Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • Nagroda jubileuszowa dla nauczyciela - opinia prawna3 Grudnia 2004

    nauczyciela do nagrody jubileuszowej zalicza się wszystkie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od (...)

  • Wynagrodzenie nauczyciela14 Grudnia 2004

    nagrody, a jeżeli jest to dla nauczyciela korzystniejsze - wynagrodzenie przysługujące mu w dniu jej wypłaty. W przypadku gdy nauczyciel nabył prawo do nagrody jubileuszowej będąc zatrudniony (...)

  • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)27 Sierpnia 2007

    obowiązków może ulec obniżeniu, a tymczasowo aresztowanego ulega ograniczeniu najwyżej do połowy, w zależności od stanu rodzinnego nauczyciela akademickiego, począwszy od pierwszego dnia (...)

  • Specyfika liczenia terminów w prawie pracy20 Września 2017

    . Przy użyciu tej metody, w naszym przykładzie, 20-letni okres pracy, uprawniający do nabycia nagrody jubileuszowej upływa z końcem 31 maja 2013 roku, a więc pracownikowi przysługiwałoby roszczenie (...)

  • Moc wiążąca układu zbiorowego pracy - opinia prawna5 Maja 2005

    przyznania nagrody jubileuszowej czyli do odmowy jej wypłaty. Prezes zarządu, o ile spełnia inne przesłanki wynikające z układu, winien taką nagrodę otrzymać. układy zbiorowe pracy, układ (...)

  • Co można potrącić z wynagrodzenia za pracę9 Kwietnia 2013

    emerytalnej i z tytułu rozwiązania stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracowników oraz nagrody jubileuszowej niebędącej premią. Ocena odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy (...)

  • Kodeks karny wykonawczy Cz. I7 Sierpnia 2007

    zwolnienie od reszty kary ograniczenia wolności złożonego przed upływem 3 miesięcy od wydania poprzedniego postanowienia w tym przedmiocie nie rozpoznaje się aż do upływu tego okresu.§ 3. (...)

  • Prawa i obowiązki nauczycieli akademickich14 Grudnia 2004

    z kierowaniem zespołem oraz radcy prawnemu. Kiedy nauczyciel akademicki jest uprawniony do nagrody jubileuszowej? Za wieloletnią pracę pracownik otrzymuje nagrody jubileuszowe w wysokości: za (...)

  • Majątek kawalerski i inne rzeczy, które nie są wspólne z żoną - stan prawny obowiązujący do 19 stycznia 2005 r.19 Stycznia 2005

    odrębnego, np. odsetki od kwoty pieniężnej należącej do jednego z małżonków, umieszczonej na lokacie w banku; honorarium dla twórcy z tytułu jego praw autorskich, odsetki od (...)

  • Z jaką częstotliwością pracodawca może dokonywać potrąceń z wynagrodzenia za pracę pracownika?23 Sierpnia 2013

    mogą być potrącane z wynagrodzenia za pracę niezależnie od wysokości tego wynagrodzenia, natomiast potrącenia na zaspokojenie innych należności mogą być dokonywane tylko wówczas, (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • NAGRODA JUBILEUSZOWA

    Zakład pracy w,którym pracuję wypłaca nagrodę za 15,20 i 25 lat pracy. Mnie jednak pominięto,ponieważ w dniu w,którym mijało mi 15 lat od rozpoczęcia (...)

  • Poradźcie...

    Proszę o radę... Żyłam w chorym związku - nie będę się na ten temat rozpisywała, bo to już na szczęście przeszłość. We wrześniu 98 r. odeszłam (...)

  • Prawo do nagrody jubileuszowej

    W moim zakladzie pracy,w regulaminie wynagrodzen,przewidziana jest nagroda jubileuszowa po 20 latach pracy. Pytanie:czy prawo do tej nagrody przedawnia (...)

  • doliczenie pracy w rolnictwie do stażu pracy

    Czy mogę zaliczyć do zakładowego stażu pracy (nabywając jednocześnie uprawnienia do nagrody jubileuszowej) okres pracy w gospodarstwie rolnym rodziców (...)

  • Świadczenie rehabilitacyjne

    Uległem wypadkowi w pracy,jestem na zwolnieniu lekarskim już 9 miesięcy,do tej pory nie odzyskałem w pełni zdrowia i jestem zmuszony przejść na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane