Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Urlop ojcowski - Kiedy przysługuje urlop ojcowski i w jakim wymiarze?19 Maja 2016

  pracownikowi-ojcu wychowującemu dziecko urlopu ojcowskiego lub jego części zawiera:  1) imię i nazwisko pracownika;  2) wskazanie okresu, na który ma być udzielony urlop ojcowski (...)

 • Jakie prawa ma ojciec?24 Czerwca 2018

  przysługujących mężczyznom wychowującym dzieci należą m.in.: urlop ojcowski, zwolnienie od pracy z tytułu urodzenia dziecka, urlop rodzicielski, urlop wychowawczy, możliwość (...)

 • Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim25 Marca 2015

  . Dodatkowy urlop macierzyński Kolejną nowością jest wprowadzenie instytucji dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Urlop ten miałby przysługiwać obok urlopu macierzyńskiego podstawowego i kobieta (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową18 Maja 2017

  -18e ustawy o CIT) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26e-26g ustawy o PIT). W przypadku podatników PIT z ulgi mogą korzystać ci przedsiębiorcy

 • Co nowego w urlopach macierzyńskich?30 Grudnia 2009

  , pracownik, poród, macierzyństwo, urlop ojcowski

 • Uprawnienia pracownicze rodziców13 Listopada 2018

  urlopu macierzyńskiego,  urlop rodzicielski, urlop ojcowski, urlop wychowawczy. Treść wniosków dotryczących wykorzystywania urlopów związanych z urodzeniem (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?10 Września 2017

  niż do ukończenia przez dziecko 10 roku życia. Urlop ojcowski oraz zasiłek macierzyński za okres tego urlopu może zostać wykorzystany jednorazowo albo w nie więcej niż 2 częściach, (...)

 • Wygrane nagrody a podatek dochodowy25 Lutego 2009

  podstawie art. 31 ustawy o PIT osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, zwane dalej "zakładami pracy", są obowiązane jako płatnicy (...)

 • Etat, czy samozatrudnienie?18 Grudnia 2018

  podatku dochodowym od osób fizycznych.   Na podst. www.biznes.gov.pl etat, praca, działalność gospodarcza, samozatrnienienie, urlop wypoczynkowy, pracownik, firma, PIT, podatek, (...)

 • Jak bezpiecznie wyjechać na wakacje?30 Czerwca 2014

  Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych (Dz. U. 2011 Nr 225, poz. 1353) wakacje, urlop, wycieczka, turysta, turystyka, wyjazd, biuro podróży, organizator turystyki

 • Jak płatnik powinien naliczać koszty uzyskania przychodów ze stosunku pracy?11 Sierpnia 2007

  za ten miesiąc nie mogą być odliczone przez płatnika. W rezultacie, przy sporządzaniu informacji PIT-11/8B, o której mowa w art. 39 ust. 1 ustawy o PIT, płatnik zobowiązany jest do wykazania (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy7 Października 2018

  pozyskiwanie przez pracodawcę np. kopii zeznania podatkowego (PIT) osoby będącej członkiem rodziny pracownika. Przedstawienie takiego dokumentu tylko do wglądu pracodawcy będzie - w celu dokonania (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?22 Sierpnia 2017

  macierzyńskiego. Mogą one jednak dobrowolnie, na swój wniosek, być objęte ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi z tytułu umowy uaktywniającej.  Umowa uaktywniająca i urlop wychowawczy. (...)

 • Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?20 Października 2017

  przysługującego zasiłku przez 30 i mnożąc przez liczbę dni kalendarzowych przypadających w okresie, za który zasiłek przysługuje.Za okres pobierania zasiłku dla osób bezrobotnych urząd (...)

 • Jak ustalić przychód pracownika ze świadczeń w naturze?9 Listopada 2011

  . 1991 r., Nr 80, poz. 350; tekst jednolity: Dz. U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zm.)     świadczenia w naturze, przychód ze stosunku pracy, pracownik, PIT, zatrudnienie, nieodpłatne

 • Jak prowadzić akta osobowe pracownika? (część II)7 Grudnia 2004

  wypełnienia deklaracji podatkowych oraz imiennych informacji sporządzanych dla pracowników po zakończeniu roku podatkowego (PIT-11). Pozostałe ewidencje to: karta ewidencyjna przydziału odzieży i (...)

 • Przygotuj się na wakacje8 Lipca 2018

  wysokości przekraczającej 3089 zł. Fakt otrzymywania przez dziecko renty czy uzyskiwania dochodów (przychodów) opodatkowanych w sposób zryczałtowany na zasadach określonych w ustawie PIT

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop ojcowski

  Witam wszystkich, jak to jest z urlopem ojcowskim? W pracy mojego męża poinformowano go, że może wziąć taki urlop zawsze wtedy, kiedy przedstawi (...)

 • urlop ojcowski w zatrudnieniu na umowe zlecenie

  Witam Państwa! Czy osobie zatrudnionej na umowę zlecenie przysługuje urlop ojcowski? Jeżeli tak, jak obliczane jest wynagrodzenie za ten urlop? Jakie (...)

 • Prawo do nagrody za 100% obecność w pracy

  Pracuje w instytucji, tzw budżetówce. Funkcjonuje u nas Zarządzenie Pracodawcy w Sprawie Przyznawania Nagród. Zgodnie z jednym z § cytuje: "niewykorzystana (...)

 • Urlop ojca na dziecko

  Witam Mam pytanie jaki urlop przysługuje ojcu na dziecko?Chodzi mi juz o nowy rok?Z góry dziekuję za informacje? Urlop ojcowski jeśli nie był wzięty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane