Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  dnia bezpośrednio następującego po dniu badania. Może być również wystawione na okres rozpoczynający się po dniu badania, nie później jednak niż czwartego dnia po (...)

 • Uchybienia w oddelegowaniu do innej pracy

  zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku. Pracodawca ma obowiązek skierować Pana na takie badania. Nawet jeśli pracodawca nie skieruje Pana na takie badania, może Pan samodzielnie (...)

 • Urlop bezpłatny

  spodziewać się wypowiedzenia. W innej sytuacji wypowiedzenie będzie bezskuteczne. Pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim można zwolnić, ale dopiero po upływie terminu zwolnienia (...)

 • Opinia prawna na temat badania kontrolne po zwolnieniu lekarskim

  Nie szukaj dłużej informacji na temat badania kontrolne po zwolnieniu lekarskim, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwiązanie umowy o pracę w okresie choroby

  Jestem na zwolnieniu lekarskim i chciałbym rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron. Czy pracownik będący na zwolnieniu lekarskim może rozwiązać umowę o pracę? Czy pracodawca (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  orzeczenia o ukaraniu, dołączony do akt osobowych nauczyciela akademickiego, podlega usunięciu po upływie trzech lat, a w przypadku kary określonej w art. 140 ust. 1 pkt 3 po upływie pięciu (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  przeprowadzania podczas nieobecności innych osób rozmów z osobami pozbawionymi wolności oraz badania ich wniosków, skarg i próśb. Art. 34.  § 1. Sędzia penitencjarny uchyla sprzeczną z prawem (...)

 • Renty policyjne i wojskowe w konsultacjach

  rehabilitacyjne po przeprowadzeniu konkursu ofert oraz badania naukowe. Komisja lekarska będzie orzekać o przyznaniu rehabilitacji leczniczej w stosunku do osób, które rokują poprawę stanu (...)

 • Zwolnienie lekarskie

  społecznego w razie choroby i macierzyństwa, jeżeli po analizie dokumentacji medycznej i po przeprowadzeniu badania ubezpieczonego lekarz orzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych określi (...)

 • Pojęcie częściowej niezdolności do pracy

  25 stycznia 2005 r. minęło 6 miesięcy jak przebywałem na zwolnieniu lekarskim z tytułu zniszczonego stawu skokowego. Lekarz prowadzący wydał zaświadczenie, iż w obecnym stanie nie rokuję (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Badania okresowe

  Czy po trwającym 1 rok urlopie wychowawczym pracodawca może rządać wykonania badań okresowych PRZED powrotem do pracy? Dodam, że jest możliwe wykonanie (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • badania kontrolne

  Czy pracodawca może skierowac na badania kontronne po zwolnieniu lekarskim trwającym 20 dni Dodam że badania okresowe są ważne jeszcze ponad rok.Czy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane