Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy26 Marca 2008

  oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński lub wydania zaświadczenia, o którym mowa w art. 41, a w razie wątpliwości zwróci się do sądu o rozstrzygnięcie, (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)20 Sierpnia 2007

  którym mowa w § 1, nie narusza przepisów o tajemnicy skarbowej.§ 3. Minister właściwy do spraw finansów publicznych określi, w drodze rozporządzenia:  1) wzór rejestrów, o (...)

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych27 Sierpnia 2007

  umów, o których mowa w Art. 8 ust. 1 pkt 3 lub Bankowy Fundusz Gwarancyjny, o którym mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 1994 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym w przypadku zaspokajania roszczeń (...)

 • Jak zostać pracownikiem ochrony?15 Sierpnia 2007

  pracowników ochrony powinno następować raz na trzy lata. Negatywna opinia o osobie ubiegającej się o licencję pracownika ochrony bądź o pracowniku ochrony jest podstawą (...)

 • Forma dokumentacji pracowniczej od 2019 r. 4 Października 2018

  informacyjny ZUS RIA został przekazany przez Ciebie do ZUS - jeśli pracownik jest uprawniony do świadczenia emerytalno-rentowego i informacja o stanie konta w ZUS nie jest do niego (...)

 • Ustawa o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym27 Sierpnia 2007

  organy, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 1, oraz organizacje mniejszości oraz społeczności posługującej się językiem, o którym mowa w art. 19, o zamiarze wystąpienia do (...)

 • Terminy przechowywania akt pracowniczych od 2019 r.5 Października 2018

  pracownik jest uprawniony do świadczenia emerytalno-rentowego i informacja o stanie konta w ZUS nie jest do niego wysyłana. Byłego pracownika ZUS poinformuje również o: skróconym (...)

 • Jak zawrzeć małżeństwo i zarejestrować je w urzędzie stanu cywilnego?20 Października 2017

  oraz złożyć dokumenty wymagane do zawarcia związku małżeńskiego (zob. wyżej dokumenty wymagane do zawarcia małżeństwa). Kierownik urzędu stanu cywilnego na podstawie zapewnienia (...)

 • Czy orzeczenie rozwodu bez mojej winy uchroni mnie przed obowiązkiem płacenia alimentów – opinia prawna14 Stycznia 2005

  się z długotrwałym procesem.  Z tego powodu wielokrotnie małżonkowie składają zgodny wniosek o nie orzekanie o winie. Należy jednak pamiętać, iż nie orzekanie o winie niesie (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)20 Sierpnia 2007

  okazuje się postanowienie prokuratora o wyrażeniu na nie zgody. Przepisy Kodeksu postępowania karnego o przeszukaniu odnoszące się do Policji mają także zastosowanie do kontrolujących. (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?22 Sierpnia 2017

  możliwości złożenia dokumentów: zanieś do ZUS, wyślij pocztą. Dane i informacje o niani, które - oprócz umowy aktywizacyjnej - będą potrzebne do zgłoszenia (...)

 • Unieważnienie małżeństwa zawartego przez pełnomocnika19 Czerwca 2012

  pełnomocnictwa do zawarcia małżeństwa, zawarty związek małżeński może ulec konwalidacji (uzdrowieniu)? Do uzdrowienia związku małżeńskiego, który został zawarty (...)

 • Czy mogę zmienić nazwisko po ślubie - opinia prawna11 Stycznia 2005

  zawarciu związku małżeńskiego może być skutecznie złożone do chwili sporządzenia aktu małżeństwa. Z opisanego stanu faktycznego wynika, iż oświadczenie o wyborze (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.27 Maja 2018

  Rzeczypospolitej Polskiej udzielone w związku z zawarciem związku małżeńskiego; jest zstępnym, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 8 lit. b, obywatela polskiego lub cudzoziemca, (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)22 Stycznia 2009

  . 749. Jeżeli zlecenie wygasło, uważa się je mimo to za istniejące na korzyść przyjmującego zlecenie aż do chwili, kiedy dowiedział się o wygaśnięciu zlecenia. Art. 750. Do umów (...)

 • Skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacja20 Sierpnia 2018

  którym raport informacyjny ZUS RIA został przekazany przez pracodawcę do ZUS - jeśli pracownik jest uprawniony do świadczenia emerytalno-rentowego i informacja o stanie konta (...)

 • Kto może przybyć do Polski w ramach repatriacji?11 Listopada 2017

  Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu o przekazanie danych i informacji o osobie ubiegającej się o wydanie tej decyzji mających znaczenie dla prowadzonego postępowania. Podmioty, (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej9 Sierpnia 2007

  Inspektora Kontroli Skarbowej oraz od decyzji, o której mowa w ust. 3, nie służy odwołanie, jednakże stronie służy wniosek do tego organu o ponowne rozpatrzenie sprawy. 3. Do (...)

 • Zawarcie małżeństwa przed duchownym24 Listopada 2017

  powinno wyglądać złożenie oświadczeń woli o zawarciu związku małżeńskiego przed duchownym? Oświadczenie takie musi oczywiście podlegać prawu polskiemu i musi zostać złożone (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 1 - 62)31 Października 2007

  wynalazek, wzór użytkowy albo wzór przemysłowy do korzystania. Art. 21. W przypadku przekazania wynalazku, wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego do korzystania zgodnie (...)

 • Jak zmniejszyć koszty podziału wspólnego majątku - opinia prawna6 Października 2007

  małżeńskiego poprzez rozwód. Ma to istotne znaczenie, gdyż zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 15 ustawy o podatku od spadków i darowizn, nabycie przez osoby zaliczone do I grupy podatkowej (do (...)

 • Umowa o pracę z członkiem rodziny28 Lipca 2017

  prowadzeniu przedsiębiorstwa, powinni zawrzeć umowę o pracę (na normalnych zasadach) i odprowadzać składki na ubezpieczenie społeczne od umowy o pracę. Zawarcie umowy o pracę ze spółką, (...)

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?27 Maja 2017

  małżeńskiego niweluje zakaz orzekania rozwodu na żądanie takiego małżonka; rozwód nie może dojść do skutku, jeżeli jest sprzeczny z zasadami współżycia społecznego; powództwo (...)

 • Majątek wspólny małżonków18 Czerwca 2014

  dokonane w stosunku do jednego z małżonków, także w stosunku do tego, który nie brał udziału w zawarciu umowy darowizny. W razie odwołania darowizny w stosunku do (...)

 • Emerytura a praca za granicą8 Lutego 2018

  do emerytury. Przykład: Zainteresowany, który przebył okresy ubezpieczenia: w Austrii - 5 lat i w Polsce - 8 lat, ubiega się o rentę z tytułu inwalidztwa (niezdolności do pracy) (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Rozwód

  Witam Podjęłam decyzje o rozwodzie z moim mężem, który przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym, ja natomiast jestem bezrobotna, czy mogę w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane