Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PKPP Lewiatan o roku rządów koalicji PO-PSL

  . Zwłaszcza wobec zagrożenia spowolnieniem rozwoju gospodarczego rząd z żelazną konsekwencją powinien znosić bariery, które hamują inicjatywę i przedsiębiorczość obywateli. Oczekujemy przyspieszenia

 • Druga ustawa o innowacyjności gotowa

  działalności innowacyjnej. Gowin: burzymy bariery dla innowacyjności – "Ustawy o innowacyjności są istotnym elementem bardzo śmiałego projektu, który obecnie przeprowadzamy. Jest nim (...)

 • Najważniejszy jest głos biznesu

  ustawę ograniczającą bariery rozwoju przedsiębiorczości. - Celem nowych przepisów będzie zmniejszenie roli systemu koncesji i zezwoleń oraz oczyszczenie prawa ze zbędnych, tworzących bariery

 • Porada prawna na temat bariery

  Nie szukaj dłużej informacji na temat bariery, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawa konsumenta europejskiego

  przepisów technicznych obowiązujących w Polsce z odpowiednimi przepisami obowiązującymi w UE, co wyeliminuje bariery techniczne w wymianie z krajami członkowskimi tego ugrupowania. Niezbędne (...)

 • Jakość w prawie unijnym

  certyfikacji. Te bariery w handlu nie są wynikiem przepisów prawnych, lecz reguł wolnego i konkurencyjnego rynku, a więc obszaru dobrowolnego. Jedynym rozwiązaniem była harmonizacja norm (nieobowiązkowych

 • Wymagane standardy dostępności

  firm, które wprowadzają uniwersalnie zaprojektowane produkty i usługi.   Program Dostępność Plus, Przyjazna Polska, niesprawność, niepełnosprawni, płeć, równość, równouprawnienie, bariery

 • Bank ziemi pod Mieszkanie Plus do zmiany

  wiele lat podstawowym problemem polskiego mieszkalnictwa był statystyczny niedobór mieszkań. Od 2016 r. rząd podjął szereg działań legislacyjnych, które redukują bariery prawne, które

 • Największa na świecie strefa wolnego handlu

  Światowej Organizacji Handlu (WTO) w takich obszarach jak np.: usługi, zamówienia publiczne, bariery pozataryfowe i ochrona praw własności intelektualnej, w tym oznaczenia geograficzne. (...)

 • Polska bardziej przyjazna dla osób niepełnosprawnych

  użyteczności publicznej zostaną usunięte lub ograniczone bariery architektoniczne i komunikacyjne, co najmniej 20% mieszkań wybudowanych w programie Mieszkanie Plus będzie dostępnych dla osób (...)

 • Łatwiej o żłobki...

  zbyt wysokie opłaty w żłobkach. Nowe rozwiązania - rząd likwiduje bariery Na drodze do realizacji przez Polaków ich potrzeb prokreacyjnych przez lata stały liczne bariery, które (...)

 • Poluzowany program społecznego budownictwa czynszowego

  % lokali dla osób wychowujących co najmniej jedno własne lub przysposobione dziecko, bariery w finansowaniu przedsięwzięć, problemy wynikające z dalszej eksploatacji lokali mieszkalnych wybudowanych (...)

 • Unijne prawo w służbie jednolitego rynku cyfrowego

  , organami publicznymi, a nawet lekarzem – internet jest skarbnicą cyfrowych możliwości. Każdego dnia obywatele i przedsiębiorstwa w UE napotykają jednak liczne bariery – od blokady regionalnej

 • Adwokatura za reformą wymiaru sprawiedliwości

  stadium, także egzekucyjnym oraz brak ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej. Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Adwokatury - dostrzegając te bariery - postuluje jak najszybsze wdrożenie prac ustawodawczych

 • Na drodze do uwolnienia rynku gazu i zwiększenia niezawodności dostaw

  odbiorców" odnosiło się do technicznej bariery uniemożliwiającej wdrożenie procedury zmiany sprzedawcy dla grupy małych odbiorców nie wyposażonych w urządzenia pomiarowe z rejestracją i transmisją (...)

 • Więcej pracy dla niepełnosprawnych

  ;lnie likwidować faktyczne bariery w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych - także tych, które noszą nazwę przywilejów, a w rzeczywistości są bardzo szkodliwe przede wszystkich dla

 • Przesłanie PKPP Lewiatan na Światowy Dzień Niepełnosprawności - 3 grudnia 2008 r.

  aktywności zawodowej, a później także aktywności społecznej.Należy wspólnie, w gronie Rządu, Partnerów Społecznych, organizacji pozarządowych likwidować faktyczne bariery w (...)

 • Flexicurity – szansa na równowagę na rynku pracy

  kodeksie. Bariery szerszego stosowania elastycznych form zatrudnienia i organizacji pracy leżą po obydwu stronach: pracodawcy najczęściej nie mają wiedzy na ten temat, a menadżerowie obawiają się (...)

 • Niebezpieczne kryptowaluty

  stanowią żadnej bariery w dokonywaniu przez podatników tego rodzaju operacji gospodarczej. W związku z powyższym do obrotu kryptowalutami zastosowanie znajdą obecnie obowiązujące ogólne (...)

 • ABC Jednolitego Pliku Kontrolnego

  ; mikroprzedsiębiorców. Korzyści dla podatników Podstawowym celem Jednolitego Pliku Kontrolnego jest usunięcie bariery w przekazywaniu danych elektronicznych. Efektem tego będzie skrócenie (...)

 • Zmiany w spółkach z o.o.? - czy to na pewno krok we właściwym kierunku?

  bariery przed użyciem spółki z o.o. w działalności gospodarczej nawet w małej skali. Dalsze zmniejszanie jej wysokości może więc jedynie doprowadzić w znacznym stopniu do wyeliminowania z (...)

 • Odblaski dla pieszych obowiązkowe od 2014 roku

  przed pojazdem. W uzasadnieniu do projektu tej nowelizacji podkreśla się, że koszty wyposażenia w elementy odblaskowe są kosztami znikomymi i nie stanowią bariery uniemożliwiającej jej nabycia przez

 • Jakie dowody są dopuszczane w procesie karnym, a jakie nie?

  . Przepisy normujące składanie wniosków dowodowych przez strony oraz zasady ich rozstrzygania nie wprowadzają bariery czasowej dla stron. Strona może realizować uprawnienie do wnioskowania o

 • Emerytura a przychody z najmu

  . Zasada jest taka, że im wyższa emerytura, tym niższy powinien być dochód z najmu, aby nie narazić się na przekroczenie bariery 70% wskazanej kwoty przeciętnego wynagrodzenia. przychody z najmu

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

  żadne prawne bariery. Korzystna jest również współpraca z administracją rządową, w tym pozioma. Przyjęcie tych reguł oznacza akceptację podstawowych cech i gwarancji niezależności (...)

 • Jak konsument może się bronić przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi przedsiębiorców?

  niewspółmierne bariery pozaumowne, które przedsiębiorca wykorzystuje, aby przeszkodzić konsumentowi w wykonaniu jego praw umownych, w tym prawa do odstąpienia i wypowiedzenia umowy lub (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • Spadek z Niemiec

  Witam, dostałem spadek po dziadku z Niemiec. On tam mieszkał większośc życia, tam pobierał emeryturę. Chciałbym zapytać gdzie w takim razie będę (...)

 • Rozwód a prawo do majatku

  Mam problem - moj brat ma rozwod . W trakcie trwania malzenstwa kupil (BYLA ZONA JEST KREDYTOBIORCA ROWNIEZ ale nie uczestniczy w spalcie kredytu) na kredyt (...)

 • Wielki "smród"

  Mieszkam w niedużej miejscowości (ok. 30 tys. mieszkańców), w której ulokował swój zakład pewien przedsiębiorca. Produkuje on mianowicie na olbrzymią (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane