Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie prawa ma pacjent?

  placówka lub osoba udzielająca świadczenia zdrowotnego ma podpisaną umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej; organów ścigania – w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa

 • Ubezpieczenia turystyczne - dla osób z wyobraźnią

  szkody pozwoli nam na zakup rzeczy i sprzętów, takich jakie straciliśmy. Cena ubezpieczenia turystycznego Opisywane ubezpieczenia turystyczne proponowane są przez zakłady ubezpieczeń z (...)

 • Dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej

  ubezpieczenia, a po rozwiązaniu umowy o pracę nie byli świadomi, że konieczne jest ponowne zgłoszenie do ubezpieczenia. Z tego powodu ustawa wprowadziła rozwiązanie, które będzie (...)

 • Porada prawna na temat brak ubezpieczenia pomoc lekarska

  Nie szukaj dłużej informacji na temat brak ubezpieczenia pomoc lekarska, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Karta ubezpieczenia zdrowotnego - twój dowód ubezpieczenia

  dodatkowych 7 dni na okazanie karty liczonych od dnia zakończenia udzielania świadczeń zdrowotnych.  Jakie są konsekwencje nieprzedstawienia karty ubezpieczenia? Karta ubezpieczenia zdrowotnego, (...)

 • Wejście w życie umowy o zabezpieczeniu społecznym z USA

  ubezpieczenia przebytych w Polsce w systemie powszechnym ("pracowniczym") i okresów ubezpieczenia przebytych w USA udzielić może jednostka wyznaczona do realizacji Umowy polsko-amerykańskiej (...)

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  wydawana bezpłatnie. EKUZ nie jest dowodem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia uprawniającym do świadczeń zdrowotnych na terytorium Polski. Oznacza to, że osoba ubezpieczona w NFZ może posługiwać (...)

 • Jeżeli masz zaległości w opłacaniu składek, możesz stracić prawo do zasiłku

  w czasie dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego, to masz prawo do zasiłku chorobowego dopiero po upływie 90 dni tego ubezpieczenia. Jest to tzw. okres wyczekiwania na zasiłek chorobowy. Do tego (...)

 • Na jaką ochronę mogą liczyć świadkowie koronni?

  uzyskać pomoc w zakresie zmiany miejsca zatrudnienia? Jak stanowi nowe rozporządzenie, pomoc w zakresie zmiany miejsca zatrudnienia może być udzielona: jeżeli zagrożenie życia lub (...)

 • Czy lekarz może odmówić Ci pomocy?

  pielęgniarki i położnej (tekst jednolity: Dz. U. 2001 r., Nr 57, poz. 602 ze zmianami). lekarz, pielęgniarka, świadczenie zdrowotne, pomoc medyczna, nagły przypadek, odmowa udzielenia pomocy

 • Praca za granicą

  ewentualnych kosztów leczenia, wziąć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która uprawnia do opieki zdrowotnej na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia i jest honorowana (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane