Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty20 Sierpnia 2008

  nie może się podpisać, podpisuje pełnomocnictwo osoba przez nią upoważniona, z wymienieniem przyczyny, dla której strona sama się nie podpisała. Art. 91. Pełnomocnictwo (...)

 • Ustawa z dnia 17 grudnia 2004 r. o prawie pomocy w postępowaniu w sprawach cywilnych prowadzonym w państwach członkowskich Unii Europejskiej27 Sierpnia 2007

  uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie i rodziny kosztów, o których mowa w art. 26. Art. 30. Adwokat lub radca prawny ustanowiony dla osoby korzystającej z prawa pomocy, o którym mowa (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie20 Sierpnia 2008

  przewidzianym dla pism procesowych, szczególnym wymaganiom postępowania, w którym mają być stosowane, oraz zawierających niezbędne pouczenia dla stron co do sposobu ich wypełniania, (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe sprawowane przez zleceniobiorcę27 Czerwca 2011

  z usług adwokata czy radcy prawnego. O formie i rodzajach pełnomocnictw można przeczytać w artykule: Pełnomocnictwo. Kiedy możemy ustanowić i działać przez pełnomocnika? Warto wspomnieć, (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 196 - 254)31 Października 2007

  odwołane.  2. Jeżeli pełnomocnictwo obejmuje kilka osób ustanowionych do tych samych czynności, za pełnomocnika uważa się tego z nich, który dokonał czynności i dołączył pełnomocnictwo (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe3 Lutego 2010

  . Zastępstwo to dotyczy także czynności procesowych związanych z postępowaniem przed Sądem Najwyższym, podejmowanych przed sądem niższej instancji. Jak mogę ustanowić pełnomocnictwo procesowe? Pełnomocnictwo

 • Prawo pomocy w postępowaniu sądowoadministracyjnym 11 Grudnia 2014

  na urzędowym formularzu lub którego braków strona nie uzupełniła w zakreślonym terminie, pozostawia się bez rozpoznania.  Kluczowy dla oceny zasadności glosy jest art. 257 Ppsa i

 • Jak znaleźć dobrego prawnika?20 Listopada 2005

  domena adwokatów. Zawód adwokata jest wręcz utożsamiany z rolą obrońcy oskarżonego. Nie jest jednak tak, że wszyscy adwokaci zajmują się sprawami karnymi. Jakkolwiek jest obowiązkiem każdego (...)

 • Pełnomocnictwo a prokura? 31 Marca 2015

  zmianami); Ustawa z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz. U. 2001 r., Nr 17, poz. 209, ze zmianami) mocodawca, pełnomocnictwo, prokura, pełnomocnik, prokurent, reprezentacja

 • Zmiany w uregulowaniu firmy i prokury12 Października 2004

  . W udzieleniu i odwołaniu prokury pomogą Państwu następujące wzory dokumentów: Wzór prokury samoistnej. Wzór prokury oddziałowej. Wzór prokury łącznej. Odwołanie prokury. (...)

 • Skarga konstytucyjna14 Maja 2010

  skutków wyroku, czy to dla systemu prawnego w ogóle, czy to dla samego skarżącego.    Pamiętaj, że:   Trybunał Konstytucyjny rozpozna skargę tylko wtedy, gdy (...)

 • Skarga kasacyjna w postępowaniu sądowoadministracyjnym2 Października 2009

  . zawierać wniosek o uchylenie lub zmianę orzeczenia z oznaczeniem zakresu żądanego uchylenia lub zmiany. Do skargi kasacyjnej należy dołączyć pełnomocnictwo, odpisy skargi i odpisy załączników (...)

 • Pisma procesowe, pozew i wniosek w postępowaniu cywilnym9 Grudnia 2011

  załącza się jeden odpis dla tej osoby - składa się więc dwa egzemplarze pisma. Obowiązek załączenia odpisów pisma procesowego i odpisów załączników dla doręczenia (...)

 • Alimenty od byłego męża - opinia prawna11 Lipca 2008

  zasądzonych alimentów. obowiązek alimentacyjny, alimenty, zobowiązany, rozwód, wina, niedostatek, pełnomocnictwo

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)22 Stycznia 2009

  . § 1. Podczas obrad walnego zgromadzenia zarząd jest obowiązany do udzielenia akcjonariuszowi na jego żądanie informacji dotyczących spółki, jeżeli jest to uzasadnione dla oceny sprawy (...)

 • Gdy odziedziczyłeś wkład mieszkaniowy... - opinia prawna17 Grudnia 2004

  jakiegokolwiek polubownego porozumienia. Lokatorskie prawo do lokalu przypada drugiemu spadkobiercy. Dla spadkodawcy w momencie śmierci tym drugim spadkobiercą była druga żona. Opinia prawna Z przedstawionego

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Komornik - alimenty - jak napisać pełnomocnictwo????

  Jak mój 18 letni syn ma napisać pełnomocnictwo dla mnie? Chodzi o zaległe alimenty. A może nie muszę mieć pełnomocnictwa, syn mieszka ze mną i (...)

 • Unieważnienie ślubu kościelnego -jak zacząć i co dalej?

  Proszę o pomoc jak i do kogo się zwrócić o pomoc w podjęci stosownych kroków w napisaniu skargi i załatwienia reszty formalności związanych z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane