Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo bankowe

  jednostce.Art. 4. 1. Użyte w ustawie określenia oznaczają: 1) bank krajowy - bank mający siedzibę na terenie RP, 2) bank zagraniczny - bank mający siedzibę za granicą RP, na (...)

 • Kto może udzielić gwarancji lub poręczenia za zobowiązania podatkowe?

  . FORTIS BANK POLSKA S.A. 31. GE Money Bank S.A. 32. Getin Bank S.A. 33. GMAC Bank Polska S.A. 34. Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A. 35. HSBC Bank Polska S.A. 36. ING Bank (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  kredytobiorcy itp. Trzeba wiedzieć, że bank zarabia głównie na oprocentowaniu, na które składa się kwota bazowa, którą jest po prostu cena, za jaką bank może zdobyć pieniądze na rynku (...)

 • Porada prawna na temat bank

  Nie szukaj dłużej informacji na temat bank, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Złóż wniosek o 500+

  Polska SA, Euro Bank SA, Getin Noble Bank SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, ING Bank Śląski SA, Inteligo, mBank SA, Bank Millennium SA, Nest Bank S.A, Bank Ochrony (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  zastosowanie faktycznego kursu waluty, organ podatkowy określi ten kurs opierając się na kursach walut ogłaszanych przez Narodowy Bank Polski. 6. Przez średni kurs ogłaszany przez Narodowy Bank (...)

 • Kredyty hipoteczne – raport UOKIK

  największych analiz przeprowadzonych do tej pory przez Urząd. Skontrolowanych zostało 19 banków: Bank BPH, Bank Millennium, Bank PEKAO, Bank Pocztowy, Bank Ochrony Środowiska, (...)

 • Niebezpieczne kryptowaluty

  , która nie jest emitowana i gwarantowana przez żaden bank centralny na świecie (np. polski złoty emituje Narodowy Bank Polski). „Waluta” wirtualna jest używana jako imitacja (...)

 • Szczególne uprawnienia banków

  spłaty zadłużenia z tytułu kredytu, bank zobowiązany jest przenieść własność tak zabezpieczonych rzeczy z powrotem na kredytobiorcę. W przypadku braku spłaty kredytu, bank nie jest natomiast (...)

 • Gwarancja bankowa

  potwierdzające zobowiązanie innego banku wynikające z gwarancji bankowej. Bank, który dokonuje potwierdzenia sam zaciąga określone zobowiązanie, gdyż beneficjent gwarancji może żądać spełnienia (...)

 • Należyta staranność przy opracowywaniu listy wierzytelności - opinia prawna

  , a bank nie potwierdzał spłaty ani też nie zwrócił weksla powinno to wzbudzić Panu zainteresowanie. Poza tym przed otrzymaniem wezwania do zapłaty weksla podpisując listę zgłoszonych wierzytelności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

  Zaczne od początku. Miałam linie kredytową w PKO BP na 6.000 zł. Rok temu przeprowadziłam sie do innego miasta i na konto w banku nie było żadnych (...)

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Bank Pocztowy.

  Witam. Mam pytanie czy bank pocztowy ma bankomaty czy nie? Nie, ma jedynie oddziały na każdej poczcie. chemiczka24

 • AIG BANK

  Roku 2003 zgubiłem dowód było zgłoszone urzedzie stanu cywilnego posiadajonc nowy dowód osobisty na stary dowód wzieto kredyt była sprawa na policjii (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane