Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych8 Lipca 2017

  (podatników VAT czynnych), jest podatnikiem, obowiązanym do rozliczenia podatku VAT przy zastosowaniu mechanizmu odwróconego obciążenia? Przepisy ustawy o VAT nie różnicują (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em1 Lutego 2007

  przepisami, podstawowy termin zwrotu różnicy podatku naliczonego nad należnym wynosi 180 dni. Jednakże podatnik może otrzymać zwrot w terminie 60 dni, jeżeli różnica podatku dotyczy: wartości (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?31 Grudnia 2018

  kwartalnego rozliczania podatku VAT, istnieją sytuacje, gdy z mocy prawa będziesz zmuszony do „przejścia" na miesięczne rozliczanie podatku VAT. Ma to miejsce w dwóch (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące18 Marca 2007

  ” należy składać w odniesieniu do druków VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-12). Deklaracja VAT-7 i terminy jej składania Deklaracja VAT-7 jest najczęściej składaną (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym10 Marca 2007

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE z urzędu Powyżej wskazano (...)

 • Leasing w podatku VAT16 Września 2006

  , leasing operacyjny, świadczenie usług, okres przejściowy, pojazdy leasingowane, samochody, badanie techniczne pojazdów, okręgowa stacja kontroli pojazdów, odliczenie podatku VAT, VAT (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji14 Maja 2006

  podatku od towarów i usług (VAT) ustawodawca sformułował o wiele bardziej złożoną definicję w porównaniu z ujęciem samochodu osobowego w podatku dochodowym. Poniżej omówimy sposób (...)

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności 30 Czerwca 2018

  oraz do zapłaty podatku VAT do urzędu skarbowego. Z rachunku VAT można również zapłacić do urzędu skarbowego dodatkowe zobowiązania w VAT, odsetki za zwłokę w VAT. Co (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych10 Marca 2007

  czynności zwolnione od podatku, pozostają w rejestrze jako podatnicy VAT zwolnieni (art. 96 ust. 10 ustawy o VAT). Aktualizacja danych rejestracyjnych dla potrzeb VAT Aktualizacja (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR13 Kwietnia 2018

  podatnicy VAT (zgodnie z art. 96 ust. 9 albo 9a ustawy o VAT), których rejestracja jako podatników VAT została przywrócona (zgodnie z art. 96 ust. 9h-j ustawy o VAT). Informacje (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego15 Grudnia 2017

  MF dotyczą wybranych kwestii rozliczania przez partnera prywatnego na gruncie podatku od towarów i usług (VAT), podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) oraz podatku (...)

 • Od 1 listopada MPP obowiązkowy dla wybranych transakcji31 Października 2019

  odsetek za zwłokę od tych należności, podatku VAT z tytułu importu i odsetek za zwłokę od tego podatku , podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku dochodowego (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT25 Lutego 2009

  w wysokości 10.000 zł + 2.200 zł VAT. Podatnik odliczył 1.100 zł VAT (50%). 30 lipca 2005 r. podatnik otrzymał fakturę czynszową w wysokości 1.500 zł + 330 zł VAT i odliczył 165 (...)

 • Skorzystaj z nowego Wykazu podatników VAT3 Września 2019

  terminie usługa zostanie wyłączona. Co to jest wykaz podatników VAT? Wykaz podatników VAT to jedna, elektroniczna i bezpłatna baza podatników VAT. Zawiera dane o podatnikach, (...)

 • Kto jest podatnikiem VAT - wątpliwości dotyczące umów cywilnoprawnych12 Listopada 2006

  :  podatnik wykonuje czynności, które nie mogą korzystać ze zwolnienia, wówczas ma obowiązek: zapłaty podatku VAT; rejestracji dla potrzeb VAT; składania deklaracji (...)

 • Jak należy składać deklaracje VAT?28 Kwietnia 2017

  deklaracji VAT-7, VAT-7K lub VAT-8, składają deklarację VAT-9M, jeśli zobligowani są na podstawie przepisów ustawy do rozliczenia podatku należnego z tytułu importu (...)

 • Kontrahenci małego podatnika23 Czerwca 2006

  do odliczenia wiąże się z odroczeniem zapłaty podatku przez małego podatnika. Zgodnie bowiem z jedną z naczelnych zasad podatku VAT, prawo do odliczenia podatku u nabywcy powinno (...)

 • Korekta podatku naliczonego przy odliczaniu VAT na podstawie proporcji12 Listopada 2006

  do używania oraz pomniejszona o podatek VAT, z wyjątkiem przypadków, gdy podatek VAT nie stanowi podatku naliczonego albo podatnikowi nie przysługuje odliczenie podatku.   Ponieważ (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?5 Października 2011

  deklarację VAT, wówczas kwota korygowanego podatku naliczonego zwiększy przychody podatkowe.          Kontrola podatkowa a niemożność dokonania korekty podatku (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!24 Września 2008

  skarbowym i odprowadził część podatku - umorzenie zaległości podatkowej i zwrot podatku. Łączna kwota umorzonej zaległości podatkowej i zwrotu podatku nie może przekroczyć (...)

 • JPK_VAT - obowiązek wszystkich podatników VAT15 Stycznia 2018

  Od 2018 r. wszyscy podatnicy VAT wysyłają JPK_VAT Mikroprzedsiębiorco! Jesteś podatnikiem VAT i składasz deklaracje VAT-7 lub VAT-7K? Od 1 stycznia 2018 r. masz prowadzić (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi3 Kwietnia 2008

  podatku (wartości sprzedaży netto);stawki podatku;sumy wartości sprzedaży netto towarów z podziałem na poszczególne stawki podatku i zwolnionych od podatku oraz nie (...)

 • "Towary używane" zwolnione z VAT27 Listopada 2006

  Co podlega zwolnieniu od opodatkowanie VAT-em?  Artykuł 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) zwalnia od podatku dostawę towarów używanych, pod warunkiem (...)

 • Nowy JPK_VAT zamiast deklaracji21 Października 2019

  mieć zastosowanie dotychczasowe przepisy (np. VAT-8, VAT-9M, VAT-10, czy VAT-14). Co będzie zawierać JPK_VAT? JPK_VAT będzie zawierać: zestaw informacji o zakupach (...)

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?23 Czerwca 2006

  za miesiąc następujący po kwartale, w którym nastąpiło przekroczenie.   Przykład:  Mały podatnik rozliczający się kwartalnie uzyskał obrót ze sprzedaży (wraz z kwotą podatku

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.