Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej28 Grudnia 2017

  o rachunkowości. Zaliczki na podatek dochodowy Jeżeli rozliczasz podatek na zasadach ogólnych, masz obowiązek wpłacać zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc, do 20. dnia miesiąca

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych13 Lipca 2007

  od nieruchomości; 2) podatek od środków transportowych; 3) podatek od posiadania psów; 4) opłatę targową; 5) opłatę miejscową; 5a)  (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)22 Października 2008

  od dochodów pracownika w sposób określony w art. 32 ust. 3, d) nie otrzymuje świadczeń pieniężnych od organu zatrudnienia lub od biura terenowego Funduszu Gwarantowanych (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia27 Kwietnia 2017

  naliczonego od sumy dochodów odejmuje podatek zapłacony w drugim państwie. W Polsce podatek zapłacony za granicą podlega więc odliczeniu od podatku obliczonego od (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)20 Sierpnia 2007

  postępowania;  7a) za okres od dnia następnego po upływie dwóch lat od dnia złożenia deklaracji, od zaległości związanych z popełnionymi w deklaracji błędami rachunkowymi lub (...)

 • Stawka i koszty zryczałtowane w PIT po zmianach17 Października 2019

  – kwota zaliczek na podatek zapłacona za miesiące od stycznia do sierpnia 2019 r. 7 912 zł – kwota zaliczki na podatek za wrzesień 2019 r. po zaokrągleniu do pełnych złotych IV. (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych8 Lipca 2017

  od usługi budowlanej zgodnie z mechanizmem odwróconego obciążenia? Do rozliczenia podatku od takiej transakcji przy zastosowaniu mechanizmu odwróconego obciążenia obowiązane są (...)

 • Podatek dochodowy - Opodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych16 Kwietnia 2017

  . 30b ustawy, 19% podatek od dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit.a)-c) ustawy, 19% podatek od dochodów (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?20 Grudnia 2017

  środków publicznych, Dz.U. z 2017 r. poz. 1938, z późn. zm.), zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych (art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym (...)

 • Trendy w opodatkowaniu nieruchomości w państwach członkowskich Unii Europejskiej31 Lipca 2015

  wynosi od 0,2–2,5% w zależności od wartości netto składników majątku podlegających opodatkowaniu, zgodnie z poniższą tabelą: Podatek od majątku podlega pewnym (...)

 • Podatek u źródła (WHT)21 Stycznia 2019

  Czym jest WHT oraz jakich przychodów dotyczy? Podatek u źródła (WHT) - czyli co? Podatek u źródła to podatek dochodowy (od osób prawnych i od osób (...)

 • Leasing w podatku VAT16 Września 2006

  podatek naliczony:jeżeli podatnik zwolniony jest od podatku od towarów i usług lub nabył towary i usługi w celu wytworzenia albo odprzedaży towarów lub świadczenia usług (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em1 Lutego 2007

  odpowiednią stawkę krajową. W tej sytuacji podatnik będzie musiał zapłacić podatek, który odzyska dopiero po otrzymaniu dokumentu. Niestety, aby odzyskać zapłacony podatek, podatnik będzie (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!24 Września 2008

  .), Chile (od 1 stycznia 2004 r.), z Danią, Egiptem, Finlandią, Gruzją (od 1 stycznia 2007 r.), Holandią (od 1 stycznia 2004 r.), Iranem (od 1 stycznia 2007 r.), Islandią, Kazachstanem, (...)

 • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych28 Sierpnia 2007

  kapitałowej lub od jego podwyższenia;  7)  podatek od towarów i usług - podatek od towarów i usług w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku (...)

 • Zasady ogólne według progresywnej skali podatkowej 8 Marca 2017

  opłacania zaliczki na podatek w systemie kwartalnym. Zaliczki kwartalne oblicza się narastająco, a więc od dochodu osiągniętego od początku roku. Do urzędu wpłaca się różnicę (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT12 Listopada 2006

  nabywaniu środków transportu  W wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów podatek rozlicza podatnik będący nabywcą towaru. W zasadzie podatek ten jest od podatnika niezależny, ponieważ (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi3 Kwietnia 2008

  ; a podatek VAT: 822,30 zł (4.560 zł x 22 / 122).Gdyby podatek akcyzowy stanowił element ceny nabycia, wówczas podatek VAT w systemie marży wyniósłby o wiele mniej (9.000 (...)

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT28 Stycznia 2009

  wybudowanych od początku 2009 r. Ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz (...)

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku14 Października 2006

  ;okazać się jednak o wiele tańszy niż podatek dochodowy, ponieważ będzie obliczany od tonażu statku, niezależnie od przewożonego towaru. Podatek tonażowy jest stosowany przez (...)

 • Ustawa o podatku rolnym20 Sierpnia 2007

  prawo do odliczenia od podatku rolnego niewykorzystanej kwoty ulgi inwestycyjnej w przypadku sprzedaży obiektów i urządzeń, od których przyznana została ta ulga, lub przeznaczenia ich na inne (...)

 • Jak wykazać podatek w zeznaniu rocznym PIT-37?1 Kwietnia 2009

  dochodów tych osób. Podatek od tej kwoty również mnoży się jednak x 2.  Pamietaj, że: Jeżeli podatnik albo jego małżonek rozlicza podatek dochodowy z działalności (...)

 • Wygrałeś? Podziel się z fiskusem!18 Marca 2009

  podatkiem od gier, są obowiązane do obliczania i wpłacania podatku od gier za okresy miesięczne. Podatek od gier jest wpłacany na rachunek właściwego urzędu skarbowego w terminie (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?22 Sierpnia 2017

  ubezpieczeniami, nie wcześniej jednak niż od dnia, w którym wniosek został złożony. Ubezpieczenia te ustają: od dnia wskazanego we wniosku o wyłączenie z tych ubezpieczeń, nie (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)22 Października 2008

  - od 1 sztuki pisklęcia uzyskanego z wylęgu, 4) zwierząt laboratoryjnych - od 1 sztuki sprzedanych zwierząt - na podstawie zawartych umów dla potrzeb laboratoryjnych, badań i doświadczeń

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • oszukanie stazysty !!!!

  Od 1 czerwca jestem na stazu absolwenckim, mam 26 lat i skonczylam studia, jednak umowe podpisano ze mna 31 maja, gdyz jak stwierdzono na podstawie nowej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.