Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowe wymagania dla stacji kontroli pojazdów

  - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzającej badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t;  8,5 m x 16,5 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzającej badania

 • Czy wiesz co może być dowodem w Twojej sprawie (przed sądem cywilnym)?

  domniemanego ojca w świetle stwierdzonych w biologii praw dziedziczności), z badania stopnia dojrzałości płodu, z badania zdolności zapłodnienia, dowód związany z użyciem środków

 • Obowiązek przeprowadzenia badań lekarskich pracowników

  z uwagi na warunki pracy, obciążają pracodawcę. Badania lekarskie przeprowadzane są na koszt pracodawcy. Kiedy przeprowadza się badania lekarskie? Okresowe i kontrolne badania lekarskie (...)

 • Porada prawna na temat badania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat badania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek przeprowadzania badań lekarskich - opinia prawna

  , że wystarczą ogólne badania wstępne a badania okresowe należy przeprowadzać co 5 lat. Opinia została sporządzona w oparciu o : Ustawę z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst (...)

 • CEPiK po zmianach

  będzie ważną wskazówką podczas kolejnego badania samochodu.   Nowe przepisy mają na celu ograniczenie nadużyć związanych z obecną procedurą badania technicznego, kiedy niezadowolony (...)

 • Sprawdzanie nietrzeźwości kierowcy

  nietrzeźwości mogą służyć inne źródła dowodowe, m.in. zeznania świadków. Zatem, w opisywanej sytuacji, jeżeli zażądał Pan badania krwi, policjanci nie powinni tego badania odmawiać. (...)

 • Zasady opłacania badań lekarskich i psychologicznych pracowników ochrony

  Dzienniku Ustaw.Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 16 września 2008 r., sygn. akt U 5/08 ochroniarze, lekarz, opłacanie badania lekarskie, psychologiczne, pracownicy ochrony

 • ZUS cofnął mi zasiłek chorobowy.

  przeprowadzenia badania. Zgodnie bowiem z art. 43 k.p.a., w przypadku nieobecności adresata pismo doręcza się, za pokwitowaniem, dorosłemu domownikowi, sąsiadowi lub dozorcy domu, jeżeli osoby te podjęły (...)

 • Koszty badania okresowego pracowników

  wynosi około 100 zł a pracodawca wydał zarządzenie, że koszt badania ogólnego nie może przekroczyć 20 zł, a badania ogólnego + badanie wzroku 35 zł, tylko takie koszty zostaną mi zwrócone. (...)

 • Badanie trzeżwości pracownika

  stosunku pracy, będą mogli zwrócić się do sądu. Należy jednak zaznaczyć, że trzeba to traktować jakos zasadę ogólną. Jeżeli bowiem konieczność badania alkomatem wprowadzona jest (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Korupcja w DNA badaniach

  Czy to mozliwe....?????????? Czy ktos slyszal cos o przekretach w wynikach badan DNA ???? U.r. ozenilem sie, poniewaz moja dziewczyna byla w ciazy... - (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Badania okresowe

  Czy po trwającym 1 rok urlopie wychowawczym pracodawca może rządać wykonania badań okresowych PRZED powrotem do pracy? Dodam, że jest możliwe wykonanie (...)

 • Uznałem dziecko ale nie jestem pewny czy jest moje....

  Witam wszystkich!Niestety nie jest mi wesoło,niedawno odeszła odemnie dziewczyna z która mam wspaniałego syna,ale historia ta jest dosc skomplikowana,Bylismy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane