Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Tajemnica bankowa

  tajemnicy bankowej jest obowiązkiem banku, którego niewykonanie lub nienależyte wykonanie wiąże się z odpowiedzialnością majątkową i karną. Jakie dane obejmuje tajemnica bankowa? Tajemnica bankowa (...)

 • Gwarancja bankowa

  ze zmianami). gwarancja, bankowa, zabezpieczenie

 • Akredytywa bankowa

  Czy istnieje jakaś instytucja, np. bank, która podejmuje się pośrednictwa w przekazaniu gotówki pomiędzy stronami. Tzn. osoba A zawiera z osobą B umowę, w której A zobowiązuje się zapłacić określoną (...)

 • Porada prawna na temat bankowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat bankowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Informacja bankowa

  Nie spłaciłam zaciągniętego kredytu w wysokości 500zł w banku w terminie, czyli w roku 1997, spłaciłam go w marcu 1998, po konsultacjach w banku, który wyraził zgodę na spłacenie zadłużenia w dwóch (...)

 • Granice tajemnicy bankowej

  zadłużenia klienta banku objęty jest tajemnicą bankowa. Jednakże tajemnica bankowa nie obowiązuje wszystkich podmiotów prawa bankowego, ani też wszystkich sytuacji mogących mieć miejsce (...)

 • Tajemnica bankowa a postępowanie spadkowe

  alimenty lub o rentę o charakterze alimentacyjnym. tajemnica, bankowa, rachunek, stan, postępowanie, spadkowe

 • Lokata bankowa, małżeństwo a masa spadkowa

  właściciela lokaty. Z chwilą otwarcia spadku - śmierci właściciela środków z rachunku bankowego - wchodzą one automatycznie w skład masy spadkowej. lokata bankowa, małżeństwo, masa spadkowa, (...)

 • Kiedy tajemnica bankowa może być uchylona?

  informacje o nich, oraz o osobach je przeprowadzających – przechowywane w biurze Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, banki nie ponoszą odpowiedzialności, jeżeli tajemnica bankowa zostanie

 • Pomyłkowy przelew

  ;czego wynika brak danych osoby pozwanej i żądaniem by sąd zwrócił się do banku o udostępnienie tych danych.  tajemnica bankowa, błędny przelew, pomyłka, numer konta, rachunek bankowy

 • Zabezpieczenie rzeczowe a osobiste

  , zabezpieczenie osobiste, dłużnik, wierzyciel, hipoteka, zastaw, aval, kaucja, przewłaszczenie na zabezpieczenie, poręczenie, weksel, gwarancja bankowa

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • tajemnica bankowa

  Jeżeli pracownik banku zna osobę, klienta i podaje mu informacje na temat jego rachunku i operacji na nim, bez uprzedniego weryfikowania jego dokumentu (...)

 • Bankowa dyspozycja

  Witam, moje pytanie jest takie czy jeśli złożyłam lokaty na wypadek śmierci w kilku bankach, to moi spadkobiercy będą mogli je odebrać wszystkie (...)

 • jaka wysokość zachówku

  Po zmarłym Dziadku na mocy testamentu całość majątku odziedziczyła Babcia. Zstępnymi Dziadka są dwie córki (z innego małżeństwa), obecnie domagające (...)

 • Dyspozycja bankowa na wypadek śmierci

  Moje pytanie dotyczy dokonania dyspozycji bankowej na wypadek śmierci która wynika z Art. 56 Prawa Bankowego, a majątku wspólnego współmałżonka (...)

 • lokata bankowa a rachunek bankowy czy się należy

  Witam, Prosze o pomoc. Dostałam spadek po obcej osobie. Jestem wpisana w testamencie do całego spadku, jedynie osobie z rodziny są zapisane wszystkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane