Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwyczaj ważniejszy niż prawo?14 Października 2014

  zdobędziemy serca każdego zagranicznego partnera, jak choćby zaznajomienie się z historią danego kraju, lub opanowanie kilku choćby słów w jego języku. Za każdym razem kiedy mam podobne spotkanie (...)

 • Jakie wydatki zarządu spółki z o. o. są kosztami uzyskania przychodu – opinia prawna16 Września 2004

  omawianie spraw spółki w innym miejscu niż w ekskluzywnej restauracji przy obiedzie nie wiązałby się z efektami obrad jakie uzyskane zostały w czasie tego obiadu. Spotkanie członków zarządu mogło (...)

 • Opinia zabezpieczająca - czy warto się o nią ubiegać?23 Października 2018

  wątpliwości co do danych zawartych we wniosku lub zorganizować spotkanie uzgodnieniowe w celu wyjaśnienia tych wątpliwości. Złożenie wniosku o wydanie opinii zabezpieczającej nie stanowi jednak (...)

 • Uporczywe nękanie - stalking, czyli co grozi stalkerowi?20 Września 2018

  , jak i poza nim. W celu skontaktowania się z policją, należy udać się do miejscowego komisariatu policji lub zadzwonić i umówić się na spotkanie. Gdy czujesz się zagrożony, możesz (...)

 • Jak rozwiązać spór przez internet?15 Lipca 2018

  sprawy organ rozstrzygający spory może się z Tobą skontaktować z prośbą o dodatkowe informacje lub dokumenty lub zorganizować spotkanie. Możesz wyznaczyć osobę, która będzie Cię reprezentować. (...)

 • Należyta staranność w VAT6 Lipca 2018

  się powiązać z działalnością gospodarczą kontrahenta, w e-mailach nie było żadnych jego danych a korespondencja może być prowadzona wyłącznie przez komunikator internetowy, osobiste spotkanie (...)

 • Postępowanie mediacyjne w sprawach nieletnich20 Sierpnia 2017

  informuje o przysługujących uprawnieniach. Jeżeli nieletni sprawca i pokrzywdzony decydują się na udział w mediacji, to wybierają sposób jej prowadzenia w postaci bezpośredniej (spotkanie (...)

 • Spółka za granicą? Jaką spółkę wybrać LTD, GmbH czy UG?18 Stycznia 2016

  wysokości 25 000 euro będzie to więc około 1300 euro. Przynajmniej połowa kapitału zakładowego, czyli 12 500 euro, musi być wpłacona do momentu wpisania spółki do rejestru. Spotkanie z udziałowcami

 • Oferujesz produkty w sprzedaży wysyłkowej? - dowiedz się więcej o umowach zawieranych na odległość25 Kwietnia 2012

    Co rozumiemy pod pojęciem "umowa zawierana na odległość"? Umowę zawieraną na odległość cechują następujące elementy: brak jednoczesnej obecności obu stron - nie jest to spotkanie w cztery

 • Przestępstwo oszustwa popełnione przez funkcjonariusza publicznego - opinia prawna18 Sierpnia 2010

  celu doprowadzenie do kompromisu w innych spornych kwestiach dotyczących wzajemnych rozliczeń. MZBM pisemnie zaproponował spotkanie i wyznaczył termin. Spotykaliśmy się trzykrotnie omawiając nasze (...)

 • Jak zainicjować wymeldowanie z urzędu - opinia prawna8 Sierpnia 2005

  spotkania Państwa. To spotkanie to nic innego jak rozprawa administracyjna, regulowana przepisami kodeksu postępowania administracyjnego. Rozprawa administracyjna Zgodnie z artykułem 89 kodeksu postępowania

 • Grzywna za jeden sms – opinia prawna17 Lutego 2005

  mnie do kontaktów z tą osoba, a wiadomość ta była kontekstem do przeprowadzonej rozmowy z prośbą o spotkanie i jest to nieuniknione, bo mieszkamy w małej społeczności liczącej niecałe 20 tys. (...)

 • Europejskie Rady Zakładowe w Polsce9 Grudnia 2004

  centralnego odnośnie Europejskiej Rady Zakładowej? Zarząd centralny organizuje co najmniej raz w roku spotkanie z europejską radą zakładową w celu przedstawienia informacji o sytuacji gospodarczej (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 1 - 20r)20 Sierpnia 2007

  organizować spotkanie uzgodnieniowe.§ 3. Ze spotkania uzgodnieniowego sporządza się protokół. Przebieg spotkania uzgodnieniowego może być ponadto utrwalony za pomocą aparatury rejestrującej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odebranie praw

  Witam, jakie są róznice pomiędzy odebraniem raw rodzicielskich a ich ograniczeniem? I jakie są przesłanki do tych wniosków? Witam! nie wiem jak zaczac (...)

 • Widzenia z dzieckiem?

  Witam! Mam wielki problem, dokładniej chodzi o to, iż z moją byłą narzeczona mamy synka ma już prawie 3 latka, a osobiście odkąd się narodził (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane