze dodatkowo można zrobić? Sytuacja wygląda tak: Przez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane