Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co gwarantuje Ci Twoje autocasco?

  ubezpieczeniem pojazdu właśnie przed kradzieżą lub innymi zdarzeniami losowymi (np. pożar, powódź). W jaki sposób dochodzi do zawarcia umowy ubezpieczeniowej autocasco? Autocasco – (...)

 • Autocasco a koszty

  ubezpieczenie (w tym autocasco) do kosztów podatkowych. Ustawodawca wprost zachęca do zawierania polis autocasco, stanowiąc w art. 23 ust. 1 pkt 48 ustawy, iż nie uważa się za koszty uzyskania

 • Zawarcie umowy ubezpieczenia autocasco

  W jaki sposób następuje zawarcie umowy ubezpieczenia pojazdu autocasco? Autocasco należy do grupy ubezpieczeń komunikacyjnych dobrowolnych. Zawarcie umowy zależy tylko od właściciela pojazdu (...)

 • Opinia prawna na temat autocasco

  Nie szukaj dłużej informacji na temat autocasco, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Likwidacja szkody komunikacyjnej z OC - typowa procedura

  poniesiesz, towarzystwo pokryje zaś tylko wtedy, jeśli masz autocasco. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. 2003 r., Nr 124, poz. 1151 ze zmianami

 • Odszkodowanie z OC lub Autocasco

  korzystniej dla mnie rozliczyć szkodę z OC sprawcy czy mojego autocasco i czy mam prawo takiego wyboru, gdyż do tej pory nie spytano mnie o to? Korzystniejszym rozwiązaniem jest dochodzenie odszkodowania (...)

 • Limit kwoty ubezpieczenia AC

  sformułować żądanie pozwu. ubezpieczenie, autocasco, odszkodowanie, żadanie, powództwo

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania

  (pracownik w dokumentach powinien posiadać tylko kopię) i ten przedstawić sądowi. ubezpieczenie majątkowe, AC, autocasco, ogólne warunki ubezpieczenia

 • Strata powstała na skutek kradzieży

  był objęty ubezpieczeniem dobrowolnym (autocasco - AC). Zob.: Firmowy samochód skradziony, spalony, zalany - czyli co zrobić w razie strat? samochód, kradzież, ubezpieczenie dobrowolne, AC, autocasco

 • Ustalenie kwoty odszkodowania z tytułu wypadku

  ubezpieczenia autocasco, ale nie ma przeciwwskazań, aby oprzeć się na tym orzeczeniu odpowiednio wobec ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jak się więc wydaje ubezpieczony może (...)

 • AUTOCASCO - należyta staranność właściciela samochodu

  Najwyższego z dnia 16 lipca 2004 r. (sygn. I CK 11/04) ubezpieczenie, samochodu, autocasco, należyta, staranność, kluczyki

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • OC będzie droższe.

  OC mają podrożeć, bo KNF nie chce aby ubezpieczyciele zaniżali ich ceny i odbijali sobie to w postaci droższego autocasco. ;/ ulenka89 autocasco jest (...)

 • pytanie o VAT z odszkodowania

  Witam, mam takie pytanie czy wypłata odszkodowania z autocasco może zostać pomniejszona o VAT? Firmy ubezpieczające nie mogą pomnijszać wypłaty (...)

 • OC za granicą

  Mam pytanie czy moje OC obowiązuje za granicą? Jakie są różnice pomiędzy krajami UE a poza? Czy trzeba wykupywac dodatkowe ubezpieczenie, jeśli (...)

 • Wypłata odszkodowania AC, szkoda całkowita

  witam. mialem ostatnio niemila przygode, najechalem swoim autem na tyl poprzedzajacego mnie auta, wina moja, auto posiada ubezpieczenie AC warsztat w PZU. (...)

 • Warta niesłusznie(?) obciąża kosztem odszkodowania

  Przed ponad 3 laty byłem sprawcą wypadku nie posiadając wykupionej polisy OC. Oprócz mojego auta uszkodzeniu uległy jeszcze 2 samochody. Zapłaciłem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane