Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie e-ZLA - co powinni wiedzieć płatnicy?

  czasową niezdolność do pracy z powodu choroby i opieki nad chorym dzieckiem lub chorym  innym członkiem rodziny zaświadczenie lekarskie e-ZLA, zaświadczenie lekarskie wystawione w (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  tym terminie.  7. Jeżeli po analizie dokumentacji medycznej i po przeprowadzeniu badania ubezpieczonego lekarz orzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych określi wcześniejszą (...)

 • Obowiązek przeprowadzenia badań lekarskich pracowników

  z uwagi na warunki pracy, obciążają pracodawcę. Badania lekarskie przeprowadzane są na koszt pracodawcy. Kiedy przeprowadza się badania lekarskie? Okresowe i kontrolne (...)

 • Porada prawna na temat badania lekarskie kontrolne po l4 pow.30dni

  Nie szukaj dłużej informacji na temat badania lekarskie kontrolne po l4 pow.30dni, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek przeprowadzania badań lekarskich - opinia prawna

  , to po stronie pracodawcy powstaje obowiązek zapewnienia tym pracownikom okresowych badania lekarskie także:po zaprzestaniu pracy w kontakcie z tymi substancjami, czynnikami lub pyłami,po (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  . W przypadku wniosków składanych po raz pierwszy o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności albo o stopniu niepełnosprawności lub o wskazaniach do ulg i uprawnień, wniosków składanych (...)

 • Wszystko o zwolnieniach lekarskich

  lekarskie wystawia się na okres od dnia, w którym przeprowadzono badanie, lub od dnia bezpośrednio następującego po dniu badania. W tym drugim wypadku zaświadczenie można wystawić (...)

 • Badanie kontrolne pracownicy w ciąży

  bezpłatny na 25 i 26 września, na który pracodawca wyraził zgodę. Czy po 30 dniach zwolnienia, jeżeli pracownica zgłosi się do pracy w dniu 24.10.2007, muszę skierować pracownicę na badania (...)

 • Kontrolne badanie lekarskie po chorobie pracownika

  2001 r., I PKN 639/2000, zgodnie z którym obowiązek pracodawcy skierowania na badania kontrolne po wyczerpaniu okresu zasiłku chorobowego dotyczy pracownika, który po upływie tego (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  dnia bezpośrednio następującego po dniu badania. Może być również wystawione na okres rozpoczynający się po dniu badania, nie później jednak niż czwartego dnia po (...)

 • Kierujący pojazdami

  granicą może, na swój wniosek, otrzymać prawo jazdy odpowiedniej kategorii, za opłatą, o której mowa w art. 10 ust. 1, oraz po uiszczeniu opłaty ewidencyjnej, po zwrocie zagranicznego

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  skrzynią biegów.   Kontrolne sprawdzenie kwalifikacji Tzw. kontrolne sprawdzenie kwalifikacji przeprowadzane jest w formie egzaminu państwowego na warunkach i w trybie określonym (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  kontroli mogą być zawarte również ustalenia dotyczące badania ksiąg w zakresie przewidzianym w art. 193. W tym przypadku nie sporządza się odrębnego protokołu badania ksiąg, o którym (...)

 • Badania lekarskie przed powrotem do pracy

  639/2000, zgodnie z którym obowiązek pracodawcy skierowania na badania kontrolne po wyczerpaniu okresu zasiłku chorobowego dotyczy pracownika, który po upływie tego okresu stawił (...)

 • Ustawa o doświadczeniach na zwierzętach

  życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia. zwierzęta, doświadczenia, hodowla, utrzymywanie, komisja etyczna, nadzór

 • ZUS cofnął mi zasiłek chorobowy.

  niedostarczenia posiadanych wyników badań w terminie, o którym mowa w ust. 5, zaświadczenie lekarskie traci ważność od dnia następującego po tym terminie. Jak wskazuje się w (...)

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  1985 r. w sprawie urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym (Dz. Urz. WE L 370 z 31.12.1985, str. 8 oraz Dz. Urz. WE L 274 z 09.10.1998, str. 1); Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  ;(o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 1, tj. na początku jego otrzymywania). Pracodawca jest obowiązany do dalszego zatrudniania skierowanego bezrobotnego przez okres 6 miesięcy po zakończeniu

 • Szkolenie pracownika z zakresu BHP

  warunkach narażenia na działanie substancji i czynników rakotwórczych lub pyłów zwłókniających jest obowiązany zapewnić tym pracownikom okresowe badania lekarskie także: po zaprzestaniu (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  skazany za umyślne przestępstwo skarbowe na karę pozbawienia wolności popełnił w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej roku tej kary umyślnie przestępstwo skarbowe tego samego rodzaju, sąd może go (...)

 • Zasady zatrudniania i zwalniania nauczycieli

  niemożności wykonywania dotychczasowej pracy, nauczyciel nie zgłosi się na badania kontrolne, cofnięte zostanie skierowanie do nauczania religii w szkole nauczyciel osiągnie wiek emerytalny. (...)

 • Zwolnienie lekarskie

  społecznego w razie choroby i macierzyństwa, jeżeli po analizie dokumentacji medycznej i po przeprowadzeniu badania ubezpieczonego lekarz orzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych określi (...)

 • Ochrona pracy kobiet (kobieta w ciąży) - opinia prawna

  wyżej.Pracownica, po wykorzystaniu po porodzie co najmniej 14 tygodni urlopu macierzyńskiego, ma prawo zrezygnować z pozostałej części tego urlopu; w takim przypadku niewykorzystanej części (...)

 • Pomoc dla rodziny w UE

  medyczne - w 9 lub 10 miesiącu życia dziecka, a dalej w 24 lub 25 miesiącu życia. E 407 -  zaświadczenie lekarskie po to, by przyznać specjalny zasiłek rodzinny lub podwyższyć jego (...)

 • Jakie leczenie stomatologiczne mamy zagwarantowane?

  , jak dbać o jamę ustną (raz w roku); kontrolne badania lekarskie (3 razy w roku); zdjęcia rentgenowskie wewnątrz ust; zdjęcie pantomograficzne z opisem; leczenie próchnicy; znieczulenie (...)

 • Nie będzie dodatkowego czasu na badania do becikowego

  - systematycznego zgłaszania się na kolejne badania kontrolne - odpowiada dla e-prawnik.pl Ministerstwo Zdrowia. Kolejnym powodem uzależnienia otrzymania przez kobietę becikowego od jak najwcześniej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Badania okresowe

  Czy po trwającym 1 rok urlopie wychowawczym pracodawca może rządać wykonania badań okresowych PRZED powrotem do pracy? Dodam, że jest możliwe wykonanie (...)

 • umowa na okres probny a ciaza?

  witam od pracodawcy otrzymalam umowe na okres próbny ktora zakonczy sie okolo 7 listopada okazalo sie w tym czasie ze jestem w ciazy konkretnie 4 miesiac (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane