Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)4 Marca 2004

  dziecka w określonym wieku; 9) niepełnosprawnym dziecku - oznacza to dziecko w wieku do ukończenia 16 roku życia legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?22 Sierpnia 2017

  wymiaru składek stanowi przychód w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, osiągany z tytułu wykonywania umowy. Gdyby zaś odpłatność ta została (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?26 Czerwca 2017

  powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności o wydanie orzeczenia o wskazaniach do ulg i uprawnień. W orzeczeniu o wskazaniach do ulg i (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?21 Grudnia 2018

  rodzinnego o przysposobienie dziecka) w przypadku objęcia opieką dziecka w wieku do ukończenia 7. roku życia, a w przypadku dziecka, wobec którego podjęto (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?11 Kwietnia 2017

  dochodach Polaków, którzy wystąpią o 500 zł zasiłku na dziecko? Gromadzenie danych o dochodach będzie odbywało się w ten sam sposób, jak w przypadku (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe17 Października 2008

  , zgodnie z art. 508.Art. 567[2]. § 1. W sprawie o separację na zgodny wniosek małżonków oraz w sprawie o zniesienie separacji w razie (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców1 Września 2017

  przedszkolnym oraz w klasach I-III szkoły podstawowej nie może być większa niż 25. W przypadku uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi obowiązują inne reguły. Liczba (...)

 • Może zapisać dziecko do żłobka?13 Sierpnia 2017

  dziećmi w wieku do lat 3 nie pracowała z dziećmi w wieku do lat 3 przez okres co najmniej 6 miesięcy bezpośrednio przed podjęciem zatrudnienia jako opiekun, zobowiązana (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?13 Września 2017

  urzędowych tych państw. Opieka nad dzieckiem w wieku do lat 8 Dokumentami wymaganymi do wypłaty zasiłku opiekuńczego z powodu konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem w (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko - opinia prawna11 Maja 2010

  dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo. Ta zasada o charakterze ogólnym (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy26 Marca 2008

  oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński lub wydania zaświadczenia, o którym mowa w art. 41, a w razie wątpliwości zwróci się do sądu o (...)

 • Dzienny opiekun może zająć się dzieckiem29 Sierpnia 2017

  zobowiązana do odbycia 160-godzinnego szkolenia, którego zakres programowy został zawarty w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie zakresu programów (...)

 • Komu przysługuje zasiłek pielęgnacyjny?7 Marca 2005

  długotrwałą niezdolność do pracy w gospodarstwie rolnym i do samodzielnej egzystencji orzeczoną na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników (...)

 • Zarządzenia sądu przy nadużyciach władzy rodzicielskiej7 Czerwca 2013

  rodzicami i innymi osobami bliskimi, chyba że sąd postanowi inaczej;  podejmuje działania w celu powrotu dziecka do rodziny;  zapewnia dziecku dostęp do kształcenia dostosowanego (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa27 Sierpnia 2007

  świadczenia pieniężnego, określona w przepisach o służbie zastępczej, w miesiącu, w którym powstała niezdolność do pracy, po odliczeniach, o których mowa w art. (...)

 • Odpowiedzialność rodzica za długi pełnoletniego dziecka - opinia prawna23 Marca 2007

  rozumiane szerzej niż w przypadku, gdyby chodziło o innego krewnego pozostającego po prostu w niedostatku. Dziecko ma prawo do oczekiwania od rodziców pomocy i spełnienia obowiązku (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?21 Września 2017

  powinna być umieszczona w miejscu ogólnodostępnym, a w przypadku pacjentów którzy nie mogą się poruszać – w pomieszczeniu, gdzie znajduje się pacjent.Masz (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?12 Września 2016

  stanowi inaczej; ochronę niemajątkowych praw dochodzonych w postępowaniu grupowym. W sprawach o rozwód, o separację lub o unieważnienie małżeństwa, w (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”22 Sierpnia 2018

  dziecko nauki w szkole, niezależnie od wieku, w którym rozpoczęło ono naukę. Świadczenie dobry start przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia (...)

 • Dla kogo zasiłek rodzinny?26 Maja 2017

  (wzrost o 5 zł), 130 zł na dziecko w wieku 6-18 lat (wzrost o 6 zł), 140 zł na dziecko w wieku 19-23 lata (wzrost o 5 zł). Kto ma prawo do zasiłku (...)

 • Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?10 Września 2018

  , z uzyskiwanych zarobków, w takim zakresie, w jakim powinno przyczyniać się do pokrywania kosztów utrzymania rodziny, jeżeli mieszka u rodziców. Niekiedy (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody22 Stycznia 2009

  bliskim stosunku osobistym, jeżeli osoba taka wnosi o zwolnienie.  Art. 185a. § 1. W sprawach o przestępstwa określone w rozdziałach XXV XXVI Kodeksu karnego pokrzywdzonego, (...)

 • Oświata po zmianach25 Sierpnia 2009

  -konsultantów z Polski.  Bezpieczeństwo w szkole W celu poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz nauczycieli w czasie zajęć organizowanych przez szkołę, włożono (...)

 • Kto może otrzymywać zasiłek rodzinny?22 Września 2017

  Ile wynosi zasiłek rodzinny? Wysokość zasiłku rodzinnego wynosi miesięcznie: 95,00 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia; 124,00 zł na dziecko w (...)

 • Zabawki muszą być bezpieczne30 Maja 2018

  włożyć ją do woreczka do prania i prać w programie do prania delikatnych ubrań. Po wysuszeniu można wyszczotkować zabawkę miękką szczoteczką. W sytuacji, gdy pluszowa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

  bardzo duzo mowi sie o prawach ojca (glownie przez samych ojcow), natomiast nigdzie nie wspomina sie o obowiazkach ojcowskich po rozwodzie, dlaczego ojcowie (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane