Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VAT: tańszy samochód lepiej kupić przed zmianą przepisów

  zakresie kupowanego samochodu 454 zł. Auto za 60 tys. zł wciąż bardziej atrakcyjne podatkowo obecnie Przedsiębiorca, który obecnie kupi auto osobowe o wartości 60 tys. zł odliczy 6 tys. zł (...)

 • Łatwiej zarejestrować auto z zagranicy

  . Dokument jest na etapie uzgodnień międzyresortowych. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl rejestracja auta, samochód, dowód rejestracyjny, auto z zagranicy

 • Powody zwiększenia składki na AC

  ubezpieczający nie chce kontynuować dalszej umowy ubezpieczenia AUTO CASCO wygaśnie ona z upływem terminu na który została zawarta. Może mieć to ewentualne znaczenie dla wysokości zniżek przy zawieraniu (...)

 • Porada prawna na temat auto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat auto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rejestracja samochodu a dowód rejestracyjny

  wydziału komunikacji, że pojazd jest tam zarejestrowany. Od tej pory auto stoi. Poprzedni właściciel wyjechał do Anglii, a wydział komunikacji, gdzie auto jest zarejestrowane, nie chce udzielić (...)

 • Firmowe auto także wtedy, gdy zostało kupione prywatnie

  zł (przy założeniu, że rozlicza się z fiskusem według 19-proc. stawki liniowej). Jeśli więc przedsiębiorca kupił auto osobowe o wartości 60 tys. zł brutto za gotówkę, efektywny koszt nabycia (...)

 • Wymiana opon może być tańsza o 140 zł

  których auto jest środkiem trwałym, mają prawo do zaliczenia w koszty wszelkich wydatków związanych z użytkowaniem auta, niezależnie od ich wysokości (podobnie jak przedsiębiorcy, którzy mają (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  do umowy prosząc o podpis osoby wydającej i odbierającej auto. Podpisując protokół zdawczo-odbiorczy zachowaj kopię dla siebie. Przygotuj oświadczenie z informacją, że 

 • Podatek akcyzowy od aut

  sprowadziłem i zarejestrowałem samochód w ten sam sposób i jak na razie również \"cisza\". Tym razem obecne auto planuje sprzedać i stąd moje poniższe pytania. Czy można pobrać opłatę akcyzową (...)

 • Samochód zastępczy na czas naprawy

  podstawić auto zastępcze, ale robi wszystko, aby tego nie zrobić. Czy auto zastępcze w takiej sytuacji należy się każdemu, czy tylko tym co prowadzą dzialalnośc gospodarczą i mają samochód (...)

 • Koniec z przekręcaniem liczników w samochodach?

  urząd skarbowy. Zostaną one sprawdzone i przekazane do właściwych urzędów. Osoba rejestrująca auto z zagranicy będzie musiała kontaktować się ze skarbówką czy celnikami tylko wtedy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • auto

  witam mam takie pytanie podczas kontroli drogowej co muszę mieć w aucie, żeby nie dostać mandatu?Z góry dziękuję za pomoc witam. Zamierzam kupić (...)

 • straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

  Mam samochod ,,boje sie zeby komornik mi go nie zabrał..czy moze tak od razu??czy kwota zadłuzenia musi byc wieksza?? ssamochod warty jest 10.000 tys.a (...)

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem (...)

 • Zaplata za naprawe samochodu

  Witam, 1-go pazdziernika tego roku oddalem swoje auto (golf 4) do mechanika. Po rozgrzaniu silnika na luzie auto szarpalo na wolnych obrotach (silnik (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane