Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?10 Września 2017

  do zasiłku wskazuje płatnika składek zobowiązanego do naliczenia i wypłaty podwyższenia zasiłku. Jeżeli jednym z płatników zasiłku macierzyńskiego jest ZUS, (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?13 Września 2017

  . W razie, gdy niewypłacenie zasiłku w całości bądź w części było następstwem błędu płatnika składek zobowiązanego do wypłaty zasiłku albo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa27 Sierpnia 2007

  dobrowolnie ubezpieczeniem chorobowym albo zapewniającą prawo do świadczeń za okres niezdolności do pracy z powodu choroby;   3) nie nabyła prawa do zasiłku (...)

 • Koordynacja świadczeń z tytułu bezrobocia w ramach UE5 Maja 2009

  prawo do zasiłku powinniśmy wrócić do kraju. Inaczej stracimy prawo do świadczenia. Piotr Nowakowski utracił pracę w Polsce. Powiatowy urząd pracy przyznał (...)

 • Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?20 Października 2017

  zasiłku dla bezrobotnych, albo masz na utrzymaniu co najmniej jedno dziecko w wieku do 15 lat, a małżonek jest także osobą bezrobotną i utracił prawo do zasiłku dla (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę9 Kwietnia 2019

  niezdolności, tj. od 3 września do 5 października ma prawo do wynagrodzenia za czas choroby, a począwszy od 34 dnia niezdolności, tj. od 6 do 8 października - prawo do (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą17 Lipca 2009

  z tytułu bezrobocia obowiązuje prawo do sumowania okresów zatrudnienia i ubezpieczenia we wszystkich krajach UE i EOG, a także Szwajcarii. Oznacza to, że do okresu uprawniającego (...)

 • Odzyskaj zasiłek opiekuńczy!4 Kwietnia 2007

  świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. 2005 r., Nr 31, poz. 267, ze zm.)   por.: www.zus.pl zasiłek opiekuńczy, prawo do (...)

 • Dla kogo zasiłek wyrównawczy?13 Września 2017

  chorobowych, to do podstawy wymiaru zasiłku przyjmuje się te składniki w wysokości wypłaconej za  poprzednie okresy. W tym przypadku podstawy wymiaru zasiłku nie przelicza się ponownie. Do (...)

 • Zasiłek macierzyński - Kiedy przysługuje i ile wynosi zasiłek macierzyński10 Grudnia 2013

  na podstawie Kodeksu pracy została przedłużona do dnia porodu - przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego po ustaniu ubezpieczenia. W przypadku, gdy prawo do zasiłku (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)4 Marca 2004

  . Należną kwotę dodatku zaokrągla się do 10 groszy w górę.6. W przypadku zbiegu prawa do dodatku, o którym mowa w ust. 1, z prawem do dodatku, o którym mowa w Art. 11, przysługuje (...)

 • Prawa i obowiązki bezrobotnego12 Września 2017

  ;Bezrobotnemu, którego okres uprawniający do zasiłku wynosi co najmniej 20 lat, przysługuje zasiłek w wysokości 120% kwoty zasiłku. Do okresu uprawniającego do zasiłku, (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?21 Grudnia 2018

  TK akt K 27/13, świadczenie rodzicielskie.  ##baner## Przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego uzależnione jest m.in. od spełnienia kryterium dochodowego.Osoba mająca prawo do (...)

 • Jeżeli masz zaległości w opłacaniu składek, możesz stracić prawo do zasiłku 29 Grudnia 2017

  w czasie dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego, to masz prawo do zasiłku chorobowego dopiero po upływie 90 dni tego ubezpieczenia. Jest to tzw. okres wyczekiwania na zasiłek chorobowy. (...)

 • Kto może dostać zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego?0 0

  pracy przeprowadzanej przez płatnika zasiłku. W razie przerwy w niezdolności do pracy i powstania po przerwie niezdolności do pracy z innej przyczyny, powstaje prawo do nowego (...)

 • Kto i w jakiej procedurze wypłaca świadczenia rodzinne?7 Stycznia 2005

  niepełnosprawnego oraz świadczenia pielęgnacyjnego, prawo do tych świadczeń ustala się na okres zasiłkowy, chyba że orzeczenie o niepełnosprawności zostało wydane na czas określony. Wówczas (...)

 • Dla kogo zasiłek rodzinny?26 Maja 2017

  pokrycie wydatków na utrzymanie dziecka.Prawo do zasiłku rodzinnego i dodatków do tego zasiłku przysługuje:   rodzicom, jednemu z rodziców albo opiekunowi (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych16 Lipca 2004

  rentach z FUS.2. Decyzje w sprawach zasiłku pogrzebowego wydają i zasiłki te wypłacają organy rentowe.3. W razie zbiegu prawa do zasiłku pogrzebowego na podstawie ustawy z prawem do (...)

 • Zarząd sukcesyjny a umowy z pracownikami23 Października 2018

  pracy, za który pracownik nie zachowuje prawa do wynagrodzenia (art. 63[2] § 8 k.p.). Prawo do zasiłku chorobowego w przypadku śmierci pracodawcy Zgodnie z nowym przepisem (...)

 • Jakie dokumenty stanowią podstawę prawa do zasiłku chorobowego?18 Grudnia 2017

  do pracy płatnik składek wypełnia tylko dane do pkt 1. Postępowanie o zasiłek chorobowy przysługujący osobom uprawnionym do zasiłku za okres po ustaniu tytułu ubezpieczenia (...)

 • Zasiłek rodzinny: komu przysługuje?12 Października 2012

  się, uzyskany w roku kalendarzowym, poprzedzającym okres zasiłkowy (jest to okres od 1 listopada do 31 października następnego roku, na jaki ustala się prawo do zasiłku).  Czy (...)

 • Zasady przyznawania zasiłku wychowawczego - stan prawny na dzień 21 sierpnia 2002 r.15 Października 2003

  niego nie potrąca. Po rozwiązaniu umowy o pracę ustaje prawo do urlopu wychowawczego, a w konsekwencji tego także do zasiłku wychowawczego. Przy ustalaniu prawa do zasiłku (...)

 • Zasady wypłacania wynagrodzenia i zasiłku chorobowego9 Czerwca 2011

  wynagrodzenia za czas choroby pracownik nabywa od chwili zatrudnienia, natomiast prawo do zasiłku chorobowego powstaje dopiero z 31 dniem nieprzerwanego okresu trwania ubezpieczenia chorobowego. (...)

 • Kto może otrzymywać zasiłek rodzinny?22 Września 2017

  . Komu przysługuje zasiłek rodzinny? Prawo do zasiłku rodzinnego i dodatków do tego zasiłku przysługuje: rodzicom, jednemu z rodziców albo opiekunowi (...)

 • Emerytura a praca za granicą8 Lutego 2018

  zasady ustalania prawa do rent z tytułu inwalidztwa (niezdolności do pracy). Zasady ustalania prawa do renty z tytułu inwalidztwa (niezdolności do pracy) oraz obliczania jej wysokości (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • umowa na okres probny a ciaza?

  witam od pracodawcy otrzymalam umowe na okres próbny ktora zakonczy sie okolo 7 listopada okazalo sie w tym czasie ze jestem w ciazy konkretnie 4 miesiac (...)

 • Zasiłek Rodzinny

  Witam Mam takie pytanie syn moj 5.03.skonczyl 21 lat i w czerwcu 2004r konczy szkołe srednia do kwietnia wypłacał mi ZUS rodzinne bo jestem na rencje (...)

 • wypowiedzenie, a prawo do zasiłku

  Witam serdecznie. Chciałam się dowiedzieć czy przysługuje mi w mojej sytuacji prawo do zasiłku. Od 4.01.2012 pracowałam na pełnym etacie, na umowie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane