Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe - opinia prawna1 Grudnia 2004

  pracy w godzinach nadliczbowych z żadnych względów. Nie jest konieczne aby pracodawca zmuszał pracownika do pracy w godzinach nadliczbowych ponieważ praca taka, powodowana (...)

 • Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę8 Marca 2013

  jeśli kobieta jest w ciąży lub w okresie karmienia wzbronione jest także wykonywanie przez nią innych prac: prac w mikroklimacie zimnym, gorącym i zmiennym (prace w (...)

 • Czas pracy po zmianach8 Grudnia 2004

  czasie pracy, jeżeli pracownikowi udzielono innego dnia wolnego od pracy w tygodniu. W zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych pracodawca, na pisemny wniosek (...)

 • Jak ustalić pracownikom czas pracy?2 Czerwca 2017

  nadliczbowych jest limitowana:  w skali doby,  w skali tygodnia (w okresie rozliczeniowym),  w skali roku kalendarzowym.  Maksymalna liczba godzin nadliczbowych (...)

 • Jak rozliczyć czas pracy pracowników?1 Czerwca 2017

  tylko w granicach dobowej normy czasu pracy, a więc do 8 godzin. Praca w tym dniu powyżej 8 godzin jest pracą w godzinach nadliczbowych na dobę i dlatego powinna zostać (...)

 • Czas pracy farmaceuty27 Listopada 2003

  ostatnim przypadku liczba godzin nadliczbowych nie może przekroczyć 150 w ciągu roku kalendarzowego.Za pracę w godzinach nadliczbowych oprócz normalnego wynagrodzenia (...)

 • Młodzież w pracy16 Lipca 2017

  zatrudnieniu u innego pracodawcy. Ponadto pracownik młodociany nie może świadczyć pracy w godzinach nadliczbowych oraz w porze nocnej. W przypadku młodocianego za porę (...)

 • Czy pracownikowi zajmującemu kierownicze stanowisko przysługuje wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych?10 Września 2015

  czas pracy. W przypadku bowiem nałożenia na pracownika takiej ilości zadań, że wykonanie ich w ramach norm czasu pracy nie było możliwe do realizacji, to praca taka, wykonana w (...)

 • Jak wynagrodzić pracownika za godziny nadliczbowe?24 Września 2017

  dalej. ##baner## Jaki dodatek przysługuje za pracę w godzinach nadliczbowych? Za pracę w godzinach nadliczbowych, oprócz normalnego wynagrodzenia, przysługuje (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?28 Czerwca 2012

  ; 50 % wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w dni powszednie oraz w niedziele i święta będące dla pracownika dniami pracy zgodnie z obowiązującym (...)

 • I znowu zmiany w prawie pracy. Co zmieniło się z dniem 1 stycznia 2004 r. w kodeksie pracy?9 Grudnia 2004

  pracowników, w szczególności warunków pracy, płacy i przekwalifikowania. W końcu ustawodawca określił w jakim ma to nastąpić terminie - bowiem przekazanie (...)

 • Zasady świadczenia pracy w porze nocnej, niedziele i święta5 Marca 2012

  , gdy dochodzi do zbiegu pracy w godzinach nocnych i pracy w godzinach nadliczbowych, uprawniony otrzyma dwa dodatki do wynagrodzenia – z tytułu godzin nadliczbowych (...)

 • Uprawnienia pracownicze rodziców13 Listopada 2018

  obowiązku świadczenia pracy zachowuje prawo do dotychczasowego wynagrodzenia. Pracownicy w ciąży bezwzględnie nie wolno zatrudniać: w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej. Pracownicy (...)

 • Czy pracodawca może zatrudniać osoby niepełnoletnie? Warunki ich zatrudniania21 Stycznia 2014

  w godzinach nadliczbowych, nawet gdyby wyraził na to zgodę. Naruszenie w/w norm może spowodować nałożenie grzywny przez inspektora pracy. Czy młodociany korzysta (...)

 • Czas pracy w ruchu ciągłym - opinia prawna16 Lipca 2008

  , oprócz normalnego wynagrodzenia, przysługuje dodatek w wysokości:50% wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w dni powszednie oraz w (...)

 • Ustawa o czasie pracy kierowców18 Listopada 2009

  ;w opracowanych na podstawie dokumentów, o których mowa w pkt 1-4.     2. Ewidencję czasu pracy, o której mowa w ust. 1, pracodawca: 1) udostępnia (...)

 • Warunki zatrudnienia osoby niepełnoletniej - opinia prawna3 Grudnia 2004

  czasu pracy.Młodocianego nie wolno zatrudniać w godzinach nadliczbowych ani w porze nocnej. Pora nocna dla młodocianego przypada pomiędzy godzinami 22°° a 6°°. Przerwa (...)

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych22 Stycznia 2009

  dowodów oraz wykonanie przepadku, o których mowa odpowiednio w § 2 i 3, odbywa się na podstawie przepisów rozdziałów 62 66 oraz umów (...)

 • Zmiany w Kodeksie pracy po wejściu do UE9 Grudnia 2004

  . Należy jednak zaznaczyć, że przepis ten nie dotyczy umów o pracę na czas określony zawartych: w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)5 Sierpnia 2008

  ;źnienia w postępowaniu.2. Nieuwzględnienie zmian, o których mowa w ust. 1, nie pozbawia nabywcy wierzytelności możliwości realizacji jego uprawnień na podstawie przepisów (...)

 • Przygotuj się na wakacje8 Lipca 2018

  , jeśli jest przywożona w ilościach wskazujących na niehandlowy charakter przywozu (tj. na własne potrzeby). Przywóz żywności na własny użytek Ze względu na ryzyko (...)

 • Systemy czasu pracy3 Czerwca 2011

  skróconego tygodnia pracy, osób pracujących w systemie czasu pracy, w którym praca jest świadczona wyłącznie w piątki, soboty, niedziele i święta. Kiedy można (...)

 • Oświata po zmianach25 Sierpnia 2009

  -konsultantów z Polski.  Bezpieczeństwo w szkole W celu poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz nauczycieli w czasie zajęć organizowanych przez szkołę, włożono (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)27 Sierpnia 2007

  . 10. Pracownicy korzystający z płatnych urlopów, o których mowa w ust. 1-5, nie mogą w tym czasie wykonywać pracy w ramach stosunku pracy ani prowadzić działalności gospodarczej (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)27 Sierpnia 2007

  w stan likwidacji następuje z dniem, w którym decyzja o odmowie przedłużenia pozwolenia, o której mowa w art. 20 ust. 10-12, stała się ostateczna, albo z dniem określonym w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • dyżury domowe

  Pracuje w wodociągach na stanowisku konserwatora sieci wodociągowej,prasuję przez cały tydzień od poniedziałku do piątku tj.40godz.tygodniowo,lecz (...)

 • Ile wynoszą nadliczbówki w pracy??

  Dzień dobry. Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest jakieś prawo albo ustawa która mówi ile powinny wynosić godziny nadliczbowe w pracy?? Osobno (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Umowa o pracę -miejsce pracy

  Witam Jestem przedstawicielem handlowym zatrudnionym na umowę o pracę na czas nie określony od 5 lat. Mam do obsługi teren 3 województw więc często (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane