Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przepisy o odszkodowaniach za bezprawne rozwiązanie umowy o pracę sprzeczne z Konstytucją

  Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną Stanisławy G. (skarżącej) dotyczącą odszkodowania za bezpodstawne rozwiązanie umowy o pracę. Skarżąca została bowiem zwolniona

 • Za co i w jaki sposób odpowiada dyscyplinarnie nauczyciel?

  z ostrzeżeniem, zwolnienie z pracy, zwolnienie z pracy z zakazem przyjmowania ukaranego do pracy w zawodzie nauczycielskim w okresie 3 lat od ukarania - podlegają zatarciu, a odpis orzeczenia o

 • Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

  oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia. Zwolnienie dyscyplinarne złożone przez pracodawcę po w/w wypowiedzeniu przez pracownika nie wywołuje skutków, ponieważ stosunek (...)

 • Opinia prawna na temat bezpodstawne zwolnienie dyscyplinarne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat bezpodstawne zwolnienie dyscyplinarne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Karta Nauczyciela (art. 47 - 102)

  ;Postępowanie dyscyplinarne wszczyna komisja dyscyplinarna na wniosek rzecznika dyscyplinarnego.  2. Komisje dyscyplinarne wydają orzeczenia po przeprowadzeniu rozprawy oraz po wysłuchaniu (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  czasowe zwolnienie go z realizacji tego obowiązku. Art. 131. § 1. Skazani mogą za zgodą dyrektora zakładu karnego uczyć się w szkołach poza obrębem zakładu karnego, jeżeli spełniają ogólnie (...)

 • Powody rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia

  pracowniczych zdecydować powinien sam pracodawca, na podstawie znanych mu faktów. zwolnienie dyscyplinarne, rozwiązanie stosunku pracy, wypowiedzenie, bez wypowiedzenia, ciężkie naruszenie obowiązków

 • Procedura zwalniania dyscyplinarnie nauczycieli

  ukaranego do pracy w zawodzie nauczycielskim w okresie 3 lat od ukarania, 4) wydalenie z zawodu nauczycielskiego. Kary dyscyplinarne wymierza komisja dyscyplinarna. zwolnienie dyscyplinarne, (...)

 • Odpowiedzialność dyscyplinarna nauczycieli akademickich

  . Zatarcie skazaniaKary dyscyplinarne upomnienia nagany   nagany z pozbawieniem na okres od jednego roku do trzech lat prawa pełnienia funkcji kierowniczych w uczelni,ulegają zatarciu, a odpis

 • Zwolnienie dyscyplinarne

  Pracownica od pewnego czasu jest na zwolnieniu chorobowym. Niestety każdorazowo o następnym zwolnienie zawiadamia przełożonych wysyłając zwolnienie lekarskie, które firma otrzymuje po co najmniej (...)

 • Zwolnienie dyscyplinarne za naruszenie zasad BHP

  przypadku? Na wstępie należy przypomnieć, czy możliwe jest zwolnienie członka zarządu związku zawodowego, który jest wszakże pracownikiem chronionym przed zwolnieniem. Możliwe jest jednak (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane