Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakość w prawie unijnym

  ubezpieczeń wyrobów itp. Obowiązują na podstawie umowy i w zakresie, w jakim w umowie zostały określone w kontekście in. warunków, w tym ceny, terminów dostaw, gwarancji, (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracodawców

  rachunki PPK dla pracownikówW porozumieniu z zakładową organizacją związkową lub – jeśli taka nie działa w firmie – z reprezentacją pracownikówwyłonioną (...)

 • Kiedy szef może przerwać twój urlop?

  poniesionych kosztów – wyjaśnia ekspert z kancelarii Chałas i Wspólnicy, Kodeks pracy nie reguluje natomiast zasad zwrotu pracownikowi kosztów, jakie poniósł on (...)

 • Porada prawna na temat audyt w firmie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat audyt w firmie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks spółek handlowych

  zawierające umowę spółki albo podpisujące statut nie miały zdolności do czynności prawnych w chwili ich dokonywania.  § 2. W przypadkach określonych w § 1, jeżeli braki nie zostaną (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  pracowników podmiotom zewnętrznym W czasie trwania stosunku pracy pracodawca niejednokrotnie zmuszony jest udostępnić dane pracowników innym podmiotom w celu realizacji (...)

 • „Zrób to SAMo!" - inauguracja programu

  sercem pozytywnych zmian w przedsiębiorstwach. Pozwala oszczędzać wydatki, a także zwiększać wydajność przedsiębiorstw - zapewniał Georg Herrnleben, dyrektor CEE MAE Business Software Alliance. (...)

 • Będzie publiczny nadzór nad biegłymi rewidentami?

  będzie mogła wykonywać rewizji finansowej, mieć prawa głosu w firmie audytorskiej, pełnić funkcji członka zarządu lub rady nadzorczej firmy audytorskiej. KNA swoje zadania będzie wykonywać (...)

 • Przejście na emeryturę a zatrudnienie

  propozycję zatrudnienia w tej samej firmie na 1/2 etatu. Propozycję przyjąłem i od stycznia 2004 pracuję w tej firmie na 1/2 etatu, za połowę dotychczasowych zarobków. Jednocześnie (...)

 • Kodeks cywilny

  osobowej.Art. 43[8]. § 1. W przypadku utraty członkostwa przez wspólnika, którego nazwisko było umieszczone w firmie, spółka może zachować w swej firmie nazwisko byłego (...)

 • Cyberbezpieczeństwo wdrożone

  dostawców usług cyfrowych (monitoruje stosowanie przez nich przepisów ustawy); na wniosek CSIRT NASK, CSIRT GOV LUB CSIRT MON wzywa operatorów usług kluczowych lub dostawców (...)

 • Audyt wewnętrzny w gminie

  wykonuje kierownik jednostki (w tym wypadku wójt, burmistrz lub prezydent miasta). Audyt wewnętrzny w jednostce sektora finansów publicznych prowadzi audytor wewnętrzny zatrudniony w (...)

 • Co może pokrzywdzony w procesie karnym? - opinia prawna

  Stan faktyczny Prowadzę działalność gospodarczą, jako osoba fizyczna. Jestem płatnikiem podatku VAT. W 1999 r. zamówiłem u dilera Hondy w Toruniu samochód Honda Civic w wersji ciężarowej (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  instrumentów finansowych oraz świadczeń o podobnym charakterze. Wynikające z przepisów ograniczenie w zaliczaniu wskazanych kosztów do kosztów (...)

 • Firma, czyli oznaczenie przedsiębiorcy

  prowadzenia działalności gospodarczej, jeśli to miejsce było zawarte w firmie) wymaga ujawnienia w rejestrze (zazwyczaj Krajowym Rejestrze Sądowym lub ewidencji działalności gospodarczej). Należy (...)

 • Przedsiębiorca a PFRON

  współczynnika wynagrodzeń tych pracowników (iloraz sumy wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych i liczby pracowników niepełnosprawnych ogółem w (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  umieszczone w firmie, spółka może zachować w swej firmie nazwisko byłego wspólnika tylko za wyrażoną na piśmie jego zgodą, a w razie jego śmierci - za zgodą (...)

 • Czy wiesz na czym polega termomodernizacja, którą planuje Twoja spółdzielnia (wspólnota)?

  , w szczególności z punktu widzenia kosztów realizacji tego przedsięwzięcia oraz oszczędności energii. Audyt energetyczny w szczególności zawiera: dane identyfikacyjne (...)

 • Zakres odpowiedzialności komandytariusza

  poszczególnych komandytariuszy i komplementariuszy ani uregulowania zawarte w umowie spółki a dotyczące udziału w majątku spółki w razie jej likwidacji (są też zdania (...)

 • Sprzedaż udziału w spółce jawnej i zmiana nazwy

  , stąd pozostaje mi jedyna opcja użycia w firmie spółki jawnej nazwy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka ta nazywa się ZZZ Sp. z o.o. (uwzględniona w KRS nazwa skrócona). (...)

 • Pensja płacona rodzicom jest kosztem firmy

  ;łpracujące z przedsiębiorcą, nawet jeśli są zatrudnieni w firmie w ramach umowy o pracę. W efekcie składki ZUS nie są odprowadzane w takiej wysokości, jak za pracownika, (...)

 • Leasing podatkowy

  przychodów. W praktyce zasada ta może mieć zastosowanie przy leasingu samochodów osobowych. Nie uważa się bowiem za koszty uzyskania przychodów odpisów (...)

 • Kultura organizacyjna

  oddziału bez uwzględnienia panujących w danym kraju zwyczajów. Miejscowi specjaliści zatrudnieni w takim przedsiębiorstwie, mimo dobrego wynagrodzenia, czują się wówczas niedowartościowani (...)

 • NIK sprawdza sprawozdania finansowe CERNu

  ten zostanie przedłużony. Europejska Organizacja Badań Jądrowych jest ośrodkiem naukowo-badawczym. Powstała w 1954 roku i zrzesza obecnie 20 państw, w tym Polskę. Działalność CERN finansowana (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  warrantów subskrypcyjnych, o których mowa w art. 453 § 2, 6) nabycie własnych akcji w przypadku określonym w art. 362 § 1 pkt 2 oraz upoważnienie do ich (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  transakcji w deklaracji podatkowej, w której jest on obowiązany rozliczyć ten podatek, nie później niż w terminie 3 miesięcy od upływu miesiąca, w którym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Skąd wziąć regulamin sklepu internetowego

  Prowadzę sklep internetowy, strona zawiera regulamin sklepu, jednak regulamin ten nie był aktualizowany od momentu założenia sklepu. Do tej pory nie (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane