Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę

  sytuacji, określenie kwoty, która nie może być zaliczona do kosztów, a wynikającej z przekroczenia limitu, możliwe jest po zakończeniu roku, kiedy to znana jest kwota rocznego przychodu. W (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  : deklaracja PIT11 za ostatnie 12 miesięcy, bądź, w przypadku gdy klient nie posiada PIT-11, zaświadczenie z urzędu skarbowego o wysokości dochodów uzyskanych w (...)

 • Jak opodatkowana jest pomoc z programów dofinansowanych z funduszy strukturalnych UE?

  , w tym szkolenia, doradztwo, stypendia rzeczowe, staże itp.  Świadczenia o charakterze niepieniężnym otrzymane w ramach Programów przez osoby fizyczne, w tym w postaci:  szkoleń, 

 • Opinia prawna na temat brak kosztów uzyskania przychodu w PIT 11

  Nie szukaj dłużej informacji na temat brak kosztów uzyskania przychodu w PIT 11, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Moment uzyskania przychodu z działalności gospodarczej

  kontrahentowi w dniu 28 lutego, zaś faktura została wystawiona w dniu 2 marca 2007 r. Przychód podatkowy powstanie w dniu 28 lutego. Ustawodawca sprecyzował również moment szczególny (...)

 • Koszty uzyskania przychodu u pracownika

  uzyskania przychodu niż obowiązujące w danym roku podatkowym, gdyż koszty te są niepodzielne. W 2003 r. koszty uzyskania z tytułu stosunku pracy wynoszą 99,96 miesięcznie, (...)

 • Zasada kasowa i memoriałowa

  . Przyjęta przez podatnika którakolwiek z zasad księgowania kosztów powinna być stosowana w odniesieniu do wszystkich kosztów uzyskania przychodu. koszty uzyskania przychodów, (...)

 • Dokumentowanie zagranicznych wydatków

  celu uzyskania przychodu, ale nie posiada takiego dokumentu, który może stanowić podstawę zapisu w podatkowej księdze przychodów i rozchodów, wydatek ten nie może być zarejestrowany (...)

 • Życzenia opublikowane w prasie a koszty firmy.

  być uznane za koszty uzyskania przychodów w art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawodawca wymienia koszty reprezentacji i reklamy w części przekraczającej 0,25% przychodów, chyba że reklama prowadzona (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  środków podatnika, z tym że w przypadku podatnika osiągającego przychody określone w art. 12 ust. 6, tylko w części obliczonej, w sposób określony w (...)

 • Przychody i koszty w najmie na zasadach ogolnych

  Wynajmuję mieszkanie, a dochody z najmu opodatkowuje na zasadach ogolnych w PIT-36. W umowie najmu określona jest kwota czynszu, jak rownież kwota zaliczki miesięcznej z tytułu zużycia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane