Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe - opinia prawna1 Grudnia 2004

  pracy w godzinach nadliczbowych z żadnych względów. Nie jest konieczne aby pracodawca zmuszał pracownika do pracy w godzinach nadliczbowych ponieważ praca taka, powodowana (...)

 • Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę8 Marca 2013

  jeśli kobieta jest w ciąży lub w okresie karmienia wzbronione jest także wykonywanie przez nią innych prac: prac w mikroklimacie zimnym, gorącym i zmiennym (prace w (...)

 • Czas pracy po zmianach8 Grudnia 2004

  czasie pracy, jeżeli pracownikowi udzielono innego dnia wolnego od pracy w tygodniu. W zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych pracodawca, na pisemny wniosek (...)

 • Jak ustalić pracownikom czas pracy?2 Czerwca 2017

  nadliczbowych jest limitowana:  w skali doby,  w skali tygodnia (w okresie rozliczeniowym),  w skali roku kalendarzowym.  Maksymalna liczba godzin nadliczbowych (...)

 • Jak rozliczyć czas pracy pracowników?1 Czerwca 2017

  tylko w granicach dobowej normy czasu pracy, a więc do 8 godzin. Praca w tym dniu powyżej 8 godzin jest pracą w godzinach nadliczbowych na dobę i dlatego powinna zostać (...)

 • Czas pracy farmaceuty27 Listopada 2003

  ostatnim przypadku liczba godzin nadliczbowych nie może przekroczyć 150 w ciągu roku kalendarzowego.Za pracę w godzinach nadliczbowych oprócz normalnego wynagrodzenia (...)

 • Młodzież w pracy16 Lipca 2017

  zatrudnieniu u innego pracodawcy. Ponadto pracownik młodociany nie może świadczyć pracy w godzinach nadliczbowych oraz w porze nocnej. W przypadku młodocianego za porę (...)

 • Czy pracownikowi zajmującemu kierownicze stanowisko przysługuje wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych?10 Września 2015

  czas pracy. W przypadku bowiem nałożenia na pracownika takiej ilości zadań, że wykonanie ich w ramach norm czasu pracy nie było możliwe do realizacji, to praca taka, wykonana w (...)

 • Jak wynagrodzić pracownika za godziny nadliczbowe?24 Września 2017

  dalej. ##baner## Jaki dodatek przysługuje za pracę w godzinach nadliczbowych? Za pracę w godzinach nadliczbowych, oprócz normalnego wynagrodzenia, przysługuje (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?28 Czerwca 2012

  ; 50 % wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w dni powszednie oraz w niedziele i święta będące dla pracownika dniami pracy zgodnie z obowiązującym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • dyżury domowe

  Pracuje w wodociągach na stanowisku konserwatora sieci wodociągowej,prasuję przez cały tydzień od poniedziałku do piątku tj.40godz.tygodniowo,lecz (...)

 • Ile wynoszą nadliczbówki w pracy??

  Dzień dobry. Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest jakieś prawo albo ustawa która mówi ile powinny wynosić godziny nadliczbowe w pracy?? Osobno (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Umowa o pracę -miejsce pracy

  Witam Jestem przedstawicielem handlowym zatrudnionym na umowę o pracę na czas nie określony od 5 lat. Mam do obsługi teren 3 województw więc często (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane