Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych8 Lipca 2017

  VAT) na rzecz Spółdzielni (czynnego podatnika VAT), której są oni członkami, wykonywane w ramach podzlecenia usług wykonywanych przez Spółdzielnię na (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?31 Grudnia 2018

  zarejestrowany, jako podatnik VAT czynny, a następnie skorzystasz ze zwolnienia, pozostaniesz nadal w rejestrze VAT, jako podatnik VAT zwolniony. Jeśli w 2016 r. nie byłeś czynnym podatnikiem (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em1 Lutego 2007

  zwolniony nie może zostać zarejestrowany jako podatnik VAT-UE na potrzeby dostaw (może być natomiast zarejestrowany jako VAT-UE na potrzeby nabyć). Jakie obowiązki w zakresie (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)20 Sierpnia 2007

  w postępowaniu podatkowym organ ten stwierdzi, że podatnik nie złożył deklaracji, nie wykazał w deklaracji straty lub wysokość poniesionej straty różni się od wysokości wykazanej w deklaracji

 • Stosowanie ustawy o STIR13 Kwietnia 2018

  podatnicy VAT (zgodnie z art. 96 ust. 9 albo 9a ustawy o VAT), których rejestracja jako podatników VAT została przywrócona (zgodnie z art. 96 ust. 9h-j ustawy o VAT). Informacje (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT25 Lutego 2009

  w wysokości 10.000 zł + 2.200 zł VAT. Podatnik odliczył 1.100 zł VAT (50%). 30 lipca 2005 r. podatnik otrzymał fakturę czynszową w wysokości 1.500 zł + 330 zł VAT i odliczył 165 (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?5 Października 2011

  sytuacji byłaby korekta deklaracji VAT. Czy tak jest jednak rzeczywiście? Należy zaznaczyć, że wszystkie orzeczenia NSA, które nie pozwalały na zaliczenie podatku VAT do (...)

 • Skorzystaj z nowego Wykazu podatników VAT3 Września 2019

  wartości powyżej 15 000 zł na rachunek zamieszczony w Wykazie podatników VAT, jeżeli wystawca faktury jest podatnikiem VAT czynnym.  ##baner## Jeden wykaz podatników (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym10 Marca 2007

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE z urzędu Powyżej wskazano (...)

 • JPK_VAT - obowiązek wszystkich podatników VAT15 Stycznia 2018

  Od 2018 r. wszyscy podatnicy VAT wysyłają JPK_VAT Mikroprzedsiębiorco! Jesteś podatnikiem VAT i składasz deklaracje VAT-7 lub VAT-7K? Od 1 stycznia 2018 r. masz prowadzić (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych13 Lipca 2007

  przeliczeniu na następny rok podatkowy zgodnie z procentowym wskaźnikiem kursu euro na pierwszy dzień roboczy października danego roku w stosunku do kursu euro w roku poprzedzającym dany (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług22 Sierpnia 2007

  ;Przedstawicielem podatkowym może być osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, posiadające siedzibę na terytorium kraju, lub osoba fizyczna posiadająca stałe miejsce (...)

 • Drobni przedsiębiorcy, a zwolnienie z podatku od towarów i usług3 Października 2011

  2011 r. wykonywanie czynności opodatkowanych podatkiem VAT są zwolnieni od podatku VAT?  Jak stanowi art. 113.1 VAT zwalnia się od podatku podatników, u których (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?22 Sierpnia 2017

  nianią może zostać podpisana na dowolny okres czasu, np. na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia warunków pracy lub na 2 lata, a następnie przedłużona na (...)

 • Zawieszenie działalności gospodarczej - konsekwencje1 Września 2017

  ;w terminowych, jak abonament telefoniczny czy najem lokalu), musi złożyć deklarację VAT-7 albo VAT-7K, gdyż złożenie deklaracji warunkuje uzyskanie prawa od odliczenia podatku. Jeżeli (...)

 • Opodatkowanie VAT zbycia nieruchomości komercyjnych11 Grudnia 2018

  projektu budowlanego i wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Okoliczności niewpływające na ocenę, czy zbycie danej nieruchomości komercyjnej stanowi dostawę towaru podlegającą VAT (...)

 • Zgłoś się do „małego ZUS”26 Grudnia 2018

  pracę. Jeśli więc korzystasz z „małego ZUS”, to składki na Fundusz Pracy będziesz opłacał jedynie wówczas, gdy twoja podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?25 Czerwca 2017

  1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2016 r. na podstawie art. 146a pkt 1 ustawy o VAT stawka ta wynosi 23%). Na podstawie art. 41 ust. 2 ustawy o VAT dla towarów i usług, (...)

 • Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import11 Września 2005

  , w przypadku samochodów nabywanych do firmy, wydawane jest z urzędu na druku VAT-25, po dokonaniu zapłaty podatku. UWAGA! Jeżeli nabywca jest zarejestrowany jako podatnik „VAT-UE&rdquo

 • Korekta podatku naliczonego przy odliczaniu VAT na podstawie proporcji12 Listopada 2006

  , podatnik musi dokonywać korekty w okresie 5 lat. Jak pokazano na przykładzie, wielkość proporcji stosowanej do wstępnego odliczenia podatku VAT może mieć wpływ na wysokość wartości (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 1 - 20r)20 Sierpnia 2007

  sprawie porozumienia nie może być dłuższy niż 5 lat.§ 5. Termin obowiązywania decyzji w sprawie porozumienia może być przedłużany na kolejne pięcioletnie okresy na wniosek podmiotu (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej28 Grudnia 2017

  , felczer, położna, pielęgniarka, tłumacz, nauczyciel w zakresie świadczenia usług edukacyjnych polegających na udzielaniu lekcji na godziny);  Wolny zawód oznacza działalność (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)22 Października 2008

  złoży płatnikowi oświadczenie, że za dany rok zamierza opodatkować dochody łącznie z małżonkiem bądź na zasadach określonych w art. 6 ust. 4, a za rok podatkowy przewidywane, określone (...)

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?26 Września 2011

  Podstawowe dane na fakturze VAT Przepisy ustawy o VAT, jak również rozporządzenia fakturowego określają podstawowe dane, jakie powinna zawierać faktura VAT. Faktura VAT (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego20 Sierpnia 2007

  . Wypowiedzenie powinno być pod rygorem nieważności dokonane na piśmie oraz określać przyczynę wypowiedzenia. 2. Nie później niż na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane