Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT25 Lutego 2009

  podatku VAT od paliwa jest dokonywane prawidłowo.   Pamiętaj, że: Jedynie w przypadku pojazdów nabytych przed dniem 1.06.2005 r. zaświadczenie takie należało zdobyć (...)

 • Odliczanie podatku VAT od paliwa i części - stan prawny do 22 sierpnia 2005 r.19 Września 2011

  zmieniającej ustawę o VAT, na potrzeby art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT (a więc przepisu zabraniającego odliczania podatku od paliwa do samochodów osobowych), w stosunku (...)

 • Leasing w podatku VAT16 Września 2006

  świadectwa homologacji, wydawanych zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym, wynikało takie przeznaczenie.Odliczanie podatku od paliwa oraz części samochodowych Odliczenia podatku VAT (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji14 Maja 2006

  , jaki obowiązywał od wejścia Polski do Unii Europejskiej do czasu ostatniej, niedawnej nowelizacji ustawy o VAT. Omówione zostaną również niektóre nowe zasady, obowiązujące (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?25 Stycznia 2008

  ., w związku z zaistniałymi do dnia 31 grudnia 2007 r. okolicznościami powodującymi utratę prawa do zwolnienia, innymi niż wyznaczony przepisami określony termin obowiązywania zwolnienia do (...)

 • Nowe zasady odliczania VAT od paliwa i nowych samochodów 17 Maja 2010

  których podatnik nie odliczał VAT w związku z przepisami, które zostały zakwestionowane przez ETS.Projektowane zmianyPrzepis wprowadzający ograniczenia w odliczaniu VAT od (...)

 • Zasady odliczania podatku VAT od paliwa30 Września 2011

  zastosowania nie będzie miał tez art. 88a. Tym samym zakaz odliczenia podatku od paliwa, o którym mowa w art. 88a, nie odnosi się do paliwa wykorzystywanego do pojazdów, (...)

 • Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu osobowego31 Maja 2005

  ). Co z możliwością odliczenia podatku VAT od zakupionego paliwa? Zgodnie z art. 88 ust. 1 pkt 3 w przypadku zakupu paliwa silnikowego, oleju napędowego oraz gazu wykorzystywanych (...)

 • Odliczanie VAT naliczonego od nabycia samochodu i paliwa28 Kwietnia 2017

  złożenia. W konsekwencji do czasu złożenia tej informacji podatnikowi przysługiwać będzie prawo tylko do ograniczonego (50%) odliczenia VAT. Pełne odliczenie znajdzie zastosowanie (...)

 • Należyta staranność w VAT6 Lipca 2018

  wyłudzenia VAT?   Podstawa prawna: ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2004 r.,  Nr 54, poz. 535, z późn. zm.; tzw. ustawa o VAT); ustawa (...)

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności 30 Czerwca 2018

  dostawcy – rachunek VAT. ##baner## Środki na rachunku VAT (split payment) podatnik wykorzystuje do zapłaty VAT w rozliczeniach z kontrahentami i urzędem skarbowym. Mechanizm (...)

 • Kontrahenci małego podatnika23 Czerwca 2006

  – jeśli bowiem nie dojdzie do uregulowania należności na rzecz małego podatnika choćby w części, kontrahent nabędzie prawo do odliczenia podatku z faktury „VAT-MP” (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?29 Kwietnia 2009

  podmiotowo zwolnieni od podatku, osiągnięty obrót ewidencjonują jako obrót zwolniony od podatku od towarów i usług. Podmiotowo zwolnieni od VAT są podatnicy, u których (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych10 Marca 2007

  czynności zwolnione od podatku, pozostają w rejestrze jako podatnicy VAT zwolnieni (art. 96 ust. 10 ustawy o VAT). Aktualizacja danych rejestracyjnych dla potrzeb VAT Aktualizacja (...)

 • Jak należy składać deklaracje VAT?28 Kwietnia 2017

  deklaracji VAT? Deklaracje VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-9M, VAT-13, VAT-14 od początku 2017 roku, co do zasady, należy składać wyłącznie drogą (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych28 Września 2018

  ustawowego osoby, która nie ma zdolności do czynności prawnych albo której zdolność do czynności prawnych jest ograniczona, nie wymaga zezwolenia sądu opiekuńczego. Osoba uprawniona (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)22 Października 2008

  ;Podatnik traci prawo do odliczeń związanych z nabyciem nowej technologii, jeżeli przed upływem trzech lat podatkowych licząc od końca roku podatkowego, w którym wprowadził nową technologię (...)

 • Korekta podatku naliczonego przy odliczaniu VAT na podstawie proporcji12 Listopada 2006

  do używania oraz pomniejszona o podatek VAT, z wyjątkiem przypadków, gdy podatek VAT nie stanowi podatku naliczonego albo podatnikowi nie przysługuje odliczenie podatku.   Ponieważ (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?5 Października 2011

  samej ustawy o VAT (art. 86 ust. 13 ustawy o VAT) - zagadnienie omówiono wyżej.            Do końca sierpnia 2005 r. prawo do dokonania (...)

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?23 Czerwca 2006

  rozliczenia VAT?  Wybór kwartalnego systemu rozliczeń nie oznacza, iż podatnik ma obowiązek stosować go bezterminowo. Rezygnacja z tego sposobu rozliczania się z podatku VAT jest jednak (...)

 • Uproszczenie VAT-u14 Sierpnia 2009

  przez podatników niedokonujących sprzedaży opodatkowanej oraz w przypadku żądania zwrotu pomimo niezakończonej kontroli lub czynności sprawdzających. Odliczenie VAT a kosztyPrawo do (...)

 • Jak rozliczać podatek VAT w umowach z zastrzeżeniem prawa własności i przy przewłaszczeniu na zabezpieczenie?12 Listopada 2006

  do rozporządzania towarem jak właściciel. Prawo do odliczenia podatku powstaje wtedy z chwilą nabycia prawa do rozporządzania towarem (art. 86 ust. 12 ustawy o VAT. Zasada ta nie (...)

 • Przekazanie i zużycie towarów i usług na cele reprezentacji i reklamy a VAT12 Listopada 2006

  podatek VAT od świadczenia usług na cele reprezentacji i reklamy, ponieważ podatek taki nie wystąpi; nie będzie kosztem uzyskania przychodów podatek VAT należny od przekazania (...)

 • Jakie są metody rozliczeń VAT?30 Lipca 2018

  kwartalne podatku VAT zobowiązany jest najpóźniej do 25 dnia drugiego miesiąca kwartału, za który będzie po raz pierwszy złożona kwartalna deklaracja podatkowa, złożyć do (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym29 Sierpnia 2012

  ;w trwałych Od środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych, przekazanych do używania na podstawie umowy leasingu, odpisów amortyzacyjnych od tych składników (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Vat od ciężarówki

  Art 88 ust 1 pkt 3 z 11 marca 2004 mowi o odliczeniu Vat od paliwa do samochodu ciężarowego. z podanego wzoru wynika iz moje mondeo combi ma za małą (...)

 • vat od paliwa 2011 - co i jak ???

  Stracą na tym przede wszystkim konsumenci, którzy zapłacą więcej np. za usługi kurierskie, pocztowe oraz produkty spożywcze. Obecnie w przypadku (...)

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • vat od paliwa 2011 zostanie na stałe?

  Został podniesiony VAT ale słyszałem również, że ma to być po pewnym czasie cofnięte. Wydaje mi się, że państwo nie tak szybko zrezygnuje z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane