Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  okresów ubezpieczenia i zatrudnienia przebytych w innym państwie członkowskim do okresu wymaganego do nabycia prawa do zasiłku dla bezrobotnych w Polsce. Aby okres ten mógł (...)

 • Barometr zawodów i sytuacja na rynku pracy

  skrawających, robotników obróbki drewna i stolarzy, spawaczy, ślusarzy, elektryków, elektromechaników i elektromonterów, krawców i (...)

 • Eurostat o bezrobociu w krajach UE

  Opublikowane dane EUROSTAT dotyczące poziomu bezrobocia w III kwartale br. wskazują na spadek bezrobocia w Polsce do poziomu 6,5 %. Stabilna sytuacja na rynku pracy cieszy. Jednak (...)

 • Porada prawna na temat bezrobocia w polsce 2004-2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat bezrobocia w polsce 2004-2011 , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rekomendacje dla banków

  i firm. Jak wiadomo, choć nadmierna akcja kredytowa zwiększa aktywność gospodarczą w krótkim terminie, to jednak może tworzyć bańki spekulacyjne, powodujące potencjalnie szkody w gospodarce (...)

 • Polscy policjanci pomagają brytyjskim funkcjonariuszom

  wejścia Polski do Unii Europejskiej i związanego z tym otwarcia unijnych rynków pracy dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej oraz z uwagi na wysoki poziom bezrobocia w Polsce (...)

 • Koordynacja świadczeń z tytułu bezrobocia w ramach UE

  ; o zmiennej wysokości, wyliczony w oparciu o wysokość ostatnich zarobków. Tak jest np. w Niemczech. Jeżeli w danym państwie obowiązuje system, w którym wysokość (...)

 • 4 lata członkostwa Polski w UE – bilans korzyści i kosztów

  strukturalny charakter polskiego bezrobocia, wysoką stopę dezaktywizacji zawodowej Polaków, wysokie wskaźniki bezrobocia kobiet, absolwentów i osób w wieku (...)

 • Pomoc dla rodziny w UE

  Pracujesz w jednym z krajów unijnych. Twoja żona i dzieci mieszkają w innym kraju. Pierwszeństwo wypłaty świadczeń ma państwo, w którym ty pracujesz, o ile (...)

 • Co przewiduje ustawa budżetowa na rok 2019?

  w latach ubiegłych w ustawie został wyodrębniony budżet środków europejskich. W ustawie budżetowej na rok 2019 wydatki budżetu środków europejskich zostały (...)

 • Zasady zatrudnienia pracowników polskich w celu realizacji umów o dzieło przez polskich pracodawców w Niemczech

  pracodawców w Republice Federalnej Niemiec. Stanowi ono, iż limit zatrudnienia pracowników polskich w Republice Federalnej Niemiec w celu realizacji umów (...)

 • Świadczenie niektórych usług w Niemczech w ramach delegowania pracowników

  pracowników w Niemczech, według obowiązujących tam przepisów. W tym czasie pracownicy nie będą podlegać ubezpieczeniom w Polsce. Opodatkowanie Polaka (...)

 • Szykują się nowe regulacje dla rynku pracy

  sposobu ustalania na dany rok limitów środków na zadania w zakresie:  1. finansowania w urzędach pracy form pomocy dla bezrobotnych i poszukujących pracy.  Podział (...)

 • Prawa i obowiązki bezrobotnego

  podstawie przepisów w sprawie bezpłatnych urlopów dla matek pracujących, opiekujących się małymi dziećmi, innych udzielonych w tym celu urlopów bezpłatnych, (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  ubezpieczenia w stosunku do sumy okresów ubezpieczenia przebytych w Polsce, Szwecji i w Holandii. Tak obliczona kwota częściowej polskiej emerytury będzie wypłacana (...)

 • Średnia krajowa - ile wynosi?

  wynosiło 3 570,89 zł, a w Podkarpackim 3555,47 zł. Stopa bezrobocia Podobne różnice występują również w przypadku stopy bezrobocia. W grudniu 2014 r. w (...)

 • Nowe umiejętności na rzecz nowych miejsc pracy

  zatrudnienia w przemyśle nowych technologii, jak też mały udział w produkcji korzystającej z zupełnie nowych technologii - a mimo to w Polsce podjęto kształcenie w niektórych (...)

 • Wiek emerytalny nie podoba się Komisji Europejskiej...

  urzędu przez sędziego, który osiągnął wiek emerytalny, a także swoboda w mianowaniu i odwoływaniu prezesów sądów podważy niezależność sądów w (...)

 • Luka płacowa maleje

  Różnice wynagrodzeń kobiet i mężczyzn w Polsce są jedne z najniższych w UE. Dobra sytuacja gospodarcza, spadek poziomu bezrobocia wśród kobiet (...)

 • Sejm zdecyduje o całkowitym zakazie palenia?

  sprzedaży wysyłkowej oraz przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. Kolejny wniosek zakazuje eksponowania w punktach sprzedaży przedmiotów imitujących opakowania (...)

 • Polska Strefa Inwestycji

  w najbliższych latach. Obecnie instrument ten jest mniej atrakcyjny (jest to 9 lat zwolnienia), zwłaszcza w porównaniu do innych krajów, gdzie zwolnienie standardowo trwa 10 (...)

 • Te zmiany w prawie mają odmienić pośredniaki

  zatrudnienia przez 12 miesięcy w pełnym wymiarze czasu pracy lub przez 18 miesięcy w wymiarze ½ etatu - w przypadku nie wywiązania się z tego warunku będzie musiał zwrócić (...)

 • Sytuacja na rynku pracy w czerwcu 2008 r.

  czerwiec 2008 charakteryzuje się zdecydowanie najniższym natężeniem bezrobocia): w czerwcu 2007 - stopa bezrobocia wyniosła 12,3 proc.; w czerwcu 2006 - stopa bezrobocia (...)

 • Sytuacja na rynku pracy w lipcu 2008 r.

  do analogicznego okresu ub. roku (772,3 tys.).   Spadek stopy bezrobocia (w granicach od 0,1 do 0,5) odnotowano w 14-tu województwach. W dwóch województwach (...)

 • Moda na flexicurity

  . Dlatego w kolejnych Krajowych Planach Działań na rzecz Zatrudnienia ta sprawa jest ujęta priorytetowo, a rozwiązania są ujęte w konkretnych działaniach.Rada Europejska w grudniu 2007 (...)

 • Sytuacja na rynku pracy w kwietniu 2009 r.

  kwietniu 2008 r. - 10,3 proc.; w kwietniu 2007 r. - 13,6 proc.; w kwietniu 2006 r. - 17,2 proc. Spadek stopy bezrobocia (w granicach od 0,6 do 0,2 punktu) odnotowano w czternastu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Bezrobocie w Polsce

  Bezrobocie w październiku wyniosło 11,5%. Najwyższe bezrobocie utrzymuje się nadal w województwach: warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. (...)

 • Czy ottrzymam alimenty po likwidacji funduszu

  Hi,mam problem,od kilku lat otrzymuje alimenty z funduszu alimentacyjnego w wys.450.zł,jestem studentką studiów dziennych,mam 21 lat,od przyszlego roku (...)

 • EURO 2012 już zapowiedziano zwolnienia

  sytuacja bezrobocia w polsce poprawiła się na chwile przed euro 2012. jednak nie ma się co łudzić to jedynie chwilowe poprawienie bytu nie których (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Alimenty i premia

  Alimenty na dziecko z pierwszego malżeństwa zostały mi podniesione o 100% na podstawie zeznania rocznego PIT z roku poprzedniego .Wcześniej otrzymywałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane