Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?21 Września 2011

  mieszkaniowe, przeznaczone na remont i modernizację budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego zajmowanego na podstawie tytułu prawnego oraz wpłaty na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)20 Sierpnia 2007

  ;4) produkcyjną - polegającą na ustaleniu zdolności produkcyjnej przedsiębiorstwa;  5) kosztową - polegającą na ustaleniu wysokości obrotu na podstawie wysokości kosztów poniesionych (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok5 Lutego 2019

  tytułu renty z KRUS, mogą stanowić podstawę do ustalenia kwoty dodatkowego zwrotu z tytułu ulgi na dzieci. Składki na ubezpieczenie zdrowotne są naliczane od podstawy, którą (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?22 Sierpnia 2017

  ;urlopie macierzyńskim, ojcowskim albo wychowawczym, nie tworzą zawodowej rodziny zastępczej, nie korzystają z ulgi na podstawie umowy aktywizacyjnej, czyli na przykład nie (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2018 rok3 Lutego 2019

  poniesionych na dokończenie budowy).Otrzymanie pozwolenia na użytkowanie tylko części budynku (nie został jeszcze wybudowany cały budynek), nie pozwala na odliczanie odsetek, (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową18 Maja 2017

  prowadzonej w tym celu ewidencji (czyli wyodrębnić koszty brane do skalkulowania wysokości ulgi) Ustawy podatkowe PIT i CIT nakładają na podatników, którzy zamierzają (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć5 Września 2011

  , jeżeli nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów lub nie zostały odliczone od przychodu na podstawie ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym lub (...)

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2017 rok25 Stycznia 2018

  pobytu dziecka (osoby niepełnosprawnej), zaś wydatek na pobyt opiekuna nie może być uwzględniony w ramach ulgi. W ramach tej ulgi nie można odliczyć np. wydatku poniesionego (...)

 • Przygotuj się na wakacje8 Lipca 2018

  przekroczenia granicy – czas oczekiwania na kontrolę na poszczególnych przejściach granicznych można sprawdzić na stronie www.granica.gov.pl  Po trzecie: pilnuj swojego (...)

 • Czy można nie płacić podatku? Czyli o jakie ulgi możemy się ubiegać w urzędzie skarbowym, gdy nie mamy pieniędzy na zapłatę podatku?31 Stycznia 2005

  sytuacja wnioskującego o ulgę podatnika jest na tyle ciężka, że nie rokuje nadziei na uregulowanie zaległości wobec państwa i dodatkowo istnieje ryzyko pojawienia się ze strony państwa (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej28 Grudnia 2017

  tej formie przysługuje wniosek o przekazanie 1% ryczałtu  na rzecz organizacji pożytku publicznego. Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych nie dopuszcza na skorzystanie z tzw. (...)

 • Ustawa o podatku rolnym20 Sierpnia 2007

  8-12, a także w art. 13b stosuje się z urzędu, a pozostałe zwolnienia i ulgi podatkowe na podstawie decyzji wydanej na wniosek podatnika.2. Do wniosku o przyznanie ulgi, (...)

 • Ulgi w płatności zobowiązań podatkowych30 Kwietnia 2017

  udzieleniu ulgi następuje w związku z postępowaniem układowym lub na podstawie odrębnych ustaw. Jakie terminy płatności obowiązują? W razie wydania decyzji o udzieleniu ulgi w spłacie (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!24 Września 2008

  podatnik:- nie złożył zeznania podatkowego za rok objęty wnioskiem,- złożył zeznanie podatkowe za rok objęty wnioskiem, ale nie zapłacił podatku należnego,- złożył zeznanie podatkowe (...)

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-3719 Stycznia 2018

  ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, jeśli chcesz zwrotu nieodliczonej  ulgi na dzieci (gdy kwota przysługującego odliczenia z tytułu ulgi jest wyższa od kwoty odliczonej i chcesz (...)

 • Jak skorzystać z nowej ulgi sportowej?24 Stycznia 2006

  podstawy prawnej dla darowizn na rzecz klubów sportowych.” Aczkolwiek na podstawie redakcji przepisów nie można traktować odliczenia wydatków na działalność klubów sportowych (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług22 Sierpnia 2007

  przez tego podatnika na terytorium kraju, nie dłużej jednak niż przez 24 miesiące, pod warunkiem że import takich towarów z terytorium państwa trzeciego na terytorium kraju z uwagi na (...)

 • Podatek dochodowy od dochodów spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych12 Marca 2008

  mieszkaniowymi, bez względu na cel, na jaki zostanie przekazany. Są to zatem dochody z działalności gospodarczej, która nie jest podstawową działalnością prowadzoną przez podatników, (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych13 Lipca 2007

  zrównanych z nimi na podstawie ustaw, umów lub zwyczajów międzynarodowych, jeżeli nie są obywatelami polskimi i nie mają miejsca pobytu stałego na terytorium Rzeczypospolitej (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym29 Sierpnia 2012

  usług (VAT) nie stanowi podatku naliczonego albo podatnikowi nie przysługuje obniżenie kwoty należnego podatku o podatek naliczony, albo podatnikowi nie przysługuje zwrot różnicy (...)

 • Przedsiębiorca a PFRON25 Października 2018

  zwolniony z wpłat na rzecz PFRON? Nie trzeba wpłacać pieniędzy na rzecz PFRON, jeżeli w firmie wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych osiąga wymagane minimum 6% przy stanie (...)

 • Kiedy zobowiązania podatkowe ulegają przedawnieniu?6 Grudnia 2016

  , licząc od końca roku, w którym podatnik utracił prawo do ulgi, a jeżeli nie zawiadomił o utracie prawa do ulgi organu podatkowego na co najmniej 2 miesiące przed upływem (...)

 • Ważne zmiany w PIT9 Stycznia 2009

  działki czy budowę domu.  Ulga odsetkowaNowelizacja pozszerza zakres tzw. ulgi odsetkowej na odsetki od kredytu (pożyczki) przeznaczonego na spłatę kredytu (pożyczki) refinansowego (...)

 • Dywidenda rzeczowa - praktyczne aspekty podatkowe17 Lipca 2012

  jednostronnie zobowiązującym – akcjonariusz uprawniony do jej otrzymania nie jest bowiem zobligowany do żadnego świadczenia wzajemnego na rzecz spółki. Spółka wypłacająca (...)

 • Ulga odsetkowa do końca 2027 r. dla tych, którzy się \"załapali\"25 Maja 2007

  inwestycyjno-budowlane mające na celu budowę mieszkań na wynajem oraz udostępnianie lokalu mieszkalnego na zasadach spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu na podstawie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane