Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakość w prawie unijnym

  ubezpieczeń wyrobów itp. Obowiązują na podstawie umowy i w zakresie, w jakim w umowie zostały określone w kontekście in. warunków, w tym ceny, terminów dostaw, gwarancji, (...)

 • Kiedy szef może przerwać twój urlop?

  k.p. Choroba na urlopie? Nie trać wolnego Pracownik, który zachoruje przed zaplanowanym urlopem, nie straci wolnego na leżenie w łóżku. W takiej sytuacji w ogóle nie (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  zawierające umowę spółki albo podpisujące statut nie miały zdolności do czynności prawnych w chwili ich dokonywania.  § 2. W przypadkach określonych w § 1, jeżeli braki nie zostaną (...)

 • Porada prawna na temat audyt w firmie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat audyt w firmie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • „Zrób to SAMo!" - inauguracja programu

  sercem pozytywnych zmian w przedsiębiorstwach. Pozwala oszczędzać wydatki, a także zwiększać wydajność przedsiębiorstw - zapewniał Georg Herrnleben, dyrektor CEE MAE Business Software Alliance. (...)

 • Będzie publiczny nadzór nad biegłymi rewidentami?

  będzie mogła wykonywać rewizji finansowej, mieć prawa głosu w firmie audytorskiej, pełnić funkcji członka zarządu lub rady nadzorczej firmy audytorskiej. KNA swoje zadania będzie wykonywać (...)

 • Przejście na emeryturę a zatrudnienie

  propozycję zatrudnienia w tej samej firmie na 1/2 etatu. Propozycję przyjąłem i od stycznia 2004 pracuję w tej firmie na 1/2 etatu, za połowę dotychczasowych zarobków. Jednocześnie (...)

 • Kodeks cywilny

  osobowej.Art. 43[8]. § 1. W przypadku utraty członkostwa przez wspólnika, którego nazwisko było umieszczone w firmie, spółka może zachować w swej firmie nazwisko byłego (...)

 • Audyt wewnętrzny w gminie

  wykonuje kierownik jednostki (w tym wypadku wójt, burmistrz lub prezydent miasta). Audyt wewnętrzny w jednostce sektora finansów publicznych prowadzi audytor wewnętrzny zatrudniony w (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  instrumentów finansowych oraz świadczeń o podobnym charakterze. Wynikające z przepisów ograniczenie w zaliczaniu wskazanych kosztów do kosztów (...)

 • Co może pokrzywdzony w procesie karnym? - opinia prawna

  Stan faktyczny Prowadzę działalność gospodarczą, jako osoba fizyczna. Jestem płatnikiem podatku VAT. W 1999 r. zamówiłem u dilera Hondy w Toruniu samochód Honda Civic w wersji ciężarowej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Skąd wziąć regulamin sklepu internetowego

  Prowadzę sklep internetowy, strona zawiera regulamin sklepu, jednak regulamin ten nie był aktualizowany od momentu założenia sklepu. Do tej pory nie (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane