Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VAT od marży biur podróży

  jest marża biura podróży, czyli różnica pomiędzy całkowitą kwotą do zapłaty przez podróżnego, bez VAT, a faktycznymi kosztami biura podróży z tytułu dostaw i usług świadczonych przez (...)

 • Usługa turystyczna

  biuro. Podstawą opodatkowania usługi jest marża biura podróży, czyli różnica pomiędzy całkowitą kwotą do zapłaty przez podróżnego, bez VAT, a faktycznymi kosztami biura podróży (...)

 • Odpowiedzialność biura podróży za przewoźnika

  Czy biuro podróży odpowiada za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania spowodowane działaniem lub zaniechaniem przewoźnika? Czy biuro podróży może zmienić zasady (...)

 • Porada prawna na temat biuro podróży

  Nie szukaj dłużej informacji na temat biuro podróży, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odwołanie rezerwacji

  rezerwację. Obecnie biuro podróży X domaga się zapłaty 604 zł. Przy dokonywaniu zakupów przez Internet można zamówioną usługę lub towar zwróci w ciągu 10 dni, bez żadnych konsekwencji. (...)

 • Jak sprawdzić wiarygodność biura podróży?

  -prawnik.pl jak sprawdzić biuro podróży, biuro podróży, rzetelność, upadłość, Sky, Krajowy Rejestr Długów, organizator wycieczki

 • Jak uniknąć wakacyjnych kłopotów? Poznaj swoje prawa

  . Na jego podstawie np. za awaria klimatyzacji w hotelu może zmniejszyć cenę wycieczki nawet o 20 proc. (MM) wakacje, biuro podróży

 • Jak sprawdzić biuro podróży?

  biuro podróży nie tylko przed podpisaniem umowy," lecz również przed samym wyjazdem na wycieczkę – wyjaśnia rzecznik prasowy KRD. e-prawnik.pl biuro podróży, KRD, (...)

 • Last minute - UOKiK radzi, na co zwracać uwagę

  także nie zgodzić się na pomysł organizatora. W takiej sytuacji musi on zapewnić konsumentowi powrót do miejsca rozpoczęcia imprezy. źródło: UOKiK uokik, last minute, biuro podróży

 • Bezpieczne i spokojne wakacje?

  przepisy chronią turystów dowiemy się zapewne już w przyszłe wakacje. e-prawnik.pl turysta, ubezpieczenie, biuro podróży, upadłość, bankrut

 • Wakacje z biurem podróży. Jak reklamować wycieczkę?

  .) był świadomy, że na reklamację nieudanej wycieczki ma 30 dni od dnia jej zakończenia. Nienależyte wykonanie umowy przez biuro podróży jest podstawą do złożenia reklamacji i żądania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • odszkodowanie za zmarnowany urlop

  Czy mogę pozwać biuro podróży o odszkodowanie za poniesione dodatkowe koszty podróży, którą sobie sam musiałem zapewnić, gdyż autokar który (...)

 • jak można sprawdzić biuro podróży

  Witam! Jak można sprawdzić skutecznie biuro podróży? Wybieram się z rodziną na wakacje, ale nie chciałabym aby się okazało, że nie mamy zarezerowowanego, (...)

 • Czy można za darmo sprawdzić biuro podróży??

  Za darmo też można sprawdzić, biuro podróży czy tylko na stronie www.krd.pl? Tak:) KRD wystawia tzw. certyfikaty rzetelności. Firmy, które (...)

 • Oszukany przez biuro podróży

  Dwa dni temu wróciliśmy z dziewczyną z wakacji, które miały być wakacjami naszego życia. Jak się okazało oferta którą prezentował nam przedstawiciel (...)

 • Oszukana przez biuro podróży

  Witam Razem z mężem wyjechaliśmy na urlop, niestety wszosko okzało się kłamstem.Hotel tragiczny, jedzenie też do plaży miało być 200 metrów (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane