Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)20 Sierpnia 2007

  izby skarbowej;   3) funkcjonariuszom celnym lub pracownikom urzędu celnego - przez naczelnika urzędu celnego;  4) funkcjonariuszom celnym lub pracownikom (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)20 Sierpnia 2007

  postępowania;  7a) za okres od dnia następnego po upływie dwóch lat od dnia złożenia deklaracji, od zaległości związanych z popełnionymi w deklaracji błędami rachunkowymi lub (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)20 Sierpnia 2007

  skarbowego lub osobę zastępującą naczelnika urzędu skarbowego - pracownikom tego urzędu;  1a)  naczelnika urzędu celnego lub osobę zastępującą naczelnika urzędu (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 1 - 20r)20 Sierpnia 2007

  naczelnika urzędu skarbowego lub naczelnika urzędu celnego,  b) organ pierwszej instancji, na podstawie odrębnych przepisów,  c) organ odwoławczy od (...)

 • II - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO - Postępowanie1 Sierpnia 2007

  uzasadnienia decyzji, gdy uwzględnia ona w całości żądanie strony; nie dotyczy to jednak decyzji rozstrzygających sporne interesy stron oraz decyzji wydanych na skutek odwołania.§ (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej9 Sierpnia 2007

  obowiązana, w terminie 30 dni od dnia doręczenia tej noty, zawiadomić Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej lub dyrektora urzędu kontroli skarbowej o sposobie wykorzystania zawartych (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 196 - 254)31 Października 2007

  wysokości opłaty od wniosku o wydanie decyzji w postępowaniu spornym oraz od wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy, Urząd Patentowy zwalnia go częściowo lub całkowicie od tej (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji14 Maja 2006

  naczelnika urzędu skarbowego o tych okolicznościach, w terminie 7 dni od ich zaistnienia. Jeżeli dodatkowo zmiany te zostaną dokonane w okresie 12 miesięcy licząc od miesiąca, w którym (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych28 Września 2018

  . pkt 2 i 3, od dnia złożenia wniosku o potwierdzenie możliwości wykonywania decyzji związanej z przedsiębiorstwem, zarządca sukcesyjny może wykonywać uprawnienia wynikające z decyzji (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich22 Października 2019

  dokonanego od 1 lipca 2020 r. Od 1 lipca 2020 r. przed wprowadzeniem wyrobów na terytorium kraju nie zapomnij zgłosić planowanego nabycia wewnątrzwspólnotowego do właściwego naczelnika (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 283 - 327)31 Października 2007

  Spornych, a odwołania od takich decyzji przekazuje się do Naczelnego Sądu Administracyjnego, jako skargi na decyzje Urzędu Patentowego. Art. 320. Do odwołań i zażaleń przekazywanych (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich7 Marca 2018

  naczelnikowi urzędu skarbowego oraz  obliczać akcyzę i wpłacać akcyzę w terminie 10 dni od dnia nabycia wewnątrzwspólnotowego dokonanego od 1 stycznia 2019 r. Od (...)

 • Odwołanie od decyzji - Jak napisać i w jakim terminie?2 Kwietnia 2015

  formie ustnej do protokołu. Termin do wniesienia odwołania od decyzji Odwołanie od decyzji wydanej w pierwszej instancji należy wnieść w ciągu 14 dni od dnia doręczenia (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?12 Września 2016

  zażalenia na postanowienie Prezesa UOKiK 3.000 zł od odwołania od decyzji Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a także od apelacji, skargi kasacyjnej (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)31 Października 2007

  przedstawiać wzór przemysłowy na tyle jasno i wyczerpująco, aby na podstawie ilustracji można było wzór odtworzyć w każdej przedstawionej w zgłoszeniu odmianie. W szczególności opis powinien (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika31 Maja 2018

  do: organu podatkowego wyższego stopnia; dyrektora izby administracji skarbowej, jeżeli sprawa dotyczy rozpatrywania odwołań od decyzji związanych z kontrolą, wydanych przez naczelnika urzędu (...)

 • Opłaca się zapytać - interpretacja przepisów podatkowych przez urząd skarbowy - stan do 1 lipca 2007 r.9 Października 2007

  bez rozpatrzenia.   Co zawiera odpowiedź urzędu? Interpretacja urzędu zawiera ocenę prawną stanowiska pytającego z przytoczeniem przepisów prawa. Odpowiedź urzędu skarbowego (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 1 - 62)31 Października 2007

  ;  Art. 16. Jeżeli wynalazek, wzór użytkowy albo wzór przemysłowy, będący przedmiotem pierwszego prawidłowego zgłoszenia, był wcześniej wystawiony na wystawie i korzystał, od (...)

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych13 Października 2004

  mieszkaniowego powinna być wydana w ciągu miesiąca od dnia złożenia wniosku oraz doręczona wnioskodawcy i zarządcy lub osobie uprawnionej do pobierania należności za lokal mieszkalny.  8. Wniesienie (...)

 • Doprowadzenie do upadłości spółki przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego - opinia prawna15 Września 2006

  trzech egzemplarzach.  Zgodnie z pkt. 2 w/w paragrafu podmiot przesyła właściwemu naczelnikowi urzędu celnego co najmniej na 3 dni, a w przypadku sprawowania stałego nadzoru - komórce (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 255 - 282)31 Października 2007

  decyzji wynosi 2 miesiące, a w przypadku postanowienia - 1 miesiąc od dnia doręczenia stronie decyzji lub postanowienia.4. (skreślony) Art. 257.  Na decyzje oraz postanowienia (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)27 Sierpnia 2007

  obowiązków może ulec obniżeniu, a tymczasowo aresztowanego ulega ograniczeniu najwyżej do połowy, w zależności od stanu rodzinnego nauczyciela akademickiego, począwszy od pierwszego dnia (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług22 Sierpnia 2007

  natury, podlega zwolnieniu od podatku przez okres 12 miesięcy od dnia, o którym mowa w ust. 6, pod warunkiem rozliczenia podatku od towarów objętych spisem z natury.8. Podstawą opodatkowania (...)

 • Kompetencje Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych (stan prawny do 1 marca 2004 r.)5 Stycznia 2006

  . Jakie są skutki braku wymaganej prawem decyzji Prezesa Urzędu? Brak odpowiedniej decyzji Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, wymaganej przez ustawę o zamówieniach publicznych (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe17 Października 2008

  opiekuńczemu otrzymane zaświadczenie. Art. 592. O zwolnieniu od obowiązku objęcia opieki sąd opiekuńczy rozstrzyga na wniosek osoby ustanowionej opiekunem, zgłoszony w ciągu tygodnia od (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.