Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak uzyskać dopłaty do czynszów w 2019 r.?7 Sierpnia 2018

  umowy najmu mieszkań objętych inwestycją mieszkaniową. - "To pomoc, która zmniejszy koszty utrzymania mieszkania w początkowym okresie. Zaoszczędzone pieniądze rodzina przeznaczy (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?7 Października 2016

  długami spadkowymi będą koszty związane z ostatnią chorobą spadkodawcy, czyli koszty sprawowania opieki, leczenia, utrzymania go. Przykład: Na rzecz spadkodawcy ustanowiono prawo dożywocia. (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego15 Grudnia 2017

  kosztów z odpowiadającymi im przychodami. Ponoszone, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, koszty usług projektowych oraz koszty budowy (usług budowlano-montażowych) oraz usług utrzymania

 • Skutki rozwodu3 Lutego 2014

  , nieusamodzielnionych dzieci, Eksmisja małżonka ze wspólnie zajmowanego mieszkania może nastąpić jedynie w wypadkach absolutnie koniecznych (pijackie awantury), jednakże nawet w takim przypadku (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?12 Października 2005

  ;atrakcyjność” samego kredytu – spłacanego w dwukrotnej wysokości niż wartość kupionego mieszkania. Pochłonięte przez skonsolidowany kredyt obciążenia i tak trzeba spłacić, choć (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy26 Marca 2008

  podziale wspólnego mieszkania albo o przyznaniu mieszkania jednemu z małżonków, jeżeli drugi małżonek wyraża zgodę na jego opuszczenie bez dostarczenia lokalu zamiennego i pomieszczenia

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych9 Sierpnia 2007

  , a przychodami z opłat, o których mowa w art. 4 ust. 1-2 i 4, zwiększa odpowiednio przychody lub koszty eksploatacji i utrzymania danej nieruchomości w roku następnym..  2. Wartość (...)

 • Czy były mąż może żądać od byłej żony zwrotu pożytków za to, że mieszka ona w ich wspólnym mieszkaniu - opinia prawna7 Marca 2008

  wyroku rozwodowego to 15.05.1992. Od tego czasu sama ponoszę wszelkie koszty (czynsz, remonty) utrzymania mieszkania. Do marca br. (kiedy to wnioskodawca się wymeldował) tzn. przez ponad (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki22 Stycznia 2009

  spadkodawcy, zalicza się na należny mu zachowek poniesione przez spadkodawcę koszty wychowania oraz wykształcenia ogólnego i zawodowego, o ile koszty te przekraczają przeciętną miarę (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?21 Września 2011

  wpłaty, dokumentu zawierającego wyszczególnione składniki czynszu (zaliczki na poczet utrzymania nieruchomości) z wyodrębnioną pozycją funduszu remontowego.  Dodatkowe wymogi  Aby

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej6 Maja 2010

  podlegać wyłącznie niezapłacone raty! Musimy zadbać o to, aby umowa zawierała takie  wyraźne stwierdzenie (klauzulę). Deweloper nie ma prawa indeksowania całej ceny mieszkania już po zapłaceniu (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe22 Stycznia 2009

  gruntów sąsiadujących obowiązani są do współdziałania przy rozgraniczeniu gruntów oraz przy utrzymywaniu stałych znaków granicznych; koszty rozgraniczenia oraz koszty (...)

 • Zmiana wysokości zasądzonych wyrokiem sądu alimentów13 Grudnia 2017

  utratę pracy i trudności ze znalezieniem innego zatrudnienia, wzrost kosztów utrzymania mieszkania, wypadki losowe, uzyskanie dodatkowych aktywów majątkowych, spadek, wygraną, wzrost

 • Alimenty dla męża po orzeczeniu separacji - opinia prawna28 Września 2006

  mąż ma firmę, ale nie przynosi ona zbyt dużych dochodów. Jest osobą karaną za oszustwo, ma wyrok w zawieszeniu. Jego dochody są o wiele niższe od moich. Wszystkie koszty utrzymania (...)

 • Od czego zależy wysokość alimentów - opinia prawna11 Maja 2010

  Najwyższy stwierdził bowiem: „Na wysokość alimentów nie mogą mieć wpływu obciążające pozwanego w sprawie sądowej koszty sądowe i koszty procesu. Także zadłużenie bankowe (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna4 Lipca 2005

  udzieleniu zabezpieczenia zostało wydane 29.11.2004 r., na podstawie art. 443 par. 1 kpc w trybie zarządzenia tymczasowego na czas trwania procesu o rozwód. Zasądzono  koszty utrzymania (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?14 Maja 2017

  ze stypendium; koszty niezbędnych badań lekarskich lub psychologicznych - w formie wpłaty na konto wykonawcy badania. Kwota premii oraz maksymalna kwota ryczałtu podlegają, co do zasady, waloryzacji

 • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?20 Stycznia 2005

  lokalu, Łączny upust cenowy z tytułu stażu pracy lub najmu lokalu nie może przekroczyć 95 % wartości mieszkania wycenionej przez rzeczoznawcę majątkowego, Do ceny kupna mieszkania musisz (...)

 • Ochrona lokatorów i podwyżki czynszów od nowego roku12 Lutego 2014

  nieruchomości oraz koszty: konserwacji, utrzymania należytego stanu tech­nicznego nieruchomości oraz przeprowadzonych remontów, zarządzania nieruchomością, utrzymania pomieszczeń (...)

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza6 Grudnia 2018

  zapisuje się sumę powierzchni użytkowej kupowanego mieszkania i pomieszczeń przynależnych (np. pomieszczenia gospodarcze). Tak uzyskany ułamek (np. 61/1200) będzie oznaczał udział w kosztach utrzymania

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową18 Maja 2017

  zeznaniu koszty kwalifikowane podlegające odliczeniu. Jeśli w roku podatkowym, za który ma być dokonane odliczenie, podatnik poniósł stratę lub wielkość dochodu podatnika jest niższa (...)

 • Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?10 Września 2018

  ustało wskutek orzeczenia rozwodu, sąd w wyroku rozwodowym obligatoryjnie określa, w jakiej wysokości każde z rodziców jest obowiązane ponosić koszty utrzymania dziecka. Alimenty płatne (...)

 • Obowiązek zaspokajania potrzeb rodziny w trakcie małżeństwa8 Stycznia 2016

  mieszkająca i gospodarująca razem (koszty mieszkania, opłaty, media) jak i każdy członek rodziny z osobna. Koszty niezbędne do zaspokajania potrzeb rodziny obejmują koszty prowadzenia (...)

 • Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie kupić mieszkanie?6 Maja 2010

  pociągnie za sobą korzystanie z usług pośrednika, ale i tak koszt mieszkania na rynku wtórnym z reguły jest mniejszy.Estetyka, lokalizacjaSą korzystniejsze – nowe mieszkania to (...)

 • Odliczenie kosztów poniesionych na działalność badawczo-rozwojową w PIT za 2018 rok5 Kwietnia 2019

  16 podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Po zakończeniu roku należy zsumować te koszty. W kolumnie tej należy wpisać wszystkie koszty działalności badawczo rozwojowej, niezależnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • darowizna a koszty utrzymania mieszkania

  witam serdecznie. Mam ogromny kłopot i probę. Chodzi o to że dziadkowie zapisali mi mieszkanie, tzn przepisali je (z własnej woli) jako darowiznę (...)

 • Podwyżka alimentów

  Napisałam o podwyżkę alimentów po okresie 5 lat,dziecko ma obecnie 10.Po pierwszej rozprawie ojciec dziecka podważył moje koszty utrzymania dziecka (...)

 • POMÓŻCIE,po 10ciu latach chce się wprowadzić

  Mam rozwód z winy ex-męża i zniesienie współwłasności majątkowej. Trwa sprawa o podział majatku już 3lata,bo ex-małżonek utrudnia przebieg (...)

 • eksmisja po 20 lat zameldowania??

  Jestem od 20 lat zameldowana w mieszkaniu własnościowym byłej konkubiny ojca. Obecnie 5 rok studiuje poza miejscem zamieszkania ale raz w miesiącu (...)

 • Jak sprzedać lokal w takiej sytuacji?

  Witam serdecznie, jestem właścicielem mieszkania spółdzielczo/własnościowego z tym iz jest moje tylko w 1/3 własnościa, kolejne dwie części należą (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane