Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Służba BHP w firmie

  specjalistom spoza zakładu pracy wykonywania zadań służby bhp mogą skorzystać w zasadzie tylko pracodawcy zatrudniający do 100 pracowników. Ci pracodawcy mogą bowiem powierzać wykonywanie zadań (...)

 • Kiedy musisz powołać służbę BHP?

  niezbędne do wykonywania zadań służby bhp oraz ukończyć szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników tej służby, Pracownik służby bhp oraz pracownik zatrudniony (...)

 • Uroczyste obchody jubileuszu służby bhp

  pracownikom służby bhp Honorowe Odznaki za Zasługi dla Ochrony Pracy. Wśród wyróżnionych tym odznaczeniem znalazł się prezes ZG OSPSBHP Marek Nościusz. Przewodnicząca Rady Ochrony (...)

 • Porada prawna na temat bhp

  Nie szukaj dłużej informacji na temat bhp, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymogi na stanowisko inspektora BHP

  go jako inspektora bhp, a jeśli tak to na jakiej podstawie? Zgodnie z rozporządzeniem z dnia z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników służby bhp (...)

 • Przeprowadzanie szkoleń z zakresu BHP

  bhp oraz instruktorów i wykładowców tematyki bhp, organizować mogą wyłącznie jednostki uprawnione do prowadzenia działalności szkoleniowej w dziedzinie bhp na podstawie przepisów (...)

 • Obowiązki bhp przedsiębiorcy wobec zleceniobiorcy – czy zgodnie z przepisami trzeba szkolić i badać współpracownika?

  jest uzyskania przez przedsiębiorcę od takiego zleceniobiorcy orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania przez niego zleconych mu działań. bhp, obowiazki zleceniobiorcy

 • Zatrudnianie inspektora BHP

  zadań służby bhp specjalistom spoza zakładu pracy. Pracownik służby bhp oraz pracownik zatrudniony przy innej pracy, któremu powierzono wykonywanie zadań służby bhp, a także specjalista (...)

 • Służba BHP a dodatkowe zadania

  Jestem Inspektorem BHP. Pracodawca obciążył mnie dodatkowymi obowiązkami Kierownika Działu Technicznego, tzn. pracowałem na dwóch stanowiskach: jako Inspektor BHP i Kierownik działu Technicznego

 • Służba BHP

  , jakie mamy w zakresie BHP. KP mówi, o tym, że własny pracownik może zajmować się sprawami BHP, ale tylko jeśli zatrudnionych jest do 20 pracowników. A co w sytuacji jeśli jest ich powyżej (...)

 • BHP i PPOŻ w firmie

  odróżnić sytuację, w której pracodawca tworzy służbę bhp od sytuacji, kiedy powierza wykonywanie zadań służby bhp (zob. wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnegoz 13 października (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • BHP Inspektor - praca

  Inspektor ds. BHP Wymagania stawiane kandydatom: - Wykształcenie średnie w zawodzie technika bezpieczeństwa i higieny pracy (wykształcenie wyższe (...)

 • Złamano zasady BHP przy budowie Chrystusa ze Świebodzina!

  Pod koniec prac na Chrystusem rodem z Rio de Ganerio tylko że w Świebodzinie, miał miejsce wypadek. Pracownikowi element demontowanego dźwigu zmiażdżył (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • Kiedy i od kogo odszkodowanie?.I jeszcze kilka pytań!

  Witam, Poszukuje odpowiedzi na kilka bardzo ważnych pytań. W dniu 20/06/2006, w miejscu mojej pracy miał miejsce napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego (...)

 • Poradnik z zakresu BHP 2013.

  Witam, mam tutaj cieplutki i stale aktualny poradnik dla małych przedsiębiorców i pracodawców o zasadach BHP ---->>>> http://www.pip.gov.pl/html/pl/wydawn/pdf/abc_bhp_2011.pdf


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane