Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ile zwrotu VAT za materiały budowlane można uzyskać?27 Maja 2007

  . Ponieważ nie wszystkie zakupione materiały objęte były stawką podatku VAT - która po 1 maja 2004 r. wzrosła z 7 % na 22 %, więc kwota podatku VAT uprawniającego do ubiegania się (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące18 Marca 2007

  ” należy składać w odniesieniu do druków VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-12). Deklaracja VAT-7 i terminy jej składania Deklaracja VAT-7 jest najczęściej składaną (...)

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności 30 Czerwca 2018

  oraz do zapłaty podatku VAT do urzędu skarbowego. Z rachunku VAT można również zapłacić do urzędu skarbowego dodatkowe zobowiązania w VAT, odsetki za zwłokę w VAT. Co (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em1 Lutego 2007

  VAT oraz WDT do Hiszpanii na kwotę 40.000 zł netto. Jednocześnie podatnik zakupił towary handlowe na kwotę 160.000 zł netto oraz 35.200 zł VAT. Podatnik zakupił również środek trwały za (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym10 Marca 2007

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE z urzędu Powyżej wskazano (...)

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?29 Czerwca 2017

  dewizowych... Warunki zwolnienia z VAT Zakupione poza granicami Unii Europejskiej upominki przywożone w bagażu osobistym podróżnych są zwolnione z podatku od towarów i usług (VAT), (...)

 • Jak należy składać deklaracje VAT?28 Kwietnia 2017

  podatku naliczonego. ##baner## Kiedy mają zastosowanie szczególne zasady składania deklaracji VAT? Podatnicy VAT, inni niż zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni i osoby prawne (...)

 • Nowe zasady zwrotu VAT za materiały budowlane5 Lipca 2010

  wszystkim bezterminowe przedłużenie możliwości uzyskiwania zwrotu VAT na materiały budowlane.Osoby fizyczne mogą więc nadal ubiegać się o zwrot części VAT zawartego w cenie zakupionych 

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!17 Października 2012

  budowlanych, budowa, remont budynku, lokalu mieszkalnego, osoby fizyczne budujące systemem gospodarczym, zwrot VAT za materiały budowlane, stawka VAT, oryginały faktur VAT, wydatki (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego15 Grudnia 2017

  ;w publicznych występujących jako podatnicy VAT w związku z realizacją projektu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Podstawa prawna: art. 112 i 112a ustawy o VAT.  Opodatkowanie podatkiem

 • Uproszczenie VAT-u14 Sierpnia 2009

  stanowiła koszt uzyskania przychodu. Natomiast nabywca, który nie ureguluje kwoty wynikającej z faktury, będzie zobowiązany do skorygowania deklaracji VAT, w której VAT wynikający (...)

 • Zwrot wydatków za materiały budowlane - duże zmiany w 2014 roku15 Lutego 2014

  wydatków. 22% 68,18% kwoty podatku VAT wynikającej z faktur nie więcej niż 12,295% 23% 65,22% kwoty podatku VAT wynikającej z faktur nie więcej niż 12,195% 24% 62,50% kwoty podatku (...)

 • Na jakich warunkach następuje zwrot VAT za materiały budowlane?18 Lutego 2008

  lokali na cele mieszkaniowe jest zwolniony od VAT, to jednak jest czynnością mieszczącą się w katalogu czynności opodatkowanych VAT. Jeśli zaś część budowanego budynku ma zamiar przeznaczyć (...)

 • Leasing w podatku VAT16 Września 2006

  ;re w pewnych okolicznościach pozwalają na zaliczenie podatku VAT do kosztów uzyskania przychodów. Zgodnie z tymi przepisami, podatek VAT nie może być kosztem; jednakże jest tym (...)

 • Problem wystawienia przez spółkę z o.o. faktur VAT podmiotom nieistniejącym – opinia prawna (Opinia oparta na starej ustawie o podatku od towarów i usług)25 Października 2004

  art. 19 ustawy o VAT, uprawniającego do obniżenia podatku należnego o naliczony, w braku możliwości ich zastosowania to właśnie ogólna norma art. 19 ustawy o VAT znajdzie zastosowanie. Na (...)

 • Jak podróżny może odzyskać VAT od zakupów w Polsce?29 Sierpnia 2017

  stwierdzającego tożsamość.   Kiedy może nastąpić zwrot VAT?    Zwrot podatku może być dokonany, jeżeli podróżny wywiezie w bagażu osobistym zakupione towary (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa nowych środków transportu oraz odzyskanie podatku naliczonego5 Lutego 2007

  przedziurkowaniu, w celu uniknięcia ponownego ich użycia. Kiedy podatnik otrzyma zwrot podatku? Zwrot podatku następuje na rachunek bankowy podatnika w terminie 60 dni od dnia złożenia deklaracji (...)

 • Kiedy VAT może być kosztem?19 Marca 2013

  , jeżeli podatnik podlega podmiotowemu zwolnieniu od VAT (na podstawie art. 113 ustawy o VAT).  Czynności zwolnione od opodatkowania VAT Koszt uzyskania przychodu stanowi podatek naliczony (...)

 • Na czym polegają wyłudzenia VAT?2 Lipca 2018

  zadeklarowania i wpłaty VAT nie wpłacają go, często znikając zanim zostaną podjęte działania zapobiegawcze. W niektórych transakcjach karuzelowych towar istnieje i jest rzeczywiście przewożony (...)

 • Zasady zwrotu VAT12 Maja 2017

  rozliczeniowym czynności opodatkowanych i jednocześnie wnosi o skrócenie terminu zwrotu ze 180 do 60 dni. Wniosek dokonanie zwrotu podatku VAT składa się na formularzu VAT-ZT, a w razie (...)

 • Transakcje wewnątrzwspólnotowe w VAT4 Stycznia 2006

  VAT UE podatników VAT zwolnionych (a więc przede wszystkim podatników zwolnionych podmiotowo lub wykonujących wyłącznie czynności zwolnione od podatku). W tym przypadku jednak rejestracja może (...)

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?23 Czerwca 2006

  rozliczenia VAT?  Wybór kwartalnego systemu rozliczeń nie oznacza, iż podatnik ma obowiązek stosować go bezterminowo. Rezygnacja z tego sposobu rozliczania się z podatku VAT jest jednak (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?25 Stycznia 2008

  warunków stosowania tych kas przez podatników  - mogą otrzymać zwrot kwot, o których mowa wyżej. Zwrot tych kwot jest dokonywany na wniosek podatnika składany do (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?24 Października 2012

  przypadku występuje jednak pewne utrudnienie, gdyż ustawa nie wskazuje, do jakiego urzędu skarbowego należy złożyć wniosek o zwrot VAT.  Jakich inwestycji dotyczy zwrot?  Zwrot  (...)

 • Nowe zasady odliczania VAT od paliwa i nowych samochodów 17 Maja 2010

  ubiegać się o zwrot nadpłaconego VAT w trybie przewidzianym w Ordynacji Podatkowej. Zgodnie z przepisami Ordynacji podatnik powinien złożyć wniosek o zwrot nadpłaty wraz ze skorygowanymi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • zwrot vat - czy można????

  Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy możliwy jest zwrot vat-u na formularzu VZM dla żony właściciela domu w którym dokonano remontu za zakupione (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane