Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VAT: tańszy samochód lepiej kupić przed zmianą przepisów

  zakresie kupowanego samochodu 454 zł. Auto za 60 tys. zł wciąż bardziej atrakcyjne podatkowo obecnie Przedsiębiorca, który obecnie kupi auto osobowe o wartości 60 tys. zł odliczy 6 tys. zł (...)

 • Łatwiej zarejestrować auto z zagranicy

  . Dokument jest na etapie uzgodnień międzyresortowych. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl rejestracja auta, samochód, dowód rejestracyjny, auto z zagranicy

 • Powody zwiększenia składki na AC

  ubezpieczający nie chce kontynuować dalszej umowy ubezpieczenia AUTO CASCO wygaśnie ona z upływem terminu na który została zawarta. Może mieć to ewentualne znaczenie dla wysokości zniżek przy zawieraniu (...)

 • Porada prawna na temat auto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat auto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rejestracja samochodu a dowód rejestracyjny

  wydziału komunikacji, że pojazd jest tam zarejestrowany. Od tej pory auto stoi. Poprzedni właściciel wyjechał do Anglii, a wydział komunikacji, gdzie auto jest zarejestrowane, nie chce udzielić (...)

 • Firmowe auto także wtedy, gdy zostało kupione prywatnie

  zł (przy założeniu, że rozlicza się z fiskusem według 19-proc. stawki liniowej). Jeśli więc przedsiębiorca kupił auto osobowe o wartości 60 tys. zł brutto za gotówkę, efektywny koszt nabycia (...)

 • Wymiana opon może być tańsza o 140 zł

  których auto jest środkiem trwałym, mają prawo do zaliczenia w koszty wszelkich wydatków związanych z użytkowaniem auta, niezależnie od ich wysokości (podobnie jak przedsiębiorcy, którzy mają (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  do umowy prosząc o podpis osoby wydającej i odbierającej auto. Podpisując protokół zdawczo-odbiorczy zachowaj kopię dla siebie. Przygotuj oświadczenie z informacją, że 

 • Podatek akcyzowy od aut

  sprowadziłem i zarejestrowałem samochód w ten sam sposób i jak na razie również \"cisza\". Tym razem obecne auto planuje sprzedać i stąd moje poniższe pytania. Czy można pobrać opłatę akcyzową (...)

 • Samochód zastępczy na czas naprawy

  podstawić auto zastępcze, ale robi wszystko, aby tego nie zrobić. Czy auto zastępcze w takiej sytuacji należy się każdemu, czy tylko tym co prowadzą dzialalnośc gospodarczą i mają samochód (...)

 • Koniec z przekręcaniem liczników w samochodach?

  urząd skarbowy. Zostaną one sprawdzone i przekazane do właściwych urzędów. Osoba rejestrująca auto z zagranicy będzie musiała kontaktować się ze skarbówką czy celnikami tylko wtedy, (...)

 • Auto-handel a VAT

  ;w była zwolniona od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 lub art. 113. auto-handel, samochód, sprzedaż, faktura VAT, VAT-marża

 • Auto zastępcze dla ubezpieczonego

  do odszkodowania OC. Jeżeli chodzi o firmy, to sprawa wydaje się bezsprzeczna. Natomiast w przypadku osób prywatnych nie jest jasne, czy poszkodowany może wynająć auto zastępcze. Obowiązek zwrotu

 • Odszkodowanie z AC i działalność gospodarcza a VAT

  ubezpieczonego równa się pełnej wartości samochodu (nie pomniejszonej o VAT). odszkodowanie, ac, auto-casco, VAT, odliczenie VAT, szkoda

 • Oszustwo przy nabyciu samochodu

  podpisaniem umowy sprawdziłam auto na stacji diagnostycznej [podstawowe parametry techniczne], ponieważ przegląd auto przeszło bez zastrzeżeń, podpisałam umowę kupna, w której niestety jest (...)

 • Zasady podziału spadku

  W dniu 8 stycznia 2003 roku zmarł mój ojciec. Do podziału spadkowego zostałem ja i macocha. Sąd i urząd skarbowy podzielił spadek tj. auto i mieszkanie w proporcjach auto po połowie a mieszkanie

 • Orzeczenie środka karnego przepadku rzeczy

  MOŻE orzec jego przepadek- sąd ma tu swobodę uznania (w zależności od okoliczności sprawy sąd orzeknie, albo nie) 3 należy sprawdzić, czy auto podlega zwrotowi innemu podmiotowi. Jeżeli właścicielowi

 • Odśnieżaj auto, bo dostaniesz mandat

  będzie tym wyższa, im więcej śniegu zalega na szybach, dachu czy reflektorach. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl samochód, odśnieżanie, auto, zima, kierowca, mandat

 • Auto zarejestrujemy przez internet

  uda nam się zarejestrować auto w sieci, to i tak będziemy musieli pofatygować się do urzędu po odbiór dowodu rejestracyjnego. – Rozporządzenie mówi o tym, jak złożyć wniosek. Nie (...)

 • Chcesz odliczyć 100 proc. VAT-u od samochodu osobowego? Prowadź ewidencję

  -Stężycka, Tax Care) VAT, odliczenie, auto służbowe, podatek

 • Mandat za nieodśnieżony samochód

  reflektorach i bocznych lusterkach. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl odśnieżanie, wypadek, mandat, samochód, auto, zaśnieżone szyby

 • Pomoc w zwiększeniu mobilności osób niepełnosprawnych

  a kursantem zostałaby poprawiona poprzez prezentowanie poleceń instruktora na specjalnym wyświetlaczu, w formie określonych piktogramów lub tekstu.   Źródło: www.mi.gov.pl konsorcjum Auto (...)

 • Obcokrajowiec zmienia obywatelstwo a jego auto

  Obywatel Niemiec większość roku spędza na terenie Polski, jeździ samochodem na niemieckich rejestracjach i nie jest już w stanie jeździć raz w roku na inspekcje tym samochodem do Niemiec. Samochód jest (...)

 • Stawka akcyzy za sprowadzone auto

  Ile wynosi stawka akcyzy od samochodu z Niemiec? Samochód mercedes klasa S poj. silnika 3 litry, rok produkcji 2007. Zgodnie z art. 105 pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym, stawka akcyzy na samochody osobowe (...)

 • VAT marża w auto-handlu

  Zakupiłem samochód do dalszej odsprzedaży, czyli jest on towarem handlowym. Zakupu dokonałem na podstawie faktury VAT, sprzedaż ww. samochodu była zwolniona z VAT. Jak powinienem dokonać sprzedaży samochodu, (...)

 • Zakup auta z Holandii - RDW

  mówi o tym iż odkupiłem auto w Polsce ale snuję tylko i wyłącznie urzędnicze podejrzenia) to jak mam udowodnić, że auto rzeczywiście kupiłem ja osobiście a kolega tylko załatwił sprawy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • auto

  witam mam takie pytanie podczas kontroli drogowej co muszę mieć w aucie, żeby nie dostać mandatu?Z góry dziękuję za pomoc witam. Zamierzam kupić (...)

 • straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

  Mam samochod ,,boje sie zeby komornik mi go nie zabrał..czy moze tak od razu??czy kwota zadłuzenia musi byc wieksza?? ssamochod warty jest 10.000 tys.a (...)

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem (...)

 • Zaplata za naprawe samochodu

  Witam, 1-go pazdziernika tego roku oddalem swoje auto (golf 4) do mechanika. Po rozgrzaniu silnika na luzie auto szarpalo na wolnych obrotach (silnik (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane