Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...10 Września 2017

  ; już po skończeniu 65 lat – może złożyć do ZUS wniosek o przeliczenie emerytury z I filaru z uwzględnieniem środków zgromadzonych na jego subkoncie. ZUS przeliczy (...)

 • Jak wyjechać na leczenie do uzdrowiska?24 Sierpnia 2018

  . też:  Rehabilitacja lecznicza z ZUS Turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych - jak skorzystać? Nowe uprawnienia niepełnosprawnych Wykaz uzdrowisk wraz z kierunkami (...)

 • Z jakich uprawnień emerytalnych mogą skorzystać nauczyciele?2 Czerwca 2017

  bowiem, że okoliczności rozwiązania stosunku pracy lub wygaśnięcia stosunku pracy związane z wygaszaniem kształcenia w gimnazjum można uznać za tożsame z okolicznościami dotyczącymi pracodawcy, (...)

 • Jakie emerytury dla nauczycieli?13 Sierpnia 2017

  60 lat (gdy jesteś kobietą) lub 65 lat (gdy jesteś mężczyzną), to wniosek o takie świadczenie możesz złożyć do ZUS również po 30 września 2017 r. Wówczas będziesz mieć prawo (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?21 Września 2017

  pielęgnacyjno-opiekuńczy, zakład rehabilitacji leczniczej, sanatorium) ma obowiązek umożliwić Ci kontakt z duchownym Twojego wyznania. Koszty związane z realizacją tego prawa ponosi (...)

 • Utrata prawa do wcześniejszej emerytury, a wstąpienie do OFE – opinia prawna31 Stycznia 2005

  jest do pouczenia tej osoby o konsekwencjach wynikających z przepisów, o których mowa w ust. 1, a w szczególności o tym, że w wyniku przystąpienia do otwartego funduszu emerytura z Funduszu (...)

 • Wczasy pod gruszą - co kryje się pod tym pojęciem?22 Sierpnia 2018

  całkowitym zwolnieniem od podatku dochodowego, pod warunkiem, że dopłaty dokonywane są z funduszu socjalnego lub ZFŚS oraz zgodnie z  odrębnymi przepisami wydanymi przez właściwego ministra. (...)

 • Turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych - jak skorzystać?13 Stycznia 2018

  ośrodek i organizatora turnusu, biorąc pod uwagę potrzeby wynikające z rodzaju swojej niepełnosprawności. Może skorzystać z pomocy pracowników pcpr lub dokonać wyboru samodzielnie, (...)

 • Zasady przyznawania zasiłku wychowawczego - stan prawny na dzień 21 sierpnia 2002 r.15 Października 2003

  jednak jest, że rodzice bądź opiekunowie muszą zdecydować, które z nich będzie się o nie ubiegać, gdyż przysługuje on zawsze tylko jednemu z nich. Prawo do zasiłku przysługuje: pracownicy/matce

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.