Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Miejsce zamieszkania a egzekucja w administracji

  W postępowaniu egzekucyjnym w administracji wierzyciele często posługują się miejscem zameldowania dłużnika, które nie odpowiada stanowi faktycznemu. Jaka jest różnica pomiędzy miejscem zameldowania

 • Biura informacji gospodarczej - sposób na nierzetelnych kontrahentów

  jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej;4. o wspólnikach dłużnika będącego spółką osobową:imiona i nazwisko,  obywatelstwo,  adres miejsca zameldowania (...)

 • Zmiany w rejestracji bezrobotnych

  pracy, właściwym dla aktualnego miejsca zameldowania lub pobytu, w terminie 14 dni od dnia zmiany miejsca zameldowania lub pobytu. Zmiany w karcie rejestracyjnej bezrobotnego W części C załącznika (...)

 • Porada prawna na temat brak zameldowania sprzedaz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat brak zameldowania sprzedaz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Od kiedy można żądać obniżenia alimentów – opinia prawna

  wskazuje była żona nie zamieszkuje w miejscu zameldowania od lutego tego roku, może więc Pan wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o jej wymeldowaniu. Jednak w razie gdy organ stwierdzi brak (...)

 • Jak ubiegać się o wydanie lub wymianę dowodu osobistego?

  osobistego W dowodzie osobistym zamieszcza się następujące dane: nazwisko i imię (imiona) oraz imiona rodziców i nazwisko rodowe, datę i miejsce urodzenia, adres miejsca zameldowania na pobyt (...)

 • Zameldowanie osoby z podwójnym obywatelstwem

  same zasady jak dla osób posiadających jedno obywatelstwo? Jaki urząd jest właściwy do zameldowania na zasadach ogólnych według przyszłego miejsca zameldowania czy też inny? Fakt posiadania (...)

 • Działalność a brak stałego meldunku

  podatkowe i ZUS ze względu na miejsce stałego zameldowania, a nie tymczasowego. Aby uzyskać więcej informacji na temat obowiązków związanych z rozpoczynaniem działalności gospodarczej zapraszamy (...)

 • Odwołanie od decyzji meldunkowej

  formie władczej - decyzją wydaną na podstawie art. 47 ust. 2 ustawy z 10 kwietnia 1974 r. Jeżeli zgłoszone dane budzą wątpliwości, o dokonaniu zameldowania lub wymeldowania rozstrzyga właściwy (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  , jeżeli ich brak mógłby pogorszyć stan zdrowia lub uniemożliwić odbywanie kary pozbawienia wolności, a w innych wypadkach odpłatnie.§ 3. Minister Sprawiedliwości, w porozumieniu z ministrem właściwym (...)

 • Zameldowanie czasowe a prawa do lokalu

  określonego mieszkania nie obliguje wcale do zameldowania się w nim, jeżeli osoba, której ów tytuł przysługuje w lokalu tym faktycznie nie przebywa. Brak meldunku pozostaje przy (...)

 • Uznanie dziecka a nazwisko ojca

  . Obowiązek zameldowania dziecka leży po stronie każdego z rodziców. Do dokonania tej czynności potrzebny będzie akt urodzenia dziecka. rodzice, akt urodzenia, akta stanu cywilnego, ojciec, uznanie (...)

 • Zameldowanie gościa w hotelu

  obowiązek zameldowania się na pobyt czasowy przed upływem 24 godzin od przybycia. Zameldowania w hotelu dokonuje się u kierownika takiej placówki lub osoby przez niego upoważnionej. Przy dopełnianiu (...)

 • Brak adresu pozwanego

  ogóle nie ma miejsca zameldowania). Wówczas w pozwie należy wskazać miejsce zamieszkania danej osoby. W przedmiotowej sprawie jeżeli wskazał Pan właściwe miejsce zamieszkania pozwanego

 • Brak zameldowania a niealimentacja

  tym zakresie kontroli w zakładzie pracy. alimenty, brak zameldowania, niealimentacja, komornik, sąd, wezwania, meldunek, wykroczenie

 • Odebranie paszportu w innym województwie

  :brak stałego lecz jest czasowe zameldowanie na obszarze danego województwa,brak zameldowania na obszarze Polski, jest stałe zameldowanie na obszarze innego województwa i czasowe

 • Pozew o rozwód a miejsce zamieszkania

  Czy brak stałego miejsca zameldowania ogranicza prawo do złożenia pozwu o rozwód? Brak stałego miejsca zameldowania w żadnym wypadku nie ogranicza prawa do złożenia pozwu o rozwód. (...)

 • Kara za brak zameldowania

  , meldunek, sankcja, kara, brak zameldowania

 • Zameldowanie a rejestracja pojazdu

  odnosi się do miejsca zamieszkania, a nie do miejsca zameldowania właściciela, wymaganie stałego zameldowania do zarejestrowania pojazdu nie znajduje podstaw w przepisach. Prawo o ruchu drogowym (...)

 • Zamieszkiwanie w lokalu socjalnym a meldunek

  tytułu prawnego do miejsca, w którym dana osoba zamieszkuje. Tym samym, naszym zdaniem brak podstaw do odmowy zameldowania na pobyt stały w sytuacji opisanej w pytaniu. obowiązek meldunkowy

 • Dowód osobisty dla bezdomnego

  osobisty. Brak zameldowania nie jest przeszkodą do wydania dowodu osobistego. Zgodnie z art. 37 ust. 1 pkt. 3 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych w dowodzie osobistym w przypadku (...)

 • Podział majątku po orzeczonej separacji

  woli przyszłych kontrahentów, nie ma jednak żadnego przepisu prawnego, który ograniczałby swobodę zawierania umów ze względu na brak stałego zameldowania. umowa majątkowa (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  musi uzyskać informację starosty o lokalnym rynku pracy, która potwierdza brak możliwości zrealizowania jego potrzeb kadrowych w oparciu o rejestry osób bezrobotnych i poszukujących pracy

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  ZUS stwierdzi, że jedynym brakującym warunkiem do przyznania prawa do emerytury jest brak osiągniętego wieku emerytalnego, a jednocześnie wiek ten zostanie osiągnięty w terminie 30 dni od daty złożenia

 • Warunkowa umowa sprzedaży ziemii rolnej

  niemieckie.Czy Agencja Nieruchomości Rolnych może odmówić sprzedaży ziemi rolnej takiej osobie lub w jakikolwiek inny sposób skomplikować tą transakcję? tzn. Czy ten brak zameldowania, numeru (...)

 • Skutki zajmowania lokalu bez tytułu prawnego

  podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu, oraz, do wglądu, dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu tego podmiotu. Brak takiego dokumentu uniemożliwi wykonanie obowiązku meldunkowego

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zameldowanie a prawo do pobytu w lokalu

  Witam, wynajmuje w Warszawie mieszkanie, ale wlascicielka tego mieszkania nie podpisala ze mna oficjalnej umowy o najem lokalu w zwiazku z tym, ze nie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Oszustwo internetowe.

  Witam. Zaistniała u mnie następująca sytuacja. W zwiazku z likwidacją mojego hobby jakim były ptaszniki (pająki), wyprzedawałem hodowle na forach (...)

 • kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

  witam, czy komsu z Was udalo sie zalatwic kindergeld? prosze o pomoc. Zasilek na dziecko zosteje przyznany, gdy przynajmniej jeden z rodzicow podlega prawu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane