pracownikowi-ojcu wychowującemu dziecko urlopu ojcowskiego lub jego części zawiera: 1) imię i nazwisko pracownika; 2) wskazanie okresu, na który ma być udzielony urlop ojcowski (...)
przysługujących mężczyznom wychowującym dzieci należą m.in.: urlop ojcowski, zwolnienie od pracy z tytułu urodzenia dziecka, urlop rodzicielski, urlop wychowawczy, możliwość (...)
. Dodatkowy urlop macierzyński Kolejną nowością jest wprowadzenie instytucji dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Urlop ten miałby przysługiwać obok urlopu macierzyńskiego podstawowego i kobieta (...)
-18e ustawy o CIT) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26e-26g ustawy o PIT). W przypadku podatników PIT z ulgi mogą korzystać ci przedsiębiorcy
, pracownik, poród, macierzyństwo, urlop ojcowski
urlopu macierzyńskiego, urlop rodzicielski, urlop ojcowski, urlop wychowawczy. Treść wniosków dotryczących wykorzystywania urlopów związanych z urodzeniem (...)
niż do ukończenia przez dziecko 10 roku życia. Urlop ojcowski oraz zasiłek macierzyński za okres tego urlopu może zostać wykorzystany jednorazowo albo w nie więcej niż 2 częściach, (...)
podstawie art. 31 ustawy o PIT osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, zwane dalej "zakładami pracy", są obowiązane jako płatnicy (...)
podatku dochodowym od osób fizycznych. Na podst. www.biznes.gov.pl etat, praca, działalność gospodarcza, samozatrnienienie, urlop wypoczynkowy, pracownik, firma, PIT, podatek, (...)
Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych (Dz. U. 2011 Nr 225, poz. 1353) wakacje, urlop, wycieczka, turysta, turystyka, wyjazd, biuro podróży, organizator turystyki
za ten miesiąc nie mogą być odliczone przez płatnika. W rezultacie, przy sporządzaniu informacji PIT-11/8B, o której mowa w art. 39 ust. 1 ustawy o PIT, płatnik zobowiązany jest do wykazania (...)
pozyskiwanie przez pracodawcę np. kopii zeznania podatkowego (PIT) osoby będącej członkiem rodziny pracownika. Przedstawienie takiego dokumentu tylko do wglądu pracodawcy będzie - w celu dokonania (...)
macierzyńskiego. Mogą one jednak dobrowolnie, na swój wniosek, być objęte ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi z tytułu umowy uaktywniającej. Umowa uaktywniająca i urlop wychowawczy. (...)
przysługującego zasiłku przez 30 i mnożąc przez liczbę dni kalendarzowych przypadających w okresie, za który zasiłek przysługuje.Za okres pobierania zasiłku dla osób bezrobotnych urząd (...)
. 1991 r., Nr 80, poz. 350; tekst jednolity: Dz. U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zm.) świadczenia w naturze, przychód ze stosunku pracy, pracownik, PIT, zatrudnienie, nieodpłatne
wypełnienia deklaracji podatkowych oraz imiennych informacji sporządzanych dla pracowników po zakończeniu roku podatkowego (PIT-11). Pozostałe ewidencje to: karta ewidencyjna przydziału odzieży i (...)
wysokości przekraczającej 3089 zł. Fakt otrzymywania przez dziecko renty czy uzyskiwania dochodów (przychodów) opodatkowanych w sposób zryczałtowany na zasadach określonych w ustawie PIT
Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.
CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)
Witam wszystkich, jak to jest z urlopem ojcowskim? W pracy mojego męża poinformowano go, że może wziąć taki urlop zawsze wtedy, kiedy przedstawi (...)
urlop ojcowski w zatrudnieniu na umowe zlecenie
Witam Państwa! Czy osobie zatrudnionej na umowę zlecenie przysługuje urlop ojcowski? Jeżeli tak, jak obliczane jest wynagrodzenie za ten urlop? Jakie (...)
Prawo do nagrody za 100% obecność w pracy
Pracuje w instytucji, tzw budżetówce. Funkcjonuje u nas Zarządzenie Pracodawcy w Sprawie Przyznawania Nagród. Zgodnie z jednym z § cytuje: "niewykorzystana (...)
Witam Mam pytanie jaki urlop przysługuje ojcu na dziecko?Chodzi mi juz o nowy rok?Z góry dziekuję za informacje? Urlop ojcowski jeśli nie był wzięty (...)
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.