Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Doręczenie zastępcze

  dni od dnia następnego po sporządzenia tego zawiadomienia. Drugie awizo nie musi zostać doręczone dokładnie 7 dni po pierwszym, może zostać doręczone później, nowy termin 7 dniowy na odebranie

 • Zastępcze doręczenie decyzji w postępowaniu administracyjnym - termin

  awizo, nie zostanie podjęta przesyłka przez adresata, poczta ponawia próbę doręczenia pozostawiając kolejne awizo i przechowując pismo na poczcie. Termin w którym strona może (...)

 • Terminy doręczeń przez pocztę

  Mój dłużnik kwestionuje doręczenie u nakazu zapłaty przez awizo. I awizo było 4 I 2011 r., drugie 11 I 2011 r., zwrot 19 I 2011 r. Pełnomocnik dłużnika twierdzi, że II awizo może (...)

 • Porada prawna na temat awizo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat awizo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koniec z awizem z sądu i skarbówki?

  skrzynki kolejne awizo. Ponowne nieodebranie pisma oznacza jego zwrot do nadawcy. Jeśli wypełnimy na poczcie wspomniany wniosek, to listonosz zamiast awizo zostawi w skrzynce list. Będzie musiał (...)

 • Termin doręczenia przesyłki awizowanej

  trzydziestodniowego terminu do odwołania. doręczenia, przesyłka, list polecony, decyzja, termin, odbiór, awizo, listonosz

 • Przywrócenie terminu w postępowaniu karnym

  termin odbioru awizo minął i że nieodebrane awizo uznane jest za doręczone; oznajmił również, że zostało wysłane pismo w sprawie umorzenia postępowania. Awizo zostało wysłane na (...)

 • Jak ustalić, czy i kiedy doszło do drugiej strony oświadczenie woli, gdy nie odbiera korespondencji?

  być to pocztowe potwierdzenie nadania przesyłki na adres dłużnika lub zwrotne potwierdzenie jej odbioru przez dłużnika. oświadczenie woli, korespondencja, awizo, dłużnik

 • Wymeldowanie a listy polecone

  przez sąd orzekający. pisma procesowe, wymeldowanie, listy polecone, sądowe, listonosz, doręęczenie, awizo

 • Doręczenie wezwania i nakazu zapłaty

  , doręczenie, awizo, przesyłka, awizowania

 • Termin odbioru przesyłki poleconej

  "terminem odbioru". Liczony jest on od dnia następnego po dniu doręczenia zawiadomienia o nadejściu przesyłki. Po upływie tego terminu nieodebrana przesyłka zwracana jest do nadawcy. prawo pocztowe, awizo

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Awizo to doręczenie przesyłki?!

  Witajcie. Dostałem wczoraj a raczej nie dostałem list. Bo dostałem awizo. Mimo że cały dzień w domu czekałem na paczkę jak tuman, i nie wychodziłem (...)

 • skarga na pocztę polską

  Witam Chce się zapytać czy zgodnie z prawem działa poczta i listonosz, który zamiast paczki do domu, w którym jestem cały dzień, przynosi mi awizo, (...)

 • NAKAZ ZAPŁATY DLA PZU

  Witam Mam problem z PZU. 23 kwietnia 2005 miał miejsce wypadek gdzie byłem sprawcą. Prowadziłem pod w pływem alkoholu. Uderzyłem w inny samochód. Nikt (...)

 • alimenty na ojca

  Czy sad moze zaakceptowac wniosek o przyznanie mu alimentow placone przez syna ktory nie mieszka i nie pracuje w Polsce nie ma zadnych dochodow w Polsce, (...)

 • Telefon zamiast Awizo?!

  witam otrzymuje często awizo jak nie ma mnie w domu, jak wracam z domu to nie mam juz czasu zeby jechac na poczte. czy mogę napisać jakies pismo zeby (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane