Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.27 Maja 2018

  wykonywania przez niego pracy, złożyć do wojewody wniosek o wydanie zezwolenia na pracę (lub cudzoziemiec - wniosek o wydanie zezwolenia na pobyt i pracę) na prostszych zasadach. (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach27 Grudnia 2017

  zezwolenia o pracę sezonową? Czy uchylamy decyzję o zezwoleniu na pracę sezonową wydaną dla podmiotu A? Czy w ogóle odnotowujemy ten fakt w dokumentach w przypadku pozyskania (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć12 Września 2018

  umowy o pracę zawartej na czas określony lub nieokreślony Zgodnie z kodeksem pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony i umowy o (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?22 Sierpnia 2017

  uaktywniająca i umowa o pracę. Osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę i jednocześnie wykonująca umowę uaktywniającą, zawartą z innym podmiotem niż własny (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych28 Września 2018

  przypadku ustanowienia zarządu sukcesyjnego z chwilą śmierci pracodawcy umowa o pracę z pracownikiem wygasa dopiero z dniem wygaśnięcia zarządu sukcesyjnego, (...)

 • Kiedy stosunek pracy ustaje?5 Czerwca 2019

  . Rozwiązanie umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracownika Ten szczególny sposób rozwiązania umowy o pracę reguluje ustawa z dnia 13 marca 2003 (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?14 Maja 2017

  rozwiązania umowy o pracę przez skierowanego bezrobotnego, rozwiązania z nim umowy o pracę na podstawie art. 52 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy lub (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych9 Sierpnia 2007

  mieszkalny, a także lokal o innym przeznaczeniu, o których mowa w przepisach ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (Dz. U. z 2000 r. Nr 80, poz. 903).  2. Lokalem (...)

 • Jak rozwiązać umowę o pracę w zależności od jej rodzaju?19 Grudnia 2008

  wypowiedzenia, bądź zadecydować o rozwiązaniu umowy ze skutkiem natychmiastowym.Wypowiedzieć umowę o pracę może jednostronnie zarówno pracodawca, jak i pracownik. Okres wypowiedzenia (...)

 • Umowa o pracę - Co musisz wiedzieć o umowie o pracę?16 Października 2017

  karą grzywny od 1000 zł. do 30.000 zł. Czy umowa o pracę zawarta na czas określony może zostać wcześniej wypowiedziana i z jakim okresem wypowiedzenia? Umowa o (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?10 Września 2017

  ;wnież osoba, która nie jest pracownikiem. Wniosek o rezygnację z zasiłku bądź jego wypłatę musi złożyć przed rozpoczęciem korzystania z niego. Jak łączyć zasiłek z (...)

 • Karta Nauczyciela24 Września 2008

  ;mianowania, z zastrzeżeniem ust. 8.  2. Z osobą posiadającą wymagane kwalifikacje, z zastrzeżeniem ust. 3, i rozpoczynającą pracę w szkole stosunek pracy nawiązuje (...)

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?11 Marca 2018

  pracę bądź od rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia). Nierzadko zdarza się, że pracodawcy bezpodstawnie rozwiązują umowę o pracę z pracownikami bądź (...)

 • Co charakteryzuje stosunek pracy na podstawie spółdzielczej umowy o pracę?11 Kwietnia 2013

  spółdzielcza umowa o pracę wygasa z ustaniem członkostwa. Ponadto wygasa także w wypadkach, w których przepisy prawa pracy przewidują wygaśnięcie umowy o (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)22 Października 2007

  osoba ta świadczyła w związku z dokonaniem przez nią z upadłym czynności prawnej, o której mowa w ust. 1. Do zwrotu tego świadczenia stosuje się odpowiednio przepisy o (...)

 • Emerytura a praca za granicą8 Lutego 2018

  w tym zakresie przepisy ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2015 r., poz 748 z późn. (...)

 • Co zrobić jeśli niezasadnie rozwiązano z tobą umowę o pracę?9 Października 2008

  Kiedy rozwiązanie umowy o pracę jest nieuzasadnione lub niezgodne z prawem?Każde naruszenie przez pracodawcę przepisów o trybie i podstawach rozwiązania umowy o pracę (...)

 • Młodzież w pracy16 Lipca 2017

  nie mogą być zawarte więcej niż 3 umowy o pracę na czas określony. Kolejna (tj. czwarta) zawarta z pracownikiem umowa na czas określony oznacza zatem umowę o pracę (...)

 • Umowa o pracę z członkiem rodziny28 Lipca 2017

  jest zawarcie umowy o pracę z takim członkiem rodziny. Osoby unikające zawierania umów o pracę z reguły obawiają się wysokich kosztów związanych z (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])21 Sierpnia 2007

  rozpowszechniania utworu.  3. Jeżeli umowa o pracę nie stanowi inaczej, z chwilą przyjęcia utworu pracodawca nabywa własność przedmiotu, na którym utwór utrwalono. (...)

 • Tymczasowe zatrudnianie pracowników31 Lipca 2012

  użytkownika.W umowie o pracę zawartej na czas określony strony mogą przewidzieć możliwość wcześniejszego rozwiązania tej umowy przez każdą ze stron:  za trzydniowym wypowiedzeniem, (...)

 • Z jakich przyczyn pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika?12 Września 2017

  stanowi samo przez się podstawy do rozwiązania z nim umowy o pracę na podstawie art. 52 § 1 pkt 2 kp . Jednak rozwiązanie umowy o pracę przez zakład pracy bez wypowiedzenia (...)

 • Terminy przechowywania akt pracowniczych od 2019 r.5 Października 2018

  wypowiedzenia). Natomiast umowa o pracę wygasa w przypadkach określonych w Kodeksie pracy lub w przepisach odrębnych. Przykładowo, umowa o pracę wygasa z dniem (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa27 Sierpnia 2007

  umowy o pracę na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy, z którą umowa o pracę na podstawie art. 177 § 3 Kodeksu pracy została przedłużona do dnia (...)

 • Zasady zatrudnienia pracowników polskich w celu realizacji umów o dzieło przez polskich pracodawców w Niemczech22 Kwietnia 2008

  dzieło podczas okresu ważności zezwolenia na pracę, o ile już rozpoczęto realizację danej umowy o dzieło. O przeniesieniu pracownika należy natychmiast poinformować właściwy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane