do zasiłku wskazuje płatnika składek zobowiązanego do naliczenia i wypłaty podwyższenia zasiłku. Jeżeli jednym z płatników zasiłku macierzyńskiego jest ZUS, (...)
. W razie, gdy niewypłacenie zasiłku w całości bądź w części było następstwem błędu płatnika składek zobowiązanego do wypłaty zasiłku albo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, (...)
dobrowolnie ubezpieczeniem chorobowym albo zapewniającą prawo do świadczeń za okres niezdolności do pracy z powodu choroby; 3) nie nabyła prawa do zasiłku (...)
prawo do zasiłku powinniśmy wrócić do kraju. Inaczej stracimy prawo do świadczenia. Piotr Nowakowski utracił pracę w Polsce. Powiatowy urząd pracy przyznał (...)
zasiłku dla bezrobotnych, albo masz na utrzymaniu co najmniej jedno dziecko w wieku do 15 lat, a małżonek jest także osobą bezrobotną i utracił prawo do zasiłku dla (...)
z tytułu bezrobocia obowiązuje prawo do sumowania okresów zatrudnienia i ubezpieczenia we wszystkich krajach UE i EOG, a także Szwajcarii. Oznacza to, że do okresu uprawniającego (...)
świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. 2005 r., Nr 31, poz. 267, ze zm.) por.: www.zus.pl zasiłek opiekuńczy, prawo do (...)
chorobowych, to do podstawy wymiaru zasiłku przyjmuje się te składniki w wysokości wypłaconej za poprzednie okresy. W tym przypadku podstawy wymiaru zasiłku nie przelicza się ponownie. Do (...)
na podstawie Kodeksu pracy została przedłużona do dnia porodu - przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego po ustaniu ubezpieczenia. W przypadku, gdy prawo do zasiłku (...)
. Należną kwotę dodatku zaokrągla się do 10 groszy w górę.6. W przypadku zbiegu prawa do dodatku, o którym mowa w ust. 1, z prawem do dodatku, o którym mowa w Art. 11, przysługuje (...)
;Bezrobotnemu, którego okres uprawniający do zasiłku wynosi co najmniej 20 lat, przysługuje zasiłek w wysokości 120% kwoty zasiłku. Do okresu uprawniającego do zasiłku, (...)
TK akt K 27/13, świadczenie rodzicielskie. ##baner## Przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego uzależnione jest m.in. od spełnienia kryterium dochodowego.Osoba mająca prawo do (...)
w czasie dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego, to masz prawo do zasiłku chorobowego dopiero po upływie 90 dni tego ubezpieczenia. Jest to tzw. okres wyczekiwania na zasiłek chorobowy. (...)
pracy przeprowadzanej przez płatnika zasiłku. W razie przerwy w niezdolności do pracy i powstania po przerwie niezdolności do pracy z innej przyczyny, powstaje prawo do nowego (...)
niepełnosprawnego oraz świadczenia pielęgnacyjnego, prawo do tych świadczeń ustala się na okres zasiłkowy, chyba że orzeczenie o niepełnosprawności zostało wydane na czas określony. Wówczas (...)
pokrycie wydatków na utrzymanie dziecka.Prawo do zasiłku rodzinnego i dodatków do tego zasiłku przysługuje: rodzicom, jednemu z rodziców albo opiekunowi (...)
rentach z FUS.2. Decyzje w sprawach zasiłku pogrzebowego wydają i zasiłki te wypłacają organy rentowe.3. W razie zbiegu prawa do zasiłku pogrzebowego na podstawie ustawy z prawem do (...)
pracy, za który pracownik nie zachowuje prawa do wynagrodzenia (art. 63[2] § 8 k.p.). Prawo do zasiłku chorobowego w przypadku śmierci pracodawcy Zgodnie z nowym przepisem (...)
do pracy płatnik składek wypełnia tylko dane do pkt 1. Postępowanie o zasiłek chorobowy przysługujący osobom uprawnionym do zasiłku za okres po ustaniu tytułu ubezpieczenia (...)
się, uzyskany w roku kalendarzowym, poprzedzającym okres zasiłkowy (jest to okres od 1 listopada do 31 października następnego roku, na jaki ustala się prawo do zasiłku). Czy (...)
niego nie potrąca. Po rozwiązaniu umowy o pracę ustaje prawo do urlopu wychowawczego, a w konsekwencji tego także do zasiłku wychowawczego. Przy ustalaniu prawa do zasiłku (...)
wynagrodzenia za czas choroby pracownik nabywa od chwili zatrudnienia, natomiast prawo do zasiłku chorobowego powstaje dopiero z 31 dniem nieprzerwanego okresu trwania ubezpieczenia chorobowego. (...)
. Komu przysługuje zasiłek rodzinny? Prawo do zasiłku rodzinnego i dodatków do tego zasiłku przysługuje: rodzicom, jednemu z rodziców albo opiekunowi (...)
zasady ustalania prawa do rent z tytułu inwalidztwa (niezdolności do pracy). Zasady ustalania prawa do renty z tytułu inwalidztwa (niezdolności do pracy) oraz obliczania jej wysokości (...)
), prawo do zasiłku ustala i zasiłek wypłaca ZUS. Kwota należnego zasiłku jest zależna od wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłaszanego dla celów (...)
Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.
dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy
Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)
CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)
umowa na okres probny a ciaza?
witam od pracodawcy otrzymalam umowe na okres próbny ktora zakonczy sie okolo 7 listopada okazalo sie w tym czasie ze jestem w ciazy konkretnie 4 miesiac (...)
Witam Mam takie pytanie syn moj 5.03.skonczyl 21 lat i w czerwcu 2004r konczy szkołe srednia do kwietnia wypłacał mi ZUS rodzinne bo jestem na rencje (...)
wypowiedzenie, a prawo do zasiłku
Witam serdecznie. Chciałam się dowiedzieć czy przysługuje mi w mojej sytuacji prawo do zasiłku. Od 4.01.2012 pracowałam na pełnym etacie, na umowie (...)
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.