Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nakładanie kar administracyjnych19 Czerwca 2017

  administracyjnych?  Nowelizacja K.p.a. wprowadziła także zasadę, zgodnie z którą w przypadku, gdy do naruszenia prawa doszło wskutek działania siły wyższej, strona nie podlega ukaraniu (...)

 • Nadchodzą ważne zmiany dla przedsiębiorców!9 Marca 2009

  przebywających legalnie w Polsce, których np. małżonkowie mają tu prawo wykonywać działalność gospodarczą. Nowelizacja umożliwi podjęcie działalności gos­podarczej przez członka (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I7 Sierpnia 2007

  recydywistów penitencjarnych, 4) zakładach karnych dla odbywających karę aresztu wojskowego. Art. 70. § 1. Zakłady karne wymienione w art. 69 mogą być organizowane jako: 1) zakłady karne (...)

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych22 Stycznia 2009

  Rzeczypospolitej Polskiej na nie powróciła,  3) nie została orzeczona kara pozbawienia wolności albo inny środek polegający na pozbawieniu wolności,  4) postępowanie karne nie wiąże (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych9 Sierpnia 2007

  egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni, nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przekształca się w prawo (...)

 • Konto punktów karnych - kiedy się opróżni?16 Listopada 2019

  punkty karne to te, które mamy na koncie. Wyjątkowo punkty karne nie znikną z Twojego konta w dwóch przypadkach – jeżeli suma Twoich tymczasowych punktów karnych i aktywnych

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami22 Października 2007

  ; ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze; zmiana wynika z faktu, że w art. 65 ustawy – Prawo lotnicze zawarto zamknięty katalog podmiotów, które mogą być właścicielami

 • Kiedy może nastąpić warunkowe umorzenie postępowania karnego?27 Sierpnia 2009

  może okazać się udana (wówczas postępowanie nie zostanie nigdy podjęte) albo nieudana (wówczas postępowanie karne zostanie podjęte - zobacz dalej). Kiedy sąd podejmie postępowanie (...)

 • Sądy 24-godzinne16 Sierpnia 2007

  organizacyjnych prokuratury (Dz. U. 2007 r., Nr 38, poz. 250)     sądy 24-godzinne, postępowanie przyspieszone, nowelizacja kodeksu postępowania karnego, postępowanie karne, kodeks (...)

 • Proces karny i postępowanie cywilne - wzajemne zależności20 Grudnia 2016

  (Dz. U. z 2016 r. poz. 1822) postępowanie karne, postępowanie cywilne, roszczenia majątkowe wynikające z przestępstwa, dochodzenie roszczeń, proces karny, oskarżony, pokrzywdzony, powód cywilny

 • CEPiK po zmianach13 Grudnia 2017

  pracy i szkoły.Skorzystaj z usługi. Punkty karne online E-usługa "Sprawdź swoje punkty karne" to możliwość kontroli posiadanych punktów karnych bez wychodzenia z domu i za darmo. (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...10 Września 2017

  dokumentów dodatkowych do wniosku, jeśli chcemy ustalić samo prawo do emerytury. Jeśli natomiast chcemy ustalić prawo i wypłatę świadczenia, wówczas musimy do wniosku dołączyć (...)

 • Co przynosi Pakiet Przyjazne Prawo?29 Sierpnia 2019

  okresu na składanie oświadczeń przez odbiorców końcowych energii elektrycznej. Nowelizacja przewiduje także ograniczenie obowiązków administracyjnych, w tym m.in. ograniczenie obowiązkó

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?10 Maja 2010

  terytorialnie ograniczonym zakresie działania. Prawo miejscowe określa powinności, uprawnienia dla ogółu mieszkańców danego terenu. Prawo miejscowe nie stanowi wyłomu (wyjątku (...)

 • Nowelizacja ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowalne - ułatwienia dla inwestorów? 7 Maja 2015

  Nowelizacja ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowalne (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.) wprowadza szereg zmian w przepisach, mających na celu przyspieszenie procedur

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)27 Sierpnia 2007

  wolnym od zajęć dydaktycznych. 2. Nauczyciel akademicki uzyskuje prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego w ostatnim dniu poprzedzającym letnią przerwę w zajęciach dydaktycznych, a prawo (...)

 • I - Kodeks postępowania karnego - Przepisy wstępne. Sąd. Strony22 Stycznia 2009

  prawomocnym wyrokiem. § 2. Nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego. Art. 6. Oskarżonemu przysługuje prawo do obrony, w tym prawo do korzystania z pomocy (...)

 • Jak przejść na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.?21 Czerwca 2017

  ). Jeśli 1 października 2017 r. będziesz miała ustalone prawo do okresowej emerytury kapitałowej, to ZUS poinformuje Cię o tym, że: zachowasz prawo do tego świadczenia do dnia, (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)4 Marca 2004

  ubezpieczeniaa społecznego w razie choroby i macierzyństwa, f) posłom i senatorom, g) osobom, którym po dniu wejścia w życie ustawy ustalone zostało prawo do emerytury, renty, renty rodzinnej, renty (...)

 • Nowe ułatwienia dla funduszy inwestycyjnych15 Stycznia 2009

  ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym (Dz. U. 2008 r., Nr 231, poz. 1546). fundusze inwestycyjne, Prawo bankowe, towarzystwo funduszy inwestycyjnych, zarządzanie portfelami instrumentów

 • Jak tanio wykupić mieszkanie spółdzielcze?31 Lipca 2007

  , wkład, umowa przeniesienia własności lokalu mieszkalnego, walne zgromadzenie spółdzielni mieszkaniowej, spółdzielcze prawo

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II7 Sierpnia 2007

  . § 1. Osobie pozbawionej wolności, w razie choroby uniemożliwiającej stawiennictwo w postępowaniu prowadzonym przez sąd lub organ prowadzący postępowanie karne, na podstawie Kodeksu postępowania (...)

 • Oświata po zmianach25 Sierpnia 2009

  oraz ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich (Dz.U. 2008 r., Nr 145, poz. 917) nauczyciele, oświata, nowelizacja, uczniowie, obowiązek szkolny, podręczniki, nieletni, nadzór pedagogiczny, szkoły

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty28 Kwietnia 2018

  z dnia 30 czerwca 2000 r. - Prawo własności przemysłowej. Z uwagi na fakt, iż ograniczenie dotyczy (wszelkiego rodzaju) opłat i należności za korzystanie lub prawo do korzystania z praw i (...)

 • Jakie są prawa i obowiązki pokrzywdzonego w postępowaniu karnym?19 Kwietnia 2017

  karze) złożyć wniosek do sądu o wymierzenie określonej kary. Masz wtedy prawo się na nią nie zgodzić. Masz prawo do złożenia wniosku o otrzymywanie informacji o dacie i miejscu rozprawy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Pomówienie (zla opinia o pracowniku)

  Krótko chce przedstawić problem otóż: Została wydana opinia przez mojego przełozonego (kierownika) o mnie, w mojm przekonaniu bardzo krzywdząca (...)

 • Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

  Prosze o pomoc osoby bedace na aplikacji radcowskiej lub zorientowane w tym temacie powiedzcie mi prosze z jakich dziedzin prawnych mam sie uczyc, czy (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.