Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)20 Sierpnia 2007

  ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym, może: 1) odroczyć termin płatności podatku lub rozłożyć zapłatę podatku na raty;  2) odroczyć lub rozłożyć na raty (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)26 Sierpnia 2008

  ugodą lub uchwałą o scaleniu i podziale nieruchomości, o których mowa w ust. 3. W razie ustanowienia na nieruchomości ograniczonych praw rzeczowych decyzja o ustaleniu opłaty (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)4 Marca 2004

  wypłacały ośrodki pomocy społecznej, c) osobom ubiegającym się o dodatki, o których mowa w Art. 10-12, lub o świadczenie pielęgnacyjne, o którym mowa w Art. 17, d) osobom zatrudnionym (...)

 • Prawo o postępowaniu układowym16 Września 2004

  układowe mogą obejmować tylko: 1) odroczenie spłaty długów; 2) rozłożenie spłaty długów na raty; 3) zmniejszenie sumy długów, przy czym dopuszczalne jest również i rozłożenie na (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III7 Sierpnia 2007

  zmianę okresu próby w sprawach dotyczących wykonywania postanowienia o warunkowym zwolnieniu, 3) składanie wniosków o ustanowienie, rozszerzenie lub zmianę obowiązków w okresie próby, (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?12 Września 2016

  wyniku prowadzenia mediacji na podstawie umowy o mediację Skarga na orzeczenie referendarza sądowego o odmowie zwolnienia od kosztów sądowych lub o odmowie ustanowienia (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em1 Lutego 2007

  również kwota otrzymanych zaliczek, zadatków, przedpłat lub rat, pomniejszona o przypadającą od nich kwotę podatku. Dotyczy to również otrzymanych zaliczek na dotacje, subwencje i na (...)

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej6 Maja 2010

  2009 roku albo w ciągu dwóch lat od uzyskania pozwolenia na budowę. Termin wydzielenia odrębnych lokali i przeniesienia ich własności na nabywcę powinien być również określony (...)

 • Jak uzyskać zaświadczenie od organu podatkowego?11 Grudnia 2011

  rozłożona na raty.  Jeżeli zapłata zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę została odroczona lub rozłożona na raty, uznaje się, że podatnik, płatnik lub (...)

 • Kara grzywny za mail bez zgody adresata – opinia prawna8 Marca 2005

  przez osobę fizyczną. Zaświadczenie o niekaralności Zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym, w Rejestrze gromadzi się dane o osobach:1)  prawomocnie skazanych za (...)

 • E-składka w 2018 r.29 Września 2017

  ; Możesz złożyć do ZUS wniosek o ustalenie salda na Twoim koncie. Informację taką znajdziesz także na swoim koncie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jak rozłożyć zaległości (...)

 • Kto ma prawo Cię przeszukać lub wylegitymować?11 Lutego 2009

  na pociski gumowe? W razie niepodporządkowania się wydanym na podstawie prawa poleceniom organów Policji lub jej funkcjonariuszy, policjanci mogą stosować środki przymusu bezpośredniego (...)

 • Umorzenie należności publiczno-prawnych, w kontekście koncepcji obejścia prawa podatkowego21 Marca 2012

  , że chodzi o takich przedsiębiorców, którzy są dopiero na etapie utraty zdolności do konkurowania na rynku i aktualnie występują u nich wymienione wyżej negatywne zjawiska (...)

 • PIT 2012. Liczysz na zwrot podatku? Zapłać mandat.20 Grudnia 2012

  prostu to zrobią i wyślą na nasz adres informację, że tak się właśnie stało. Pozwala na to ustawa o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Zgodnie z nią naczelnik urzędu skarbowego (...)

 • Propozycje układowe - stan prawny aktualny do dnia 30 września 2003 r.16 Grudnia 2003

  propozycje układowe składane przez przedsiębiorstwa państwowe lub spółdzielnie mogą ponadto wskazywać na planowane przekształcenie przedsiębiorstwa państwowego w całości lub w części (...)

 • Niektóre prawa i obowiazki konsumentów przy sprzedaży konsumenckiej12 Maja 2011

  wskazujące także jego adres, datę sprzedaży, określenie towaru, a także ilość towaru oraz cenę. Jednakże przy specjalnych rodzajach sprzedaży, takich jak sprzedaż na raty, na przedpłatę, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Mandat karny kredytowany na raty

  Witam Około 3 tyg. temu otrzymałem mandat na dosc sporą kwote 400 zł ( jak na moje zarobki to niemalo ) ktory przyjąłem i podpisalem.Około 4 dni (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane