Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierujący pojazdami

  2, A, B1, B, B+E lub T wydaje się na okres 15 lat, z tym że: a) okres ten może być krótszy, o ile wynika to z orzeczenia lekarskiego, o którym mowa w art. 11 ust. 1 pkt 2 lit. (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  ;b niepełnosprawnych w wysokości od 30 do 35%, c) 75% na zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych - w przypadku płatników osiągających wskaźnik zatrudnienia (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  pracowników lub osób prowadzących działalność na własny rachunek, którzy podlegali ustawodawstwu jednego lub kilku państw członkowskich, niezależnie od obywatelstwa tych osób, (...)

 • Porada prawna na temat b-31

  Nie szukaj dłużej informacji na temat b-31, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2008 r. Nr 14, poz. 92, z późn. zm.),5a. (uchylony)5b. (uchylony)6. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio w stosunku (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  firma B występuje w tym łańcuchu w charakterze podwykonawcy (świadczy usługi na zlecenie firmy A), to właśnie firma A występuje jako generalny wykonawca świadczenia. Transakcja dokonana pomiędzy (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  ewidencjonowania czasu pracy pracowników zatrudnionych w celu realizacji działalności badawczo-rozwojowej dla potrzeb rozliczenia ulgi B+R. Z art. 24a ust. 1b ustawy o PIT (podobnie jak z (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 149 - 242)

  ;sposób ustalania wartości katastralnych;  5) sposób zakończenia powszechnej taksacji;  6) sposób i terminy przeprowadzania kontroli powszechnej (...)

 • Kodeks wyborczy

  sposób zwyczajowo przyjęty w danej gminie.Art. 37b. § 1. Państwowa Komisja Wyborcza zamieszcza na stronie internetowej portalu, o którym mowa w art. 160 § 2 pkt 1, informacje (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  likwidacji działalności.4. Obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych dotyczy osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek jawnych osób fizycznych (...)

 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych według RODO

  na danych, wykonywanych przez jedną lub kilka osób, które można określić w sposób zbiorczy, w związku z celem, w jakim te czynności są podejmowane. Przykład: W przypadku

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  zakresie podatku dochodowego,   38a)  wydatków na rzecz osób wchodzących w skład rad nadzorczych, komisji rewizyjnych lub organów stanowiących osób prawnych, (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  społecznych lub obywatelskich, bez względu na sposób powoływania tych osób, nie wyłączając odszkodowania za utracony zarobek, z wyjątkiem przychodów, o których mowa (...)

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  osób wchodzących w jej skład,b) oznaczenie dyrektorów wykonawczych, niebędących członkami rady administrującej, uprawnionych do reprezentowania spółki europejskiej oraz (...)

 • „Dostępność plus” i włączanie wyłączonych

  społeczeństwa. Chodzi też o ułatwienia dla osób starszych, osób z dysfunkcjami takimi jak dysgrafia czy dysleksja. Niedostępność stron to także wyzwanie dla czasowo kontuzjowanych. (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 20-22)

  Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz z zakładowych funduszy rehabilitacji osób niepełnosprawnych, b) doraźną lub okresową pomoc pieniężną dla (...)

 • Obowiązki związane z naruszeniami ochrony danych osobowych

  administrator uznaje ryzyko naruszenia praw i wolności osób fizycznych za mało prawdopodobne. Jeżeli chodzi o sposób prowadzenia ewidencji, Grupa Robocza Art. 29 podkreśla, (...)

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  głównie niewielkie podmioty, w jakiś sposób ze sobą powiązane, przetwarzające dane osobowe w zbliżonych celach bądź w podobny sposób (np. przy wykorzystaniu (...)

 • Ocena skutków dla ochrony danych

  przeprowadzaniu oceny skutków dla ochrony danych przyjmujemy perspektywę osób fizycznych, ponieważ ocena dotyczy ryzyka naruszenia praw tych osób; niezależnie od formy, ocena (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  i misji specjalnych, osób należących do personelu organizacji międzynarodowych oraz innych osób korzystających z przywilejów i immunitetów na podstawie ustaw, umów

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  , otrzymujących darowizny, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 7 oraz w art. 26 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, przepisy ust. 1e i (...)

 • Ostrożnie z optymalizacją podatkową w ramach podatkowych grup kapitałowych

  darowała do Spółki B. Komentarz do pkt 6: nadużycie przepisów o PGK W ramach czynności poprzedzających sprzedaż majątku, spółki A i B zawierały umowę dotyczącą powołania (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości, a także na stronach internetowych właściwego urzędu.3. Przed ogłoszeniem o przetargu rozpatruje się wnioski osób (...)

 • Danina solidarnościowa i wsparcie dla niepełnosprawnych

  ; wzrosła o 8%, tj. o 9 805 osób (z 126 514 osób w roku 2016 do 136 319 osób w roku 2017).  Na specjalne zasiłki celowe w roku 2017 przeznaczono 81 060 144 zł, tj. (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  orzeczenie o niezaliczeniu do osób niepełnosprawnych (zmiana stanu zdrowia nie uzasadnia zaliczenia do osób niepełnosprawnych) albo też orzeczenie o odmowie wydania orzeczenia, którego

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  dzielącej miejsce zamieszkania osób, które należy wezwać na rozprawę, od obydwu branych pod uwagę sądów, lecz także dogodność dojazdu tych osób do sądu (postanowienie  SN

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Mandat za B2

  Witam, Codziennie mój mąż skracał sobie drogę do naszej posesji przez sąsiadującą ulicę. Skracał drogę ponieważ w okolicy trwają prace remontowe (...)

 • kupie prawko kat B

  kupe prawko kat B z wpisem . Jaka cena ? pisz na xprox@op.pl znam czl;owieka , ktory zalatwia prawko bez zaliczek, szybko i tanio. polecam Go! 1500zł tomasz75@spoko.pl (...)

 • mandat za znak B-23

  Straż Miejska próbowała mi wręczyć mandat karny za złamanie zakazu zawracania,fakt ten zauważył strażnik i zarejestrował kamerą obrotową.Mandatu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane