Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie wynagrodzenie z tytułu umowy o dzieło przysługuje przyjmującemu zamówienie?

  : Brak regulacji wynagrodzenia ryczałtowego w przepisach dotyczących umowy o dzieło nie oznacza, że strony w ramach swobody umów nie mogą uzgodnić takiego właśnie wynagrodzenia. (...)

 • Uprawnienia pracownika w przypadku braku otrzymania wynagrodzenia

  stosunku pracy, pracownik oprócz uprawnień wspomnianych w punktach 1,2,3 oraz wypłaty zaległego wynagrodzenia, może domagać się odszkodowania w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia (...)

 • Brak zapłaty wynagrodzenia za pracę

  piśmie pracodawcę o wypłatę zaległego wynagrodzenia. W razie braku efektu powyższej czynności, możemy skierować sprawę na drogę postępowania sądowego wnosząc pozew o zapłatę wynagrodzenia. (...)

 • Porada prawna na temat brak wynagrodzenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat brak wynagrodzenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ZUS będzie opłacał składki za nianię od kwoty wynagrodzenia nie większej niż wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę, zaś od nadwyżki tej kwoty, składki będzie płacił rodzic (...)

 • Umorzenie akcji

  podstawę prawną umorzenia, wysokość wynagrodzenia za umorzoną akcję oraz sposób obniżenia kapitału zakładowego. Jeżeli umorzenie następuje bez wynagrodzenia, uchwała powinna uzasadniać (...)

 • Kodeks pracy

  wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Jeżeli rozwiązano umowę o pracę, zawartą na czas określony albo na czas wykonania określonej pracy, odszkodowanie przysługuje w wysokości wynagrodzenia (...)

 • PIT-11 a brak wypłaty wynagrodzenia

  się ze mną w tej sprawie. Druga sprawa, wystawił PIT-11, a do tej pory, czyli do 18.02.2008 r., nie wypłacił wynagrodzenia. Czy pracodawca ma prawo wystawić PIT-11, jeśli nie wypłacił wynagrodzenia? (...)

 • Brak pensji jako podstawa rozwiązania umowy

  wysokości wynagrodzenia za okres 2 tygodni. Oczywiście pracownik może też dochodzić zaległego wynagrodzenia   wynagrodzenie, rozwiązanie, wypowiedzenie, umowa o pracę, brak wynagrodzenia, (...)

 • Czego może się domagać pracownik w razie nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy o pracę?

  niecelowości orzeczenia przywracającego do pracy przysługuje w wysokości wynagrodzenia za okres od 2 tygodni do 3 miesięcy, nie niższej jednak od wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Wynagrodzenie (...)

 • Wynagrodzenie biegłego

  biegłemu. Może on kwestionować, jego wysokość jak również i brak zasądzenia wynagrodzenia. Subiektywna ocena opinii niekorzystnej dla strony i jej objętość nie może być dla sądu (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  wynagrodzenia, o którym mowa w tym przepisie, po odliczeniu kwoty odpowiadającej 15,71 % tego wynagrodzenia)2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do ubezpieczonych będących pracownikami, do (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  ubezpieczonych niebędących pracownikami. Brak prawa do zasiłku macierzyńskiego Zasiłek macierzyński nie przysługuje: za okresy, w których ubezpieczony zachowuje prawo do wynagrodzenia (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  macierzyństwa (Dz. U. Nr 60, poz. 636 z późn. zm.)."). Brak prawa do świadczeń w wyniku kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy Brak prawa do zasiłku chorobowego

 • Wynagrodzenie za czas niewykonywania pracy

  przysługuje prawo do wynagrodzenia? Nie. Brak prawa do wynagrodzenia w czasie tymczasowego aresztowania albo w czasie odbywania kary pozbawienia wolności jest również powodem wyłączenia (...)

 • Co można potrącić z wynagrodzenia za pracę?

  wynagrodzenia za okresy dłuższe niż 1 miesiąc, dokonuje się od łącznej kwoty wynagrodzenia uwzględniającej te składniki wynagrodzenia. ##baner## O jakie "wynagrodzenie za pracę" (...)

 • Potwierdzenie wypłaty wynagrodzenia - opinia prawna

  wynagrodzenia, wynika jedynie, iż zasadą jest wypłata gotówki do rąk pracownika, chyba że pracownik na wypłatę wynagrodzenia w innej formie wyrazi zgodę na piśmie lub gdy tak stanowi (...)

 • Co zrobić, jeśli umowa o dzieło jest niewłaściwie wykonywana?

  wynagrodzenia w odpowiednim stosunku (art. 637 § 1) dotyczyć może tylko wynagrodzenia za te prace.   Wadami istotnymi dzieła mogą być zarówno usterki nie dające się usunąć (...)

 • Fair play w internecie?

  tworzenia różnorodnych i kreatywnych treści, zapewniając większą pewność prawa oraz zwiększając wynagrodzenia twórców i podmiotów inwestujących w kreatywne treści. (...)

 • Wynajem pracowników

  wypadku więc należy spełnić dwa warunki – brak obniżenia wynagrodzenia oraz praca odpowiadająca kwalifikacjom. Zgodnie z Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Administracyjna, Pracy i Ubezpieczeń (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  umówionego wynagrodzenia. Art. 632. § 1. Jeżeli strony umówiły się o wynagrodzenie ryczałtowe, przyjmujący zamówienie nie może żądać podwyższenia wynagrodzenia, (...)

 • Ochrona roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy

  , przy czym roszczenia z tytułu: ww. wynagrodzenia za pracę, wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego, dodatku wyrównawczego, wynagrodzenia za czas niezawinionego przez pracownika (...)

 • Przestój – jako nieplanowana przerwa w pracy

  wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - 60% wynagrodzenia. Nie może być ono jednak niższe od minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracodawców

  ; maksymalnie 2,5% wynagrodzenia brutto pracownika. Pracownik: wpłata podstawowa – 2% wynagrodzenia brutto pracownika (wpłata podstawowa może zostać obniżona do maksymalnie 0,5% wynagrodzenia (...)

 • Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

  wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę; przebywasz za granicą lub pozostajesz w innej sytuacji powodującej brak gotowości do podjęcia zatrudnienia w okresie (...)

 • Kiedy stosunek pracy ustaje?

  polegać na naruszeniu przepisów o wypowiadaniu umów o pracę jak:  brak podania przyczyny uzasadniającej wypowiedzenie, brak konsultacji zamiaru wypowiedzenia z organizacją (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • brak wynagrodzenia

  Witam, mam powazny problem, pracowalam bez umowy, pracodawca zwodzil mnie i mowil ze umowe musi stranie przygotowac, jednak po jakims czasie zamkneli dzialalnosc (...)

 • Prawo pracy - BRAK WYNAGRODZENIA

  Od 1 lipca jestem na zw. lekarskim, nie otrzymałam wynagrodzenia za m-c lipiec. W przyszłym tygodniu kończy mi się zwolnienie i chciałabym rozwiązać (...)

 • BRAK WYNAGRODZENIA I DYSCYPLINARKA ???

  Witam, mam takie pytanie od listopada 2006r. pracowałam u jednego pracodawcy który najpierw dał mi umowę o pracę na 3 miesiące ( okres próbny ) (...)

 • brak wynagrodzenia pomocy

  Mam problem. Otóż mamy lipiec, w czerwcu rozwiązałam umowę o pracę (art. 55 § 1? Kodeksu Pracy) bez okresu wypowiedzenia z winy pracodawcy. Powód (...)

 • Chorobowe = brak wynagrodzenia ??? :(

  Witam, mam taki oto problem. 10 -go dnia pracy poszedłem na chorobowe, mój pracodawca stwierdził ze ze te 10 dni nie wyplaci mi wynagrodzenia, czy to (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane