Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok5 Lutego 2019

  Dziecko 3 Dziecko 4 Dziecko 5 Liczba dzieci, na które przysługuje ulga w danym miesiącu 3 3 3 4 4 4 3 3 3 2 2 2 Kwota ulgi za dany (...)

 • Ulga na dzieci w PIT21 Marca 2017

  przez tych podatników ciążącego na nich obowiązku alimentacyjnego oraz w związku ze sprawowaniem funkcji rodziny zastępczej.   Na jakie dzieci przysługuje ulga rodzinna? Ulga (...)

 • Reforma edukacji12 Marca 2017

  trwają prace nad przygotowaniem nowych rozwiązań mających na celu podniesienie jakości wsparcia udzielanego uczniom w procesie kształcenia i wychowania. Ma to się odbyć w oparciu o rzetelną i trafną

 • Prawa mamy24 Maja 2019

  bezskuteczności egzekucji zasądzonych na dzieci alimentów, jeżeli miesięczny dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty725 zł (od 1 października 2019 r. to kryterium (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców1 Września 2017

  fizycznych na zajęciach wychowania fizycznego na podstawie opinii o ograniczonych możliwościach wykonywania przez ucznia tych ćwiczeń. Dokument taki wydaje lekarz na czas określony w (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?22 Września 2011

  uważa się przy tym  przychody osiągnięte ze źródeł określonych w art. 10 ust. 1, bez względu na miejsce położenia tych źródeł przychodów. Na żądanie organów (...)

 • Zasady stosowania ulgi termomodernizacyjnej i nowego zwolnienia12 Września 2019

  przypadku, gdy na fakturze VAT brak jest informacji o dniu sprzedaży przyjmuje się, że dzień ten przypada na dzień, w którym wystawiono fakturę. Przykład: Podatnik wpłacił zaliczkę (...)

 • O czym powinien wiedzieć cudzoziemiec zamierzający uczyć się w Polsce?29 Października 2006

  przeciwwskazań do podjęcia kształcenia na obranym kierunku i formie kształcenia;  posiadają polisę ubezpieczeniową na wypadek choroby lub następstw nieszczęśliwych wypadków na (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?14 Maja 2017

  polega na przekazaniu z Funduszu Pracy na odpowiednie fundusze ubezpieczenia społecznego rolników, na podstawie decyzji właściwego starosty wydanej na wniosek rolnika (...)

 • Stypendia - jaką pomoc materialną mogą otrzymać studenci i doktoranci w roku akademickim 2018/2019?10 Września 2018

  albo międzynarodowym instytucie naukowym utworzonym na podstawie odrębnych przepisów, działającym na terytorium RP). Prawo do pomocy materialnej przysługuje doktorantom kształcącym (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową18 Maja 2017

  . ##baner## Warunki i zasady stosowania ulgi B+R w odniesieniu do kosztów pracowniczych (tj. kosztów: wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne pracowników) Ulga pozwala (...)

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2018 rok31 Marca 2019

  pracy albo umiarkowany stopień niepełnosprawności. Jakie wydatki podlegają odliczeniu? Wydatki na cele rehabilitacyjne oraz na cele ułatwiające wykonywanie czynności życiowych dzielą (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2018 rok3 Lutego 2019

  ulgi odsetkowej (np. na zakup mieszkania), lecz również na realizację innych inwestycji (np. zakup gruntu), w PIT-2K nie wykazuje się pełnej kwoty udzielonego kredytu, ale tylko tę część (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej28 Grudnia 2017

  kontach zabezpieczenia emerytalnego, wydatki na cele rehabilitacyjne (tzw. ulga rehabilitacyjna), wydatki na Internet (tzw. ulga internetowa), darowiznę na określone cele. Podatek (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?22 Sierpnia 2017

  nianią może zostać podpisana na dowolny okres czasu, np. na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia warunków pracy lub na 2 lata, a następnie przedłużona na (...)

 • Jak rozliczyć ulgę odsetkową?8 Kwietnia 2009

  celu budowę mieszkań na wynajem oraz udostępniania lokalu mieszkalnego na zasadach spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu na podstawie przepisów o niektórych (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)27 Sierpnia 2007

  .  4. Przepisy ust. 3 stosuje się odpowiednio do przeniesienia pozwolenia na wniosek osoby, na którą, w drodze decyzji, pozwolenie na utworzenie uczelni niepublicznej zostało (...)

 • Ulgi podatkowe i zwolnienia7 Kwietnia 2015

  zadania w zakresie pobierania krwi o ilości bezpłatnie oddanej krwi lub jej składników przez krwiodawcę. Darowizny przekazane na cele kultu religijnego, charytatywnego oraz z tytułu ulgi na (...)

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?21 Lutego 2013

  przedstawił im np. odpis aktu urodzenia dziecka czy zaświadczenie sądu rodzinnego o ustaleniu opiekuna prawnego. PIT 2012, ulga na wychowanie dziecka, ulga na dziecko, ulga (...)

 • PIT 2013. Tak zmieniły się ulgi podatkowe.30 Grudnia 2013

  wysokość dochodu nie ma znaczenia – ulga przysługuje w takim samym zakresie, jak dotychczas. Na trzecie i następne dziecko w rodzinie odpis wzrósł o 50 proc. Bez względu na (...)

 • Co nowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?8 Stycznia 2018

  działalności na terenie SSE. Zob. też: Ulga na działalność badawczo-rozwojową w 2018 roku, Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową - w 2017 r., Druga ustawa (...)

 • Ustawa o podatku rolnym20 Sierpnia 2007

  gruntów deklaracje na podatek rolny na dany rok podatkowy, sporządzone na formularzu według ustalonego wzoru, a jeżeli obowiązek podatkowy powstał po tym dniu - w terminie 14 dni od dnia (...)

 • Jak skorzystać z nowej ulgi sportowej?24 Stycznia 2006

  podstawy prawnej dla darowizn na rzecz klubów sportowych.” Aczkolwiek na podstawie redakcji przepisów nie można traktować odliczenia wydatków na działalność klubów sportowych (...)

 • Przygotuj się na wakacje8 Lipca 2018

  ; przywóz tych wyrobów miał charakter okazjonalny; wyroby te były przeznaczone wyłącznie na własny użytek podróżnego lub jego rodziny lub były przeznaczone na prezenty. - (...)

 • Ulga mieszkaniowa przy nabyciu w drodze dziedziczenia, zapisu zwykłego, zapisu windykacyjnego, dalszego zapisu, polecenia testamentowego15 Kwietnia 2019

  (budynku), - od dnia zamieszkania potwierdzonego zameldowaniem na pobyt stały w nabytym lokalu (budynku) - jeżeli nabywca zamieszka i dokona zameldowania na pobyt stały w ciągu jednego roku od (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.