Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Miejsce zamieszkania a egzekucja w administracji

  W postępowaniu egzekucyjnym w administracji wierzyciele często posługują się miejscem zameldowania dłużnika, które nie odpowiada stanowi faktycznemu. Jaka jest różnica pomiędzy miejscem zameldowania

 • Biura informacji gospodarczej - sposób na nierzetelnych kontrahentów

  jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej;4. o wspólnikach dłużnika będącego spółką osobową:imiona i nazwisko,  obywatelstwo,  adres miejsca zameldowania (...)

 • Zmiany w rejestracji bezrobotnych

  zgłosić się w powiatowym urzędzie pracy, właściwym dla aktualnego miejsca zameldowania lub pobytu, w terminie 14 dni od dnia zmiany miejsca zameldowania lub pobytu. Zmiany w karcie rejestracyjnej

 • Porada prawna na temat brak zameldowania sprzedaz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat brak zameldowania sprzedaz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Od kiedy można żądać obniżenia alimentów – opinia prawna

  wskazuje była żona nie zamieszkuje w miejscu zameldowania od lutego tego roku, może więc Pan wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o jej wymeldowaniu. Jednak w razie gdy organ stwierdzi brak (...)

 • Jak ubiegać się o wydanie lub wymianę dowodu osobistego?

  :nazwisko i imię (imiona) oraz imiona rodziców i nazwisko rodowe,datę i miejsce urodzenia,adres miejsca zameldowania na pobyt stały, a w razie jego braku - zameldowania na pobyt czasowy (...)

 • Odwołanie od decyzji meldunkowej

  formie władczej - decyzją wydaną na podstawie art. 47 ust. 2 ustawy z 10 kwietnia 1974 r. Jeżeli zgłoszone dane budzą wątpliwości, o dokonaniu zameldowania lub wymeldowania rozstrzyga właściwy (...)

 • Zameldowanie osoby z podwójnym obywatelstwem

  same zasady jak dla osób posiadających jedno obywatelstwo? Jaki urząd jest właściwy do zameldowania na zasadach ogólnych według przyszłego miejsca zameldowania czy też inny? Fakt posiadania (...)

 • Działalność a brak stałego meldunku

  podatkowe i ZUS ze względu na miejsce stałego zameldowania, a nie tymczasowego. Aby uzyskać więcej informacji na temat obowiązków związanych z rozpoczynaniem działalności gospodarczej zapraszamy (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  , jeżeli ich brak mógłby pogorszyć stan zdrowia lub uniemożliwić odbywanie kary pozbawienia wolności, a w innych wypadkach odpłatnie.§ 3. Minister Sprawiedliwości, w porozumieniu z ministrem właściwym (...)

 • Zameldowanie czasowe a prawa do lokalu

  określonego mieszkania nie obliguje wcale do zameldowania się w nim, jeżeli osoba, której ów tytuł przysługuje w lokalu tym faktycznie nie przebywa. Brak meldunku pozostaje przy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zameldowanie a prawo do pobytu w lokalu

  Witam, wynajmuje w Warszawie mieszkanie, ale wlascicielka tego mieszkania nie podpisala ze mna oficjalnej umowy o najem lokalu w zwiazku z tym, ze nie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Oszustwo internetowe.

  Witam. Zaistniała u mnie następująca sytuacja. W zwiazku z likwidacją mojego hobby jakim były ptaszniki (pająki), wyprzedawałem hodowle na forach (...)

 • kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

  witam, czy komsu z Was udalo sie zalatwic kindergeld? prosze o pomoc. Zasilek na dziecko zosteje przyznany, gdy przynajmniej jeden z rodzicow podlega prawu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane