Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Środki dowodowe w postępowaniu karnym

  to przeprowadzane jest w związku z przesłuchaniem. W innych przypadkach możliwe jest takie badanie. Może Pani złożyć wniosek o przeprowadzenie takiego badania na oskarżającej. Możliwe jest także (...)

 • Bezpodstawne oskarżenie

  przestępstwem kwalifikowanym w art. 238 kk - Kto zawiadamia o przestępstwie, lub o przestępstwie skarbowym organ powołany do ścigania, wiedząc, że przestępstwa nie popełniono, podlega (...)

 • Zajęcie rzeczy w postępowaniu karnym

  posiadaniu bezprawnym tegoż prokuratora. Czy takie zachowanie prokuratora jako bezprawne podlega kontroli przez sąd, i czy za bezprawne i bezpodstawne oskarżenie mojej osoby mogę złożyć zawiadomienie (...)

 • Porada prawna na temat bezpodstawne oskarżenie o alkoholizm

  Nie szukaj dłużej informacji na temat bezpodstawne oskarżenie o alkoholizm, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu?

  wskazany cel społeczny. Należy zauważyć, że przepis ten mówi nie tylko o naruszeniu dóbr osobistych, ale też o zagrożeniu ich cudzym działaniem. W takim przypadku właściwym (...)

 • Jak się bronić przed pomówieniami?

  (mogą to być np. właśnie tego typu bezpodstawne pomówienia) może domagać się (także sądownie) zaniechania tego działania. Na tej samej podstawie prawnej przysługuje też roszczenie o

 • Ściganie przestępstwa zniesławienia

  . „Zniesławienie” oznacza bezpodstawne zarzucenie lub niesłuszne przypisanie czegoś komuś, posądzenie lub oskarżenie kogoś o coś. Z sytuacją taką będziemy mieli do czynienia (...)

 • Fałszywe oskarżenia

  . Często jednym czynem sprawca popełnia przestępstwa z obu artykułów, gdy fałszywie zawiadamia o przestępstwie popełnionym przez konkretną osobę. Celowe i świadome złożenie fałszywego zawiadomienia (...)

 • Oskarżenie o naruszanie ciszy nocnej

  odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny). oskarżenie, (...)

 • Wymeldowanie bez zgody zainteresowanego

  stosowanie przemocy). Możliwe jest także zawarcie wniosku o orzeczenie eksmisji męża w pozwie rozwodowym (w tym wypadku sąd może orzec eksmisję jeszcze przed orzeczeniem rozwodu). eksmisja, wymeldowanie, (...)

 • Bezpodstawne oskarżenie o kradzież - naruszenie dóbr osobistych

  W sklepie (mała miejscowość) zostałam oskarżona o kradzież. Czy mogę domagać się zadośćuczynienia za naruszone dobra osobiste? W przypadku gdy została Pani publicznie i bezpodstawnie oskarżona (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Fałszywe zeznania

  Właśnie otrzymałam pismo z sądu z informacją, że mój mąż, z którym się rozwodzę (alkoholizm męża, znęcanie się nad rodziną, wyrok za znęcanie (...)

 • Czy samotna matka moze popelnic przestepstwo?

  Celem wykazania zlej woli swojego bylego ktory od 2,5 lat nie placi alimentow, podjelam kroki majace wykazac, ze praca w jego rejonoe jest, tylko on nie (...)

 • niesłuszne oskarżenie o kradzież

  Witam, Kilka miesięcy temu zauważyłem u mojego sąsiada radiowóz policyjny, stał tam dłuższy czas. Po czym nagle zajechali do mnie, staneło mi (...)

 • Bezpodstawne oskarżenie o kradzież w markecie - jak się zachować?

  Witam, mam pewien problem, chciałbym uzyskać poradę jak powiniennem się zachować. Wczoraj w markecie zostałem oskarżony o kradzież trzech zupek (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane