Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę9 Kwietnia 2019

  zwolnienia lekarskiego od pracy z powodu choroby polega na ustaleniu, czy: w okresie zwolnienia lekarskiego pracownik nie wykonuje pracy zarobkowej, lub czy nie wykorzystuje (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.27 Maja 2018

  – poinformowanie o podjęciu (najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy) lub niepodjęciu pracy przez cudzoziemca (w terminie 7 dni od daty rozpoczęcia pracy wskazanej (...)

 • Przejęcie zakładu pracy a jego pracownicy27 Stycznia 2018

  nie przyjęcia przez tych pracowników zaproponowanych warunków pracy i płacy, bądź w przypadku niezłożenia stosownego oświadczenia w wyznaczonym terminie stosunek (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach27 Grudnia 2017

  jeśli w danym roku cudzoziemiec nie wykonywał pracy sezonowej. Czy po przedstawieniu dokumentów, o których mowa w art. 88p ust. 7 pkt 1 i 2, w jakiś sposób (...)

 • Złóż wniosek o 500+ 29 Sierpnia 2017

  znaczenia pozostaje np. fakt posiadania obywatelstwa polskiego, czy nawet posiadania formalnego meldunku w Polsce (istotne jest, że w przypadku pobytu za granicą w innym państwie (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?10 Września 2017

  , czy i w jakim wymiarze pracownik będzie wykonywał pracę w okresie wydłużonego urlopu rodzicielskiego. W przypadku gdy o wypłatę zasiłku macierzyńskiego za okres ustalony (...)

 • Jak wynagrodzić pracownika za godziny nadliczbowe?24 Września 2017

  pracy udzielonym pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub w święto, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, 50 % wynagrodzenia - za pracę (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy7 Października 2018

  zawodowe (np. regulowane postanowieniami układów zbiorowych pracy, porozumień zbiorowych, regulaminów pracy, statutów pracy, umów o (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych16 Lipca 2004

  , wypłaca się za miesiąc kalendarzowy, w terminie płatności wskazanym w zawiadomieniu organu rentowego.Art. 24. 1. Powiatowe urzędy pracy są obowiązane przekazać w terminie (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”22 Sierpnia 2018

  swoje serwisy to: Alior Bank SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)27 Sierpnia 2007

  kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym nastąpiło zawieszenie. W okresie zawieszenia w pełnieniu obowiązków nie przysługują dodatki do wynagrodzenia oraz wynagrodzenie (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.2 Października 2018

  lat pracy. Za pięć lat pracy w pełnym wymiarze czasu pracy (1978 –1982 r.) nie ma dokumentów, które potwierdzą wysokość jego zarobków. (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?20 Kwietnia 2009

  podawania napojów alkoholowych zawierających więcej niż 18 % w ośrodkach szkoleniowych czy w domach wypoczynkowych z naruszeniem zakazów;nieprzestrzegania określonych (...)

 • Praca za granicą26 Maja 2017

  ) związanych z kierowaniem do pracy oraz podjęciem i wykonywaniem pracy za granicą.Od osób kierowanych do pracy za granicę zabronione jest pobieranie przedpłat, kaucji (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?13 Września 2017

  usprawiedliwioną nieobecnością w pracy w okresie, za który są wypłacane, stosuje się zasadę uzupełnienia zgodnie z wcześniej podanymi zasadami dot. składników (...)

 • Czym jest informacja publiczna?1 Czerwca 2017

  wynik takich działań, wszelkie projekty i sformalizowane propozycje tworzone w toku działań. Również w przypadku zlecania wykonania określonych dokumentów czy materiałów

 • Emerytura a praca za granicą8 Lutego 2018

  ustawodawstwu osoba podlegała w chwili zajścia wypadku przy pracy lub w momencie powstania choroby zawodowej. Przykład: Zainteresowany był zatrudniony kolejno: - w Norwegii (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty28 Kwietnia 2018

  instrumentów finansowych oraz świadczeń o podobnym charakterze. Wynikające z przepisów ograniczenie w zaliczaniu wskazanych kosztów do kosztów (...)

 • Forma dokumentacji pracowniczej od 2019 r. 4 Października 2018

  dokumentację dotyczącą podejrzeń o choroby zawodowe, chorób zawodowych, wypadków przy pracy oraz wypadków w drodze do pracy i z pracy oraz świadczeń (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą17 Lipca 2009

  ;tko pracował w Polsce, ZUS doliczy mu okresy opłacania składek na ubezpieczenie za granicą, Jeśli ktoś za krótko pracował za granicą, odpowiednik ZUS za granicą (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracodawców22 Stycznia 2019

  kapitałowym oraz za zawarcie z nią umów w imieniu swoich pracowników. Dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie podmiotów zatrudniających i zrozumienie (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II7 Sierpnia 2007

  Więziennej.§ 3. W celu przyuczenia do wykonywania pracy skazanemu, za jego pisemną zgodą, można zezwolić na wykonywanie nieodpłatnej pracy w przywięziennych zakładach (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć12 Września 2018

  pracy. Sposoby rozwiązania umowy o pracę W celu uelastycznienia prawa pracy i ochrony interesów zarówno pracowników, jak i pracodawców, (...)

 • Przetwarzanie danych przy rekrutacji pracowników a RODO5 Października 2018

  kandydatem, aby otrzymać ewentualną zgodę kandydata na przetwarzanie jego danych osobowych zawartych w takiej dokumentacji dla celów przyszłych naborów na wolne stanowiska (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)22 Października 2008

  przychodów z tytułów określonych w art. 12 oraz od zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, wypłacanych przez tych płatników: 1) (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.