Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasiłek macierzyński

  ; Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania prawa do zasiłku macierzyńskiego? Dokumentem wymaganym do wypłaty zasiłku macierzyńskiego jest zaświadczenie o przewidywanej (...)

 • Organizowanie prac społecznie użytecznych

  społecznie użyteczne, niezwłocznie musi zawiadomić starostę i właściwego kierownika ośrodka pomocy społecznej w przypadku, gdy bezrobotny bez prawa do zasiłku: nie (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży prac przez artystę

  ekonomicznym podmiotu uprawnionego. Prawa majątkowe dzieli się na: prawa rzeczowe (własność), wierzytelności, prawa majątkowe na dobrach niematerialnych (prawa autorskie), prawa (...)

 • Porada prawna na temat bezrobotny bez prawa do zasiłku a ubezpieczenie zdrowotne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat bezrobotny bez prawa do zasiłku a ubezpieczenie zdrowotne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Komu przysługują świadczenia z funduszu alimentacyjnego?

  dochodu spowodowane: uzyskaniem prawa do urlopu wychowawczego, utratą prawa do zasiłku lub stypendium dla bezrobotnych, utratą zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, utratą (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  . 500 plus a inne świadczenia dla rodzin Świadczenie wychowawcze 500 zł nie jest liczone do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia, dotyczy to w szczególności

 • Zasiłek rodzinny: komu przysługuje?

  o należny podatek, koszty uzyskania przychodu, składki na ubezpieczenie społeczne niezaliczone do kosztów uzyskania przychodu oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne, m.in. (...)

 • ZUS zakwestionował wpłacone przeze mnie podwyższone składki

  ;W myśl art. 68 u.s.u.s. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zajmuje się między innymi wymierzaniem i pobieraniem składek na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz

 • Spółka za granicą? Jaką spółkę wybrać LTD, GmbH czy UG?

  działalność mają do wyboru ubezpieczenie w sektorze publicznym lub w prywatnej kasie chorych. W ustawowych publicznych kasach chorych podstawą do obliczenia składki są dochody. Bez (...)

 • Dla kogo zasiłek rodzinny?

  . Utrata dochodu następuje na wniosek.  Utrata dochodu oznacza utracenie dochodu spowodowane: uzyskaniem prawa do urlopu wychowawczego, utratą prawa do zasiłku lub stypendium (...)

 • Praca za granicą

  , przystępujących do UE w 2004 r. do rynków pracy ówczesnych „starych państw członkowskich” UE, obecnie obywatele polscy mogą podejmować pracę we  wszystkich państwach (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane