Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)20 Sierpnia 2007

  ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym, może: 1) odroczyć termin płatności podatku lub rozłożyć zapłatę podatku na raty;  2) odroczyć lub rozłożyć na raty (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)26 Sierpnia 2008

  ugodą lub uchwałą o scaleniu i podziale nieruchomości, o których mowa w ust. 3. W razie ustanowienia na nieruchomości ograniczonych praw rzeczowych decyzja o ustaleniu opłaty (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)4 Marca 2004

  wypłacały ośrodki pomocy społecznej, c) osobom ubiegającym się o dodatki, o których mowa w Art. 10-12, lub o świadczenie pielęgnacyjne, o którym mowa w Art. 17, d) osobom zatrudnionym (...)

 • Prawo o postępowaniu układowym16 Września 2004

  układowe mogą obejmować tylko: 1) odroczenie spłaty długów; 2) rozłożenie spłaty długów na raty; 3) zmniejszenie sumy długów, przy czym dopuszczalne jest również i rozłożenie na (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III7 Sierpnia 2007

  zmianę okresu próby w sprawach dotyczących wykonywania postanowienia o warunkowym zwolnieniu, 3) składanie wniosków o ustanowienie, rozszerzenie lub zmianę obowiązków w okresie próby, (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?12 Września 2016

  wyniku prowadzenia mediacji na podstawie umowy o mediację Skarga na orzeczenie referendarza sądowego o odmowie zwolnienia od kosztów sądowych lub o odmowie ustanowienia (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em1 Lutego 2007

  również kwota otrzymanych zaliczek, zadatków, przedpłat lub rat, pomniejszona o przypadającą od nich kwotę podatku. Dotyczy to również otrzymanych zaliczek na dotacje, subwencje i na (...)

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej6 Maja 2010

  elektrycznych zgadza się z tym, co wskazano na planie;wszystkie odpływy i dopływy wody zostały zaznaczone na planie;rozmieszczenie instalacji gazowej oraz wodno-kanalizacyjnej jest takie samo (...)

 • Jak uzyskać zaświadczenie od organu podatkowego?11 Grudnia 2011

  rozłożona na raty.  Jeżeli zapłata zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę została odroczona lub rozłożona na raty, uznaje się, że podatnik, płatnik lub (...)

 • Kara grzywny za mail bez zgody adresata – opinia prawna8 Marca 2005

  gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;9) podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia, na podstawie (...)

 • E-składka w 2018 r.29 Września 2017

  ; Możesz złożyć do ZUS wniosek o ustalenie salda na Twoim koncie. Informację taką znajdziesz także na swoim koncie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jak rozłożyć zaległości (...)

 • Kto ma prawo Cię przeszukać lub wylegitymować?11 Lutego 2009

  złapał nas na jeździe autobusem czy tramwajem na gapę jesteśmy zobowiązani do przedstawienia dowodu osobistego. Nie ma jednak pasażer na jego żądanie obowiązku wysiadać z autobusu (...)

 • Umorzenie należności publiczno-prawnych, w kontekście koncepcji obejścia prawa podatkowego21 Marca 2012

  , że chodzi o takich przedsiębiorców, którzy są dopiero na etapie utraty zdolności do konkurowania na rynku i aktualnie występują u nich wymienione wyżej negatywne zjawiska (...)

 • PIT 2012. Liczysz na zwrot podatku? Zapłać mandat.20 Grudnia 2012

  prostu to zrobią i wyślą na nasz adres informację, że tak się właśnie stało. Pozwala na to ustawa o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Zgodnie z nią naczelnik urzędu skarbowego (...)

 • Propozycje układowe - stan prawny aktualny do dnia 30 września 2003 r.16 Grudnia 2003

  układowe mogą obejmować tylko: odroczenie spłaty długów, rozłożenie spłaty długów na raty, zmniejszenie sumy długów, przy czym dopuszczalne jest również i rozłożenie (...)

 • Niektóre prawa i obowiazki konsumentów przy sprzedaży konsumenckiej12 Maja 2011

  wskazujące także jego adres, datę sprzedaży, określenie towaru, a także ilość towaru oraz cenę. Jednakże przy specjalnych rodzajach sprzedaży, takich jak sprzedaż na raty, na przedpłatę, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Mandat karny kredytowany na raty

  Witam Około 3 tyg. temu otrzymałem mandat na dosc sporą kwote 400 zł ( jak na moje zarobki to niemalo ) ktory przyjąłem i podpisalem.Około 4 dni (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane