Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zameldowanie czasowe a prawa do lokalu

  określonego mieszkania nie obliguje wcale do zameldowania się w nim, jeżeli osoba, której ów tytuł przysługuje w lokalu tym faktycznie nie przebywa. Brak meldunku pozostaje przy (...)

 • Zameldowanie a rejestracja pojazdu

  Osoba zamieszkiwała i była zameldowana w Warszawie, w dzielnicy Mokotów. Obecnie osoba ta wymeldowała się z meldunku mokotowskiego a zamieszkuje (bez meldunku) w Warszawie-Bemowo. W wydziale

 • Działalność a brak stałego meldunku

  fizyczna powinna się zarejestrować w gminie, na obszarze której będzie przebywać z zamiarem stałego pobytu – w miejscu stałego zameldowania. Również pozostałe obowiązki związane (...)

 • Porada prawna na temat brak meldunku stałego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat brak meldunku stałego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak wymeldować nieobecnego? - opinia prawna

  obowiązek meldunkowy polega na: zameldowaniu się w miejscu pobytu stałego lub czasowego, wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego lub czasowego, zameldowaniu o urodzeniu dziecka, zameldowaniu (...)

 • Jak rozwiązać problemy dotyczące opieki nad dzieckiem, gdy rodzice się rozstają - opinia prawna

  nowym mieszkaniu zameldować. Z dotychczasowego mieszkania nie wymeldowałam się do tej pory z uwagi na fakt, że pozostałabym bez stałego meldunku, co w obecnej sytuacji mogłoby stwarzać mi (...)

 • Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego

  dotychczasowego miejsca pobytu stałego, adres nowego miejsca pobytu stałego, rodzaj, serię i numer dokumentu tożsamości. Przy zameldowaniu na pobyt stały osoba zgłaszająca przedstawia potwierdzenie (...)

 • Zameldowanie osoby z podwójnym obywatelstwem

  adresem z zamiarem stałego przebywania (art. 6 ustawy). Jak wynika z przedstawionego opisy sytuacji nie zamierza Pan/ Pani pozostawać w Polsce z zamiarem stałego pobytu, lecz jedynie czasowo. Pobytem

 • Obowiązek meldunkowy

  pobyt czasowy następuje w ten sam sposób, jaki przewidziany jest dla meldunku stałego, jednakże dodatkowo wskazuje się zamierzony czas trwania meldunku. Jeśli zameldowany na pobyt (...)

 • Podział majątku po orzeczonej separacji

  na brak stałego zameldowania. umowa majątkowa małżeńska, intercyza, wspólność ustawowa, podział majątku wspólnego, akt notarialny, zameldowanie, rozdzelność majątkowa, egzekucja

 • Obowiązek meldunkowy a przyjęcie dziecka do przedszkola - opinia prawna

  rejestracji przedpoborowych; adres poprzedniego miejsca pobytu stałego; adres nowego miejsca pobytu stałego; rodzaj, serię i numer dokumentu tożsamości, o wykształceniu. W zastępstwie osoby (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Stały meldunek w Niemczech, a wyrobienie polskiego dowodu.

  Witam, Mam podwójne obywatelstwo - urodziłem się w Niemczech, ale że rodzice są Polakami to udało mi się ostatnio udowodnić posiadanie obywatelstwa (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Obowiązek meldunkowy niebawem zniknie.

  Witam W 2014 roku, znika zupełnie obowiązek meldunkowy. Teraz meldunek stały lub tymczasowy jest obowiązkowy. Trzeba zawiadamiać urząd o zmianie (...)

 • Brak meldunku

  witam, mój problem jest następujący: moja żona wymeldowała mnie z naszego mieszkania. o fakcie tym zostałem poinformowany dopiero na rozprawie rozwodowej. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane