Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek przeprowadzenia badań lekarskich pracowników

  , okresowe badania lekarskie. Kto podlega obowiązkowym badaniom lekarskim? Osoba przyjmowana do pracy musi przeprowadzić wstępne badania lekarskie. Jednak nie muszą tego robić ci, którzy (...)

 • Obowiązek przeprowadzania badań lekarskich - opinia prawna

  , że wystarczą ogólne badania wstępne a badania okresowe należy przeprowadzać co 5 lat. Opinia została sporządzona w oparciu o : Ustawę z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (...)

 • CEPiK po zmianach

  będzie ważną wskazówką podczas kolejnego badania samochodu.   Nowe przepisy mają na celu ograniczenie nadużyć związanych z obecną procedurą badania technicznego, kiedy niezadowolony (...)

 • Porada prawna na temat badania okresowe cena

  Nie szukaj dłużej informacji na temat badania okresowe cena, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koszty badania okresowego pracowników

  stosunkiem pracy. badania, koszty, badania okresowe, badania lekarskie

 • Koszty badań pracowniczych-obowiązek pracodawcy

  , zarówno BHP jak i sanitarno - epidemiologiczne? Pracodawca czy pracownik? Chodzi o sklep spożywczy. Zgodnie z art. 229 § 6 kodeksu pracy, badania lekarskie, zarówno wstępne jak i okresowe (...)

 • Ulga na działalność badawczo-rozwojową w zeznaniu PIT za 2017 rok

  , zorientowane przede wszystkim na zastosowanie w praktyce;c) badania przemysłowe – badania mające na celu zdobycie nowej wiedzy oraz umiejętności w celu opracowywania nowych produktów

 • Badanie psychologiczne nauczyciela

  - zagrożenia wynikającego z pracy na stanowiskach decyzyjnych i związanych z odpowiedzialnością. W takiej sytuacji badania okresowe lekarskie powinny obejmować badania ogólne ze zwróceniem (...)

 • Błąd w obliczeniu ceny a sprostowanie - opinia prawna

  oferty z ceną określoną za cały przedmiot zamówienia albo jego część (cena ryczałtowa) przyjmuje się, że prawidłowo podano cenę ryczałtową, bez względu na sposób jej obliczenia i jeżeli (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  celu zdobycia nowej wiedzy, zorientowane przede wszystkim na zastosowanie w praktyce,  c) badania przemysłowe - badania mające na celu zdobycie nowej wiedzy oraz umiejętności w celu opracowywania

 • Udzielenie pracownikowi urlopu a badanie kontrolne

  rozumianej. Innym problemem jest kwestia czy można pracownika wysłać w okresie urlopu na badania okresowe. Wydaje się, że nie, gdyż pracodawca nie może dysponować czasem wolnym pracownika (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania okresowe

  Czy po trwającym 1 rok urlopie wychowawczym pracodawca może rządać wykonania badań okresowych PRZED powrotem do pracy? Dodam, że jest możliwe wykonanie (...)

 • USTALANIE OJCOSTWA

  Poszukuje informacji na temat firmy BIO GEN zajmujacej sie ustalaniem ojcostwa. Bardzo prosze o pomoc. Kali (KALI) ul. Conrada 18 / 177; 01-922 Warszawa; (...)

 • Badania lekarskie (przyjęcie dopracy)

  Kto pokrywa koszty badań przyjmójącego się do pracy takie jak, (kierowca) 1.Badanie podstawowe- ok 200zł. 2.Badanie zdolności do kierowania pojazdami (...)

 • Badania okresowe w godzinach pracy.

  Witam czy robiąc badania okresowe, moge je wykonac w godzinach rpacy, przysługuje mi wtedy zwolnienie?? Przysługuje ci taka opcja. Ponieważ najczęściej (...)

 • badania lekarskiea umowa-zlecenie

  Mam kilka pytań dotyczących badań... lekarskich: 1)Czy podpisując umowę-zlecenie muszę przechodzić obowiązkowe wstępne badania lekarskie (jesli (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane