Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej6 Maja 2010

  , wielkość, rozkład, parametry techniczno-eksploatacyjne oraz wykończenie. Dodatkowo umowa może także zawierać parametry ewentualnych pomieszczeń pomocniczych i przynależnych. Pomieszczenie (...)

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT28 Stycznia 2009

  lub własnego pomieszczenia niemieszkalnego  - położonych w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego albo w

 • Jakie ogrzewanie i wentylację należy zapewnić w pomieszczeniach pracy?19 Maja 2017

  dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (t.j. Dz.U. 2003 r., Nr 169, poz. 1650, ze zm.) ogrzewanie, wentylacja, pomieszczenia pracy, bhp

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna5 Sierpnia 2005

  . Przed sądem sąsiad będzie jednak musiał udowodnić, że ogrodzenie zakłóca "korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2018 rok3 Lutego 2019

  , która wybudowała ten budynek w wykonywaniu działalności gospodarczej; e) nadbudowę lub rozbudowę budynku na cele mieszkalne;f) przebudowę strychu, suszarni albo przystosowanie innego pomieszczenia

 • Czy Naczelnik Urzędu Celnego ma obowiązek oceniać, czy towary mogą być dopuszczone do obrotu - opinia prawna7 Kwietnia 2006

  wyrobów o tym samym symbolu PKWiU i kodzie CN oraz posiadających te same parametry fizykochemiczne. Zgodnie z powyżej przytoczonym rozporządzeniem „szczegółowe warunki dotyczące (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe22 Stycznia 2009

  o ochronie nabywców prawa korzystania z budynku lub pomieszczenia mieszkalnego w oznaczonym czasie w każdym roku oraz o zmianie ustaw Kodeks cywilny, Kodeks wykroczeń i ustawy o księgach

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II7 Sierpnia 2007

  identyfikację osoby.§ 2. W wypadkach uzasadnionych względami porządku lub bezpieczeństwa skazany podlega kontroli osobistej. Z tych samych względów kontroli podlegają również cele i inne pomieszczenia, (...)

 • Ustawa o własności lokali4 Stycznia 2008

  ust. 1, powinny być w szczególności:    1) uchwalenie rocznego planu gospodarczego zarządu nieruchomością wspólną i opłat na pokrycie kosztów zarządu,    2) 

 • Działalność nierejestrowa w praktyce18 Października 2018

  działalnością. Przykład: Piotr Kwiatkowski w ramach działalności nierejestrowej dorywczo sprząta pomieszczenia magazynowe firmy ABC sp. z o.o. Ponieważ jego działalność polega na świadczeniu (...)

 • Jak udowodnić swoje prawo do spadku? - opinia prawna6 Lipca 2007

  - jeżeli ze względu na rodzaj rzeczy jest to w danym wypadku możliwe - wydzielenia części rzeczy np. pomieszczenia, do wyłącznego użytku (quoad usum - art. 201 k.c.). Realizacja tych uprawnień może (...)

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna29 Kwietnia 2005

  wyłącza takiego posiadania przez innych współwłaścicieli (art. 206 k.c.), albo domagać się - jeżeli ze względu na rodzaj rzeczy jest to w danym wypadku możliwe - wydzielenia części rzeczy np. pomieszczenia

 • Prawo bankowe14 Czerwca 2004

  ) pomieszczenia posiadające odpowiednie urządzenia techniczne, należycie zabezpieczające przechowywane w banku wartości, z uwzględnieniem zakresu i rodzaju prowadzonej działalności bankowej, 2) założyciele (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane