Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • W sprawie podstaw ubezpieczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz rozliczeń z tytułu OC...

  bezpłatnie, zgodnie z art. 12 pkt 4 ustawy"ZA" - osoby, którym świadczenia udzielane są bezpłatnie, zgodnie z art. 12 pkt 6 ustawy"RP" - osoba nie będąca (...)

 • Refundacja ceny leku (wyrobu medycznego)

  Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2002 r. w sprawie wykazu chorób oraz wykazu leków i materiałów medycznych, które ze względu na te choroby mogą być przepisywane bezpłatnie, (...)

 • Rozporządzenia refundacyjne

  Ministra Zdrowia z dnia 23 lutego 2009 r. w sprawie limitów cen leków i wyrobów medycznych wydawanych świadczeniobiorcom bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub częściową odpłatnością (Dz.U. (...)

 • Porada prawna na temat bezpłatnie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat bezpłatnie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Usługi pielęgnacyjne - komu przysługują?

  mechanicznie. pacjenci, którzy są w ostrej fazie choroby psychicznej. Co przysługuje bezpłatnie w ramach tych świadczeń: świadczenia udzielane przez pielęgniarkę, przygotowanie pacjenta (...)

 • Publikacja rozporządzeń refundacyjnych Ministra Zdrowia

  świadczeniobiorcom bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub częściową odpłatnością plik w formacie *xls - (596 KB) • Załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu cen urzędowych (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  kalendarzowego możesz trzykrotnie i bezpłatnie zmienić swoją decyzję.W ramach podstawowej opieki zdrowotnej masz prawo do badania oraz porady lekarskiej bez skierowania, w tym do nocnej (od 18:00 do (...)

 • Bezpłatne leki dla seniorów

  na zasadach ogólnych (na dotychczasowych zasadach). Farmaceuta sprawdza, które z przepisanych leków przysługują pacjentowi bezpłatnie, a następnie wydaje te leki

 • Zakup ciśnieniomierza do apteki

  udostępnione bezpłatnie dla każdego klienta. Zakup urządzenia ma na celu zwiększenie przychodu ze sprzedaży leków poprzez zachęcenie klientów do odwiedzenia apteki, gdzie bezpłatnie będzie (...)

 • Przewłaszczenie lokali w spółdzielni

  nie ma żadnych zaległości w opłatach, o których mowa powyżej, uwłaszczenie mogłoby być w analizowanym przypadku dokonane bezpłatnie. spółdzielnia mieszkaniowa, lokal, mieszkanie, przewłaszczenie

 • Twój e-PIT - rozliczenie przygotowane przez administrację skarbową

  podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-36, PIT-36L i PIT-28. A to wszystko bezpłatnie, bezpiecznie i bez konieczności składania jakichkolwiek dokumentów. Twój e-PIT, PIT, (...)

 • Ślub poza urzędem i nowe dowody. Od kiedy?

  aktu urodzenia, małżeństwa lub zgonu po sporządzeniu tych dokumentów zacznie obowiązywać wcześniej, bo już od 1 stycznia. Taki odpis będzie wydawany bezpłatnie osobie zgłaszającej. Okazania (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 491-527)

  . Wspólnicy i przedstawiciele pracowników, a w braku takich przedstawicieli - pracownicy, mogą żądać udostępnienia im bezpłatnie w lokalu spółki odpisów dokumentów, (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. Nr 210, poz. 2135).§ 2. Protezy, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze zapewnia się skazanemu bezpłatnie

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  urzędzie lub listownie. Należy wpisać się do wykazu, zanim rozpocznie się wykonywanie kontroli systemów ogrzewania i systemów klimatyzacji w budynkach. Można to załatwić bezpłatnie

 • Opłata recyklingowa od toreb na zakupy z tworzywa sztucznego

  tworzywa sztucznego (o grubości poniżej 15 mikrometrów) może być bezpłatnie oferowana klientowi wyłącznie w przypadku, gdy jest przeznaczona do pakowania żywności sprzedawanej luzem, (...)

 • Jak żyć z HIV i AIDS w Polsce?

  Poza lekami antyretrowirusowymi dzieci otrzymują bezpłatnie szczepionki według specjalnego kalendarza szczepień w ramach programu polityki zdrowotnej Ministerstwa Zdrowia. Jest on opracowywany

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie e-ZLA - co powinni wiedzieć płatnicy?

  członkiem rodziny jest zaświadczenie lekarskie wystawione za pośrednictwem systemu teleinformatycznego udostępnionego bezpłatnie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w formie dokumentu elektronicznego

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  takie wnioski bezpłatnie. Co należy przygotować? wniosek o zasiłek opiekuńczy (ZUS Z-15), papierowe zwolnienie lekarskie ZUS ZLA (zielony druk) albo wydruk zwolnienia elektronicznego e

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  zaświadczenia lekarskiego wydrukowanym z systemu teleinformatycznego udostępnionego bezpłatnie przez ZUS w przypadku, gdy wystawienie zaświadczenia lekarskiego e-ZLA nie jest możliwe (zaświadczenie (...)

 • Co oznacza stwierdzenie, że jestem bezpodstawnie wzbogacony?

  ;rej wzbogacony bezpłatnie rozporządził bezpodstawnie uzyskaną korzyścią, chyba że już wtedy musiał się liczyć z obowiązkiem jej zwrotu). ##baner## Kiedy wygasa obowiązek zwrotu? Obowiązek wydania

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?

  , gdy wójt (burmistrz lub prezydent miasta) może bezpłatnie we własnym zakresie uzyskać dane niezbędne do ustalenia prawa do korzystania z programu za pomocą urządzeń teletransmisji danych (...)

 • Jakie darowizny można odliczyć od dochodu do opodatkowania w PIT?

  ilości bezpłatnie oddanej krwi lub jej składników przez krwiodawcę; dokumentu stwierdzającego ich poniesienie, zawierającego w szczególności: dane identyfikujące kupującego (odbiorcę (...)

 • Ogólne informacje o KRS

  ;lnodostępnych sieciach informatycznych, aktualne informacje o podmiotach wpisanych do Rejestru oraz listę dokumentów zawartych w katalogu. Centralna Informacja udostępnia bezpłatnie, w ogó

 • Ryczałt za delegacje działaczy związkowych

  zwolnienie  od obowiązku świadczenia pracy bezpłatnie, to należność za delegację mu przysługiwać nie będzie. W przeciwnym wypadku należałoby przyznać mu prawo do takiej należności. Natomiast (...)

 • Opłaty egzekucyjne

  informacji komornikowi bezpłatnie. Z reguły instytucje, obowiązane na podstawie szczególnych przepisów do udzielania informacji komornikowi, mogą pobierać m. in. tzw. opłaty kancelaryjne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • podatek od umowy najmu

  w 2006r moja znajoma wynajęła mi niodpłatnie mieszkanie. w treści umowy zpisane jest że właściciel wynajmuje mieszkanie wzamian za opiekę nad nim, (...)

 • Pani MAŁGORZATA BARAN

  Na tym i nie tylko na tym forum proponuje swoją pomoc Pani Małgorzta Baran- mgr prawa kanonicznego. Czy ktoś może mi coś na jej temat napisać? Czy (...)

 • Kto zwraca koszty leczenia

  Dziennik ustaw z 1975r. i z 1983r nie określa ktoc ma zwrócić koszty leczenia. Są to przepisy ogóle.A więc kto zwraca i na jakiej podstawie koszty (...)

 • Odrzucona reklamacja z tytułu niezgodności towaru z umową...

  Witam Wszystkich forumowiczów. Kieruje się z prośba o poradę dotyczącej odrzuconej reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową. Żeby się (...)

 • Przywileje Honorowych Dawców Krwi

  Osobie, która została zarejestrowana w jednostce organizacyjnej publicznej służby krwi i oddała bezpłatnie krew przysługuje tytuł ?Honorowy Dawca (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane